Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy a szüleimet...

Miért van az, hogy a szüleimet kiborítja, hogy nem hiszek "Istenben"?

Figyelt kérdés

Még leírni is fura nekem. Bocsi, ha a kérdés esetleg nem idevaló.

Szóval a szüleim sem "gyakorolják" a vallást, vagyis nem járnak templomba, nem imádkoznak, csak egyszerűen elhiszik, hogy van valaki. Én ebben nem hiszek, engem már túl sok csalódás ért. Volt, mikor imádkoztam, de pont akkor változtak a dolgok még rosszabbá. Egy jó ideje nem hiszek semmiben, csak magamban, és ez, akárhányszor felhozódik, a szüleim "kifordulnak" magukból, hogy hogy lehetek ilyen,és olyanokat mondanak, hogy majd megver az Isten...

Kérdem én, milyen Isten az akitől így kell félni? (egyébként is mindig a jó embereket veri, már ha itt tartunk)

És tényleg, miért borulnak ki az én felfogásomtól?


2008. nov. 4. 16:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
93%
Azért borulnak ki, mert ők még másképp nőttek fel és abban a felfogásban élnek. Mivel ők nem gyakorolják a vallásukat, rád már nem voltak hatással. Szerintem ne erre tedd a hangsúlyt,hogy te nem hiszel Istenben, hanem ezt tartsd meg magadnak, elég ha te tudod! Élj a saját meglátásod szerint!
2008. nov. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
90%
Az én szüleim sem gyakorolják a vallást. Én meg buddhista vagyok...de nem borulnak ki tőle. Azt hiszem azért, mert ez így megfoghatóbb nekik, ha nem hinnék semmiben akkor nem tudnák hova tenni a dolgokat.
2008. nov. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
89%

Ezt mintha csak én írtam volna szóról-szóra! Nálunk is ez van. Engem nem érdekel, ha nem tetszik nekik annál jobban csinálom, nem bírom elviselni ha rám akarnak erőltetni valamit.

Nem kell hangoztatni és kész, még talán az a legjobb.

Nekem is mindig mondják, hogy isten megver. Kérdem én, nem vert már meg eléggé? Nem szeretném leírni, hogy miken mentem keresztül de heti 7 napból 5-6 kínszenvedés. Lassan 20 éve, amióta élek... Teljesen szét vagyok esve, nem is tudom hányszor próbáltam megölni magam. De nem sikerült, most meg tönkre tettem magam.... hát, szóval...

Őszintén nem értem miért kell bűnhődnöm, amikor még el sem követtem semmit?! Apám gyerekkorom óta iszik, minden nap megvert, gyakran még ma is. Sokszor hetekig nem léphettem ki a házból annyira össze voltam verve. Elköltözni persze nem tudok, mert nincs rá lehetőségem. A többit meg hagyjuk, hogy még mik vannak...


Ne haragudjatok, hogy eltértem a tárgytól, de kijött belőlem. Elnézést.


Nincs miért hinnem... sosem történt velem olyan, ami miatt hihetnék. Szeretnék, de nem megy.

Álszent meg minek legyek? Nem érdekel az egész.


Annyit tehetsz, hogy azt hangoztatod a szüleidnek, hogy attól, hogy te nem hiszel istenben még nem vagy rossz ember, és ettől semmi sem változik, csak te nem így gondolkozol. Nyugtasd meg őket, hogy nem vagy sátánista meg ilyesmi, és hogy te is jó úton fogsz járni, tudod mi a helyes. De te magadban hiszel ( ahogy én is.) :)

2008. nov. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
78%

Megint én.


Istenben annak könnyű hinni, aki:

1 burokban nőtt fel és semmi gondja

2 szerencsés és összejönnek neki a dolgok

3 fél, és azt hiszi isten majd megvédi őt. ( Engem miért nem védett meg, amikor apám ezeket tette velem? Nem ért rá vagy mi?)


Lehet lepontozni meg bármi, akkor is így van. Gondolkozzatok el rajta. Vagy ne engem aztán nem érdekel. Csak ez nevetséges.

2008. nov. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
86%
az előttem szólóval egyetértek, az én apukám is ivott...szerencsére nem vert meg soha...de lelki terrorban tartott mindenkit. aki fontos volt számomra mindenkit elvesztettem (az apukámat is egy bunko utánament a baloldalba és amikor már épp átért volna az uton elütötte, meghalt, 2 nap alatt elvesztette, de mostmár ugy vagyok vele, hogy mégis jobb lenne, ha itt lenne és félhetnék tőle)...talán ezért is, de én sem hiszek Istenben. Persze mindenki mondja, hogy kell...de pont azok mondják, akik sose szenvedtek és él minden nagyszülőjük és a szüleik is...és persze el vannak ájulva, hogy ők már miken mentek keresztül.
2008. nov. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

3. és 4.! Nagyon sajnálom a történetedet. Pont ezeket szoktam én is mondani, hogy ha lenne, akkor miért kell pl. ártatlan gyerekeknek szenvedni? Azért bízom benne, hogy jobbra fordul az életed. Kívánom Neked a legjobbakat!

Igazatok van, jobb, ha magamban tartom.

2008. nov. 4. 18:13
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Megint én a 3-as :D


Sajnálom ami történt a 4. válaszolóval. De hátha történnek még jó dolgok is. Puszi


Igen, jobb magadban tartani ( mint sok mást is, sajnos) mert az emberek nagy része nem áll készen rá, hogy megértse és elfogadja.

2008. nov. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
62%

Hát én nem értek egyet veletek, nekem is az apám alkoholista, olyan dolgokon mentem keresztül,hogy kevesen mondhatják el magukról, lényegtelen nem szeretném részeltezni, de amikor imádkoztam mindig valamivel jobb lett, mindig segített valamiben, mikor nem volt senki akire támaszkodjak ott volt nekem azt esti összekucorodás és Istenhez imádkozás. Isten segít ha kéred, és ha hiszed, nem szaba ilyen dolgokért elveszteni a hitet, ettől erősödnie kellene a hitnek, hogy minél jobban hidjél, hogy minél nagyobb legyen az esély a jóra.

én így gondolom , persze gondolom majd eltünik a válaszom a lepontozástól, de szerintem ez így van.

2008. nov. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Én minden véleményt szivesen veszek, hiszen pont ez a lényeg: Nem akadok ki azon, hogy létezik más vélemény is, és neked ez a tapasztalatod. Ennyi.

Ezért nem értem a saját szüleimet, miért nem fogadják el az enyémet.

2008. nov. 4. 20:59
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Én szintén nem hiszek Istenben.nagyobbik fiam 3 hónapos kora óta súlyosan értelmi és mozgássérült.nem tudom kinek mit ártott hogy ez történt vele. a Jóisten közbenjárhatott volna ha lenne...kisebbik 4 hónapos ,megkereszteltettük,majd ha akkora lesz eldönti mit szeretne,én nem fogok rá erőltetni semmit.
2008. nov. 5. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!