Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért hiszik azt h csak ők...

Miért hiszik azt h csak ők tudnak elfáradni? Ők dolgoznak, én iskolába járok.

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok. Jövőre fogok érettségizni,és már most el kell gondolkodnom h hogyan fogok készülni az érettségire.

Anyukám és a nővérem dolgoznak. Anyukám 3 müszakban,tesóm meg 2 nap 12 órázik és 2 nap szabad. A probléma az h tőlem elvárják h suli után mosogassak el,takarítsak ki,segítsek főzni(jó esetben csak segítenem kell és nem nekem kell megcsinálni). Mire oda jutok h leüljek tanulni arra már sötét van,és mivel közös szobában vagyunk a tesómmal mindig rám ordít h ne égessem a villanyt ő fáradt,aludni akar. Ha kinn az előszobába akarom felkapcsolni a villanyt akkor anyám szól h drága az áram. Szinte mindennap csak késő éjszaka vagy hajnalban tudtam megtanulni másnapra a wc-ben. Kialvatlanul mentem iskolába,és délután megint nekem kellett megcsinálnom mindent.

Ha szóltam anyámnak akkor elkezdett papmpogni h milyen vagyok,ő 3 műszakban dolgozik,én meg azért elvárom h legyen kaja,meg ruha,net fizetve,stb... ha a tesómnak szólok h jó lenne ha néha elmosogatna vagy segítene akkor az a válasza h ha ő nem dolgozna és nem adna pénzt le,akkor nem tudja mit ennék,meg ilyeneket mond.

Én elhiszem h elfáradnak a munkába de sokszor nekem is van h 7-8 órám volt a suliba,másnap 3 témazáró is,én is elfáradok,nem csak ők.

Hogyan vegyem őket rá h ne midnent tőlem várjanak azért mert iskolás vagyok?


2010. jún. 29. 15:59
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/90 A kérdező kommentje:
én szeretném ha jól sikerülne az érettségim,ugyanis Orvosira akarok majd menni.És ez az év így számopmra nagyon megterhelő volt.
2010. jún. 29. 16:05
 2/90 anonim ***** válasza:
84%

1. NYÁR VAN!

2. mindenki azt mondja, hogy nagyon sokat fog készülni az érettségire, persze senki nem tartja be. Ha év közben figyelsz, főleg az órákon, az érettségi tételek 80%-t tudni fogod. Az írásbelire meg amúgy se nagyon lehet készülni.

Csináld azt, hogy először tanulsz, utána mosogatsz. A mosogatás megvár, nem?

Nálunk még sosem szaladtak el a piszkos edények.

2010. jún. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/90 anonim ***** válasza:
100%
Veszekedni nem éri meg. Szerintem még a leghatásosabb az lehetne, hogy témazárók, dolgozatok előtt megmutatod az anyagot nekik, hogy mennyit kell megtanulni, és neked ehhez időre van szükséged. Ha befejezted, akkor majd segítesz, de ez most fontos.
2010. jún. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/90 anonim ***** válasza:
85%

Egyszerű a megoldás: megnézed a netről, mik voltak az előző években a tételek, témakörök (az OM honlapján megtalálod). Fogod, szépen lemented, kinyomtatod/kiírogatod, kidolgozod és suli után bent maradsz a sulikönyvtárban, vagy elmégy a helyi könyvtárba tanulni. A házimunkát ezután is meg tudod csinálni.

Én tavaly érettségiztem, tapasztalatból mondom: év elejétől kezdve fokozatosan ismételj, és tanuld az új anyagot mellé, akár néhány leckével előbbre is! Tudom, hogy nagyon sok, de így nem fog másfél hónapra maradni 4 évnyi anyag 4-5 tantárgyból.

Ha újra 12.-es lennék, így csinálnám.

2010. jún. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/90 anonim ***** válasza:
61%

1. vagyok.

Én idén érettségiztem. Annyit kell tudni róla, hogy iszonyatosan lusta vagyok.

Törim 3as lett, a többi 4 és 5.

Az utolsó 3 hétben kezdtem el tanulni. Napi 3 tételt olvasgattam. És megtanultam az összeset, pedig csak olvastam őket. Ne parázz! :)

2010. jún. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/90 anonim ***** válasza:
73%

Azért a napi 7-8 óra suli nem ugyanazon a szinten van, hogy három műszakban dolgozik valaki... Szóval lehetnél megértőbb is velük, mert majd meg fogod látni, hogy a munka mennyivel nehezebb, mint a tanulás, és visszasírod még ezeket az időszakokat.


Azzal azonban nem értek egyet, hogy nem engednek tanulni. Ezt nagyon nem tartom helyesnek.

2010. jún. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/90 A kérdező kommentje:

Tudom h nyár van :D

Nekem nem ment az h órákon odafigyeltem és tudtam az anyagot,mert sokszor totál kialvatlanul kellett mennem suliba,és nem tudtam órákon rendesen figyelni.

Anyukám megköveteli h mire hazaér arra legyen elmosogatva és kitakarítva. Tesóm nem csinálja,meg mert ő 12 órázott és fáradt vagy éppen nincs is otthon mire én hazaérek suliból. Sajnos nem tehetem meg h ott maradjak a könyvtárba megtanulni,mert abból balhé lenne itthon ha nincs megcsinálva takarítás,ha anyu ugy dolgozik nincs kaja,stb...

Én sem akarok veszekedni ,de szeretném velük vhogy megértetni h oké,ők dolgoznak de nekem meg a suli a munkahelyem és jó lenne ha nem mindent tőlem várnának el.

Amikor tesóm még suliba járt,akkor megosztottuk közösen a házimunkát. Jó lenne megint így lenne,

Hát azért én 3as érettséginél jobbat akarok. Az orvosira nem hiszem h azzal felvennének.

2010. jún. 29. 16:15
 8/90 anonim ***** válasza:
44%

nemigaz hogy a mosogatás, egykis rámolás napi 1 óránál többet elvenne az életedből ... nem hiszem hogy mindennap pincétől-padlásig ki kell sikálni az egész lakást

értékeld már picit amit édesanyád mindennap tesz érted és ne hisztizz mint egy kisgyerek

meg azért a napi 7 óra iskolában ülés nem a világ legfárasztobb dolga, semmi bajod nem lesz ha picit mozogsz utánna

ha meg tudod hogy 3 témazáro van másnap, akkor nem elötte való nap kell nekiállni tanulni

2010. jún. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/90 A kérdező kommentje:
Igen,én megértem hogy fárasztó amit csinálnak,de nekem is megterhelő h tényleg mindent rám várnak. Köztes megoldást szeretnék,amit ha lehet már nyáron bevezetni.
2010. jún. 29. 16:18
 10/90 anonim ***** válasza:
86%

Én megértem a kérdezőt. A három műszak sem mentség, amellett is 16 óra szabadidő van, és a suli mellett is. A 12 órázás mellett is, csak más elrendezésben. Attól, hogy ő nem keres pénzt, még el lehet ismerni a tevékenységét, és ha nem akarják legalább 18 éves koráig eltartani, nem kellett volna megcsinálni. (Bocs.) Majd ha orvos lesz, akkor bezzeg elvárják, hogy támogassa őket a fizuból.

Jó ötletnek tartom a könyvtárat, egyszerűen ne haza menj suli után, hanem a könyvtárba, és csak akkor haza, ha végeztél. A házimunka megvár, és ha nem égetheted a mosogatás miatt a villanyt, majd elmosogat az, akinek másnap nem jut tiszta tányér. Vagy egyszerűen maradj a suliban tanítás után, csináld meg a leckét. Legvégső esetben mondd azt, hogy minden nap fakultáció vagy érettségi előkészítő van, vagy hazudj az órarendbe még pár órát (be is írhatod), akkor legálisan lehetsz távol.


Attól, hogy itt van pár bevallottan lusta és hanyag tanácsadó, ha valaki az orvosira akar menni, annak tanulni kell. Az érettségi nem szerencsejáték.

2010. jún. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!