Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha ver, fenyege...

Mit csináljak, ha ver, fenyeget az apám? Ajánlottak vmit, de jó ötlet ez?

Figyelt kérdés

Apám kisebb koromban is vert(nem csak kezével, volt h kemény papuccsal, bottal), az elmúlt 1-2 évben ez nem nagyon történt meg, de mostanában újra elkezdett és most durvábban.(Nem tehetem meg, h visszaütök, mert akkor én járnék rosszabbul, mivel ő erősebb nálam)

Nemrég újra megvert, öléssel fenyegetett, elő is vette a kést és majdnem megtette, de anyám kiabálta, h ne. Ezen kívül anyám nem tett semmit, csak végignézte ahogy ver. Mánap is belémboxolt, felpofozott, hozzámvágott megint egy sprayt, fenyegetett, de a múltkori fenyegetédhez az is hozzájött, h kidob a panelból.(magasan lakunk)

Tegnap nem volt verés szerencsére, de ma reggel megvert a liftben,éd az elkövetkező időszakban is verni fog és ezt már nem bírom tovább. Lelkileg is tönkremegyek, meg ő addig nem nyugszik, míg meg nem halok vagy roncs nem leszek.


Legjobb barátnőmnek elmondtam, a családtagja megkérdezett nekem egy illetékest névtelenül és ő azt mondta, h 16. évét betöltött személy a gyámhatóság engedélyével elhagyhatja a szülői házat( a gyámhatóság vizsgálni fogja, h a kiskorú egészséges testi-lelki-szellemi érdekében áll-e), vagyis nagykorúsírhatom magam. Az a kérdésem még, h hogy vizsgálják ezt ki? Esetleg a kivizsgálás előtt elmehetek innen? Mert ha apám megtudja, h elmentem a gyámhatóságra, nekem végem...

A barátnőm családja felajánlotta, h lakhatok náluk, de jó ötlet ez? Mármint, ha sikerül is elmennem itthonról(apám nem fogja hagyni, még akkor sem, ha van papírom, sőt 18 éves korom után sem) tuti megkeres..Esetleg majd mikor suliidőszak van, sulim előtt vár vagy vmi és én félek tőle. Barátnőmék családja azt mondta, h kérünk távoltartásit tőle, de az a baj, h őt nem érdekli, ha börtönbe megy, csak tönkre akar engem tenni. De ha maradok nem biztos, h élek még egy hónapig sem...

Feljelenteni nem akarom, mégiscsak az apám meg nem merem és nem hiszem, h hinnének nekem, ha apám odaállít anyámmal és a tesómmal, h csak kitaláltam az egészet, engem meg jól megver utána.


Előre is köszönöm a válaszokat!


16/L



2018. júl. 27. 10:13
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Ami veled történik, az nemcsak hogy nem normális, hanem bűncselekmény! A barátnőd családja nagyon bátor és jólelkű, hogy segíteni akar rajtad, és IGEN, fogadd el tűlük! Épp azért, hogy az apádnak nevezett lény NE tudjon ott tartani, terrorizálni, maradandó testi-lelki károsodásokat, akár halált okozni, szükség van a hatóságok bevonására. Legközelebb ha megver, vetess LÁTLELETET, ha ez megvan, nem mondhatják, hogy "kitaláltad". Nagyon nehéz keresztet cipelsz 16 évesen, de van megoldás. Fogadd el a segítséget, amit a barátnőd és a családja felajánlott, mert szükséged van rá!

2018. júl. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
36%
Én megtenném. Amúgy miért ilyen veled? S a többi családtaggal meg miért nem? Azért ez is érdekes kérdés..
2018. júl. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Legközelebb a külsérelmi nyomokkal orvoshoz mész és látleletet vetetsz. A gyámhatóságon elmondod, hogy amint elkezdenek intézkedni, te már nem mehetsz oda vissza. Fogadd el a segítséget. Apád nem normális, az ilyennek nem való gyerek. Téged használ boksz zsáknak, rajtad vezeti le a mérgét, frusztrációját, de te érző emberi lény vagy. Anyádat sem értem, bárki megütné a gyerekemet, a karját tépném le. De nyilván ő is így nőtt fel, ezt tanulta meg, vagy apád mellett csak, hogy a túlélésért kussolni kell. Szomorú. fogadd el a segítséget és ne maradj ott!
2018. júl. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Sajnállak kérdező! :(

Ezen mentem át én is, csak nekem nem volt senki aki segítsen. Én 18 évesen elmenekültem otthonról. Papucsban, pizsomában... Mivel este volt, egy padon zokogtam és egy öreg néni felajánlotta, hogy alhatok akkor éjjel alhatok nála. /több éjszaka lett belőle,de ez hosszú történet/ Tiszta vér voltam és seb.

Én az elmenekülésem után tudtam meg, hogy azért vert, ütött, mert nem ő nemzett, hanem anyám félrekevert...

Soha nem állt ki mellettem ő sem, még akkor sem, amikor 16 évesen megerőszakolt az az állat. Anyám annyit mondott rá, hogy biztosan én provokáltam ki. Mondanom sem kell, hogy 18 éves korom óta nem láttam őket, egy percig nem kerestek, és én sem őket.

2018. júl. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom hogy ezeket átt kell élned. Először is terhelő bizonyítékra lenne szükség például valahogy fel kéne venned videóra, valahol el kéne rejtened a telefonod ami rögzíti az eseményeket ha csak hangot veszel fel az is jó de leginkább videó kéne legalább 2 videóra lenne szükséged hogy jó sokat évre be zárják a börtönbe ha több hang felvétel van az is jó de legyen legalább egy videó is, aztán futás a rendőrségre, de a felvételt másold átt vala hova hogy meglegyen másolatban és azt senkinek se add oda, először próbálj meg anyáddal beszélni hogy valamit kéne tenni, mert ezt már te nem bírod, vagy melléd áll vagy apád mellé, ha melléd akkor menjetek el ketten a rendőrségre a videóval, úgy gondolom így teljes siker lesz és be fogják zárni börtönbe ahol ha meg tudják a rab társai hogy gyereket vert biztos vagyok hogy nagyon rosszul fog járni, mivel aki gyerekeket bánt az nem ember, és ezt ott bent is fogják tudni.

Sok sikert és kitartást.

2018. júl. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Menj be látleletet vetettni, meg csinálj hangfelvételeket.
2018. júl. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

16 éves korod után mehetsz, ha gyámhivatal szerint érdekeiddel nem ellentétes.

Ptk idevonatkozó része:

4:152. § [A gyermek gondozása, lakóhelyének és tartózkodási helyének meghatározása]

(1) A szülők joga és kötelezettsége, hogy a gyermeket gondozzák, a gyermek megélhetéséhez és felnevelkedéséhez szükséges feltételeket biztosítsák.

(2) A szülők a saját háztartásukban kötelesek a gyermekük lakhatását biztosítani. A gyermek lakóhelye - ha a bíróság vagy a gyámhatóság eltérően nem rendelkezik - a szülei lakása akkor is, ha a gyermek átmenetileg máshol tartózkodik.

(3) A szülő vagy a gyámhatóság a gyermek kiadását követelheti attól, aki a gyermeket jogtalanul tartja magánál.

(4) A tizenhatodik életévét betöltött gyermek a szülők lakóhelyét vagy a szülők által kijelölt más tartózkodási helyet a gyámhatóság jóváhagyásával a szülők beleegyezése nélkül elhagyhatja, ha az az érdekeivel nem ellentétes. A szülők lakóhelyének vagy a szülők által kijelölt más tartózkodási hely elhagyása önmagában a szülői felügyeletet - a személyes gondozás és nevelés kivételével - nem érinti.

2018. júl. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az elsővel értek egyet! Menekülj onnan és élj a lehetőséggel, hogy van hova menned. A szemét tetvet meg, akit az apádként kell tudnod nyugodtan jelentsd fel, mert amit resz, az bűncselekmény. Aztán majd az első kihallgatason a rendőrök úgyis közlik vele, hogy “bent” az ilyet nem szeretik...
2018. júl. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Lehet, h hihetetlennek hangzik kicsit, de nem találtam különösebb verésnyomokat, max a lábamon, ahol bottal rámcsapott, de arra rá lehetne fogni azt is, h bevertem vmibe, meg van egy kb 10centis karmolásnyom, de lehet nem a körmével csinálta, mert neki nem hosszú a körme, de az tuti, h ma reggel a liftben történt.

Kihagytam, h a tesómat is verte régebben, de őt már évek óta nem bántja, ha "össze is kapnak" akkor is megtudja magát védeni a tesóm, mert a tesóm sokkal erősebb, mint én, szval gondolom azért nem bántja, mert ő visszaüt.

2018. júl. 27. 12:15
 10/26 A kérdező kommentje:

De ha tegyük fel a gyámhivatal engedélyezi, h elmenjek otthonról, apám tuti bejelent eltűnt személyként, mert nekik nem fogok szólni, h leléptem. És ha odaállít a gimim elé, mit teszek?

És ha esetleg feljelentem, akkor hogyan bizonyítom, h tényleg ver? Nagyon félek..

Anyám tuti nem fog mellémállni, lehet, h azért mert csak apám dolgozik, azaz ő tart el minket, és ha elvinnék, nemhiszem, h anyám el tudna tartani minket.

2018. júl. 27. 12:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!