Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem normális, ha ennyi idősen...

Nem normális, ha ennyi idősen még nem szeretnék elköltözni?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok, nem rég kezdtem az egyetemet. Anyáék felajánlották, hogy fizetnek nekem albérletet abban a városban, ahol van az egyetem, hogy ne kelljen bejárnom. El is költöztem, azonban akkor jöttem rá, hogy én erre nem állok még készen, így bejárós lettem. Nem tudom, hogy van ez, hogy mindenkinek meg kell érnie erre? Szüleimmel nagyon jó a kapcsolatom, jól kijövünk, otthon sem szólnak bele sosem, mit csinálok, segítek nekik, és mivel tavaly dolgoztam, van saját pénzem, amiből a dolgaimat fedezni tudom. Albérletre nem lenne elég ez a pénz, és nekik is sokkal olcsóbb, ha otthon lakok. Azonban nem elsősorban a pénz miatt, és nem is a "kényelem" miatt maradok otthon (senki sem szolgál ki, és így jelentős utat kell megtennem a suliig), de egyszerűen szeretnék még a szüleimmel lakni, érzelmileg nem érzem késznek magam az elköltözésre, fizikailag viszont a pénz kivételével alkalmas lennék rá. Mit gondoltok, mennyire normális ennyi idősen ez? Nyilván nem ez fogja eldönteni, hogy maradok e otthon vagy sem, csak kíváncsi vagyok, mások hogyan vélekednek erről.

2018. szept. 11. 15:28
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%
Szerintem nem gáz én is ennyi idös vagyok dolgozok suliba járok.Ameddig segitesz otthon adsz haza pénzt addig nem ciki.Szerintem akkor érdemes külön költözni ha eltudod tartani már egyedül magad.
2018. szept. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
79%
Miért rémlett fel benned, hogy talán abnormális egy olyab család, ahol a családtagok szeretik egymást és jól érzik magukat egymás társaságában ??
2018. szept. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
78%
Normális, meg kell érni rá. Én 24 évesen először mentem tőlük el, pestre fel évig, hétvégén otthon voltam. Most 26 vagyok, megint otthon élek, mert dolgozom de a pénz nem elég albira stb. Olcsóbb náluk.
2018. szept. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
85%
Ugyanezek a dolgok jellemzőek rám, mint rád (habár én nemrég lettem 20). Mikor elköltöztem otthonról, az elején nagyon sokáig hiányoztak a szüleim, az öcsém, és gyakran hívtam fel őket, mert jól esett a hangjukat hallani. Nekem annyi volt a könnyítés, hogy barátom is költözött velem, és így hamar belerázódtam a "felnőtt létbe". Igen, úgy gondolom meg kell érni ahhoz, hogy az ember egyedül éljen, és elköltözzön otthonról, de szerintem elhatározás kérdése is, biztos vagyok benne, hogy te is megszoktad volna előbb-utóbb. Ne érezd magad rosszul emiatt, főleg ha a szüleid nem bánják, hogy otthon vagy. :)
2018. szept. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
84%
Vicces, hogy itt most normális a szülőkkel lakni, más kérdéseknél meg szapulják egymást az emberek, hogy milyen gáz a szülők nyakán élősködni nagykorúként. Vajon mitől függ?
2018. szept. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
72%

En alig vartam onnalo lakjak

Minden percet elveztem 19 evesen pedig jo csaladbol jottem

De felnott elet vonzott

2018. szept. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
84%
23 voltam amikor elköltöztem otthonról, bár nálunk nem volt ilyen idilli a helyzet. Most már sokkal jobb, szívesen járok haza, mindenkinek megvan a saját területe :) 24/L
2018. szept. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
85%

Teljesen oké. Én is otthon lakom még nagyjából, pedig 20 éves vagyok.

Nem mindenki egyforma. Van aki menni akar, amint lehet, és van, aki nem.

Maradj otthon, ha úgy érzed jól magad :) az a lényeg, hogy neked jó legyen.

Szerintem egyébként is normális, ha ilyenkor még otthon élsz velük(hát most ballagtál középsuliból! :) ) és a szülők fedezik a “veled járó költségeket”. Persze jó ha dolgozol, és van amit átveszel tőlük, de ha nem tennéd, szerintem az is oké lenne, mert egy szülő tudja(remélhetőleg), hogy egy gyerekkel ez is jár/járhat.

2018. szept. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodj meg semmi gond ezzel :-)

A 15 évesem most azt mondja hogy soha nem akar elköltözni tőlem és majd ha megy munkába akkor is csomagoljak neki uzsit :-D (nincs elkenyeztetve es kiszolgalva de olykor megteszem ha időm van es ő is szivesen csinal nekem reggelit ha én sietek). Zárkózottabb tipus igy esélyes hogy sokaig lesz velünk de amennyire tudom értelemszerűen segiteni fogom őt is meg a kisebbet. Nagyon jó a kapcsolatunk nagyon összetartóak vagyunk, nagyon szeretnek itthon lenni. Nem szólok bele a nagyobb dolgaiba, semmi gond nincs vele. Szerintem igy normalis.

2018. szept. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Világos, nem vagy rá még megérve. 18 éves kor felett nem felnőtt lesz az ember, csak nagykorú. Te még részben gyerek vagy, normál esetben olyan huszonéves korban jön meg az igény valamikor és érik is rá meg igazán az ember, hogy elkezdjen a szülőkről leszakadni. Nyilván van kivétel, mikor valakinek már korábban, most az otthonról menekülést meg ne vegyük ide.
2018. szept. 11. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!