Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy visszatérjen...

Mit tegyek, hogy visszatérjen a régi énem? Szidjatok le mert szörnyű vagyok. Nem becsülöm meg amim van...

Figyelt kérdés

Lécci segitsetek... Neveljetek meg!

Mindenem megvan, édesanyám mindig támogatott nevelt, és szeretem is őt nagyon... eddig minden rendben volt takaritottam hetenként, kutyát sétáltattam, mostam,

Ám egy 3 hónapos depresszió óta elhagytam magam hanyag vagyok sz*rok mindenre, kupi van a szobámban tiszteletlen nem vagyok de majdnem már bántó amit csinálok édesanyám szemében és nem szeretem szomorúnak látni. de ha elkezdem nincs akaratom befejezni és úgyérzem már semminek sem mi célja .. Segitsetek könyörgöm... csak sajnáltatni tudom magam amitől egyre roszabb minden.


2008. nov. 1. 14:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Egy depresszióból való kilábalás,már önmagában dícsérendő.Nagyon nehéz visszazökkenni az élet rendes kerékvágásába.Az,hogy nem becsülöd meg amid van,könnyen kiküszöbölhető.Én azt tanácsolom,hogy tedd be egy szekrénybe,vagy csak simán takard le azokat a dolgaidat,amiket napi szinten használsz.(Legyen az tv,rádió,számítógép stb..)Tartsd így 1 hónapig használat nélkül.Egy idő után rá fogsz jönni,hogy mennyire szükséged van ezekre a dolgokra.Szigorú 1 hónap után,talán rájössz,hogy mennyire szükséged van ezekre a dolgokra,így valószínűleg becsülni fogod a dolgaidat a későbbiekben.Egy másik megoldás:A korodat nem tudom, de ha 14-nél több vagy,ajánlom,hogy vállalj apróbb munkákat(Kutyasétáltatás,újsághordás,szomszéd gyerekre vigyázni stb..)És az ebből befolyó kis pénzből vegyél magadnak ruhát,cipőt stb.Így valószínűleg rádöbbensz,hogy édesanyád milyen nehezen szerzi meg a te dolgaidat.De az a kezdő lépés,hogy ráismertél,hogy TE vagy a hibás,sokat számít!!Az otthoni segítséggel(Mosás,főzés,takarítás stb..)kapcsolatban is jó ha elvállalsz munkát,mert rájössz,hogy milyen fáradt vagy munka után,és édesanyáddal is ez a helyzet.Így talán újra beszállsz a házimunkába!Az,hogy a saját szobádat nem tartod rendben,önmagában nem olyan nagy dolog,mert ez minden másfeledik tinire jellemző.Egy idő után sztem zavaró lesz számodra..És ahogy édesanyáddal beszélsz,arra annyit tudok mondani,hogy:Nemtudhatod,hogy akit megbántasz,lesz e még alkalmad az életben bocsánatot kérni tőle.Én azért,ezt meggondolnám a helyedben.Édesanyád megszült,felnevelt,mindent meg ad neked.Ő csak ezt az egyet várja el tőled.:A tiszteletet.Még pénzbe sem kerül,csak egy kis önuralomba!Fogadd meg!Remélem tudtam segíteni

/Pici cutte/

2008. nov. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Előző válaszoló vagyok.Bocsi,hogy az egyik mondatot ugyanúgy kezdtem,és fejeztem be

/Pici cutte/

2008. nov. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
semmi baj.. felül irtam h tiszteletlen NEM vagyok ez az elhagyás zavarja nagyon... de nem tudom már ösztönözni magam... úgyérzem nincs célja az életemnek... már bulizni sem járok itthon szenvedek és szedem fel a pluszkilókat
2008. nov. 1. 15:11
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

1.válaszoló vagyok.Na ha tiszteletlen nem vagy,az szintén becsülendő,mert manapság már az a "divat.."

Az,hogy otthonülsz csak neked rossz.Menj bukizni,sétálni stb...Vagy.Szállj el egy búszra.Menj el egy erdőbe egyedül.Sétálj,gondolkodj,akár énekelj is(Valaki úgy lett híres,hogy kiénekelte megából a fájdalmakat..)ez hidd el nekem nagyfokú megkönnyebbülés lenne.Ha viszont,ennyire kilátástalannak látod az életed,azt jelenti,hogy mégsem szűnt meg a depis hangulat benned.Egy pszichológus sokat tudna segíteni neked.Érdemes lenne felkeresned egyet.Veszteni valód nincs.

/pici cutte/

2008. nov. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mi a bajod ezzel. Én 99%-ban itthon ülök a szobámban (bár a kinézete alapján a "bunker" megnevezés jobban illene rá), és elvagyok mint a befőtt. Édesanyádra figyelj oda mindenesetre jobban, és havonta legalább egyszer takaríts össze. A többi tökéletesen rendben van, NE változtass rajta.
2010. jan. 5. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!