Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megkaphatja-e a nevemet...

Megkaphatja-e a nevemet valahogy a kisfiam?

Figyelt kérdés

Az első házasságok papíron még tartott, mikor a jelenlegi férjemmel gyermeket vállaltunk. Én felvettem a férjem nevét, így Győrffy Ildikó a nevem, a leánykori Kocsis.

A fiam Kiss Zétény, előző férjem nevét kapta automatikusan.

Most folyamatban van mindhármunk kérésére az apaság vélelmének a megdöntése.

Férjem és én azt szeretnénk, ha a gyermek az én vezeték évemet viselné (nem szeretném kifejteni).

Ez úgy lehetséges, ha az apaság vélelmének kapcsolatos eljárás előtt bemegyünk az anyakönyvi hivatalba, és a férjezett nevemet megváltoztatom a leánykori nevemre?

Utána, mikor bekerül jelenlegi férjem a kisfiúnak anyakönyvi kivonatába mint apa, megkaphatja az én leánykori vezetéknevemet?

Köszönöm a válaszokat.


2018. jún. 29. 15:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Meg
2018. jún. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%
Igen
2018. jún. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, simán.
2018. jún. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A születendő gyermek nevéről a házasságkötés előtt kell nyilatkozni. Mivel te felvetted a nevét, ezért tőletek meg sem kérdezték, az anyakönyvi kivonatba automatikusan a Győrffy került, mint a leendő gyerekek neve. Attól, hogy te megváltoztatod a neved, az anyakönyvben még ez szerepel, ott ne felejtsétek el átíratni.
2018. júl. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!