Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek is nem normális...

Szerintetek is nem normális dolog, hogy én 2 évvel anyum halála után is úgy hagytam a szobáját, ahogy ő hagyta? Van még rajtam kívül valaki, aki ragaszkodna az eredetihez?

Figyelt kérdés
A nénikém (anyu testvére) szerint ez nem normális, és folyton ezen folyik köztünk a vita, hogy neki fáj, hogy úgy maradtak a bútorok, nekem meg az fájna, ha átalakítanánk a szobát.
2010. jún. 24. 22:47
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Annyit jelent,hogy lelkileg meg nem dolgoztad fel a gyászodat.Meglatod, hogy az idő ezt helyre fogja hozni.

Én példáuk ha az anyukamról beszélek, még 20 év után is elérzékenyülök, amit mások nem értenek meg, de az én lelkem nek ez a reakciója.

2010. jún. 24. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Ez érdekes, én pedig épp ellenkezőleg, nagyon könnyedén, és szívesen beszélek anyukámról :) Épp ezért szerintem mind másképp dolgozzuk fel, csak ma, mikor ketten is a szemembe vágták, hogy ez nem normális, akkor kicsit elbizonytalanodtam...

Köszönöm az eddigi válaszokat!

2010. jún. 24. 23:07
 13/20 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom. Mindig könnybe lábad a szemem, mikor ilyeneket olvasok, mert annyira szörnyű lehet elveszteni gy anyukát. Én el sem tudnám képzelni, hogy ne legyen velem. Azt gondolom, hogy ez normális, nem kell elpakolnod, csak ha készen állsz rá, de olyan jó érzés lehet, ha úgy vannak a dolgai, mintha még ugyanúgy hazajöhetne, nem változott volna semmi.
2010. jún. 24. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Az én mamám már 4 éve meghalt,a száma még bent van a telefonomban.Szerintem ezek a dolgok nem betegesek.
2010. jún. 24. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Szerintem vizsgáljuk meg a problémát egy másik szemszögből. Miért kéne tulajdonképp átrendezni a szobát? Talán nincs elég jól berendezve, nem praktikus, rendetlenség van? Esetleg vettetek oda egy szebb bútort?


Gyanítom h egyik sem. De akkor meg mégis miért kéne átrendezni? Csak azért, hogy ne emlékeztessen többé anyukádra? Azért h mindenáron elfelejtsük, mint egy rossz emléket? Szerintem éppen ez az, ami talán beteges.


Az élet megy tovább, de nem kell csak azért feledni a múltat, mert már elmúlt.

2010. jún. 24. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

nem az állhat a háttérben esetleg, hogy a kedves nénike azért erőlteti, hogy azt , ami kell neki, elvigye ?!Sajnos sokan így gondolkodnak.

Amikor az egyik rokonom meghalt egyszerűen undorítónak tartottam, hogy közvetlenül a gyászszertartás után mindenki rávetette magát az elhunyt rokonom dolgaira, és még össze is vesztek, h kinek mi jár, és hogy ez-az kié legyen, holott igazából mindenkinek megvan mindene, tehát égető szűksége senkinek nem volt semmilyen bútorra stb...

Én erre tippelek, hogy majd akkor azt mondaná, hogy nah ez meg az akkor neked már úgysem kell itt, akkor ezt elviszem.Egyébként ha te így érzed helyesnek, akkor hagyd úgy a szobát, szerintem ez nem abnormális. Egyébként őszinte részvétem!

2010. jún. 25. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Bocs, a satnya fogalmazásért, még korán van :)
2010. jún. 25. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Egyébként nem hülyeség amit mondasz, sok esetben tényleg ez lenne a magyarázat, de a mi esetünkben nem. Jól élünk. Nem is kicsit. És egyértelműen érzelmi okokból mondja, mert mindig mondja, hogy rossz érzés bejönnie a szobába, mert mindig anyura emlékezteti...
2010. jún. 25. 11:28
 19/20 anonim válasza:

Véleményem szerint az nem baj, ha rögtön nem dobálod ki édesanyád holmijait, de ha úgy érzed, apró változtatásokat elkezdhetsz. Mindig csak egy-egy dolgot rendezz át vagy dobj ki, szépen lassan. Valakinek ez a módszer vált be.

Egyébként részvétem anyukád miatt!

2010. jún. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Én viszont nem értem, hogy miért kéne kidobni bármit is. Átrendezni oké, na de kidobni?! Szerintem valaki akkor dobja ki a halott anyja cuccait, ha már végleg el akarja felejteni.
2010. jún. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!