Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet meg menteni egy...

Hogy lehet meg menteni egy házasságot?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretjük egymást a párommal, de elégé meg romlott mind ketten szeretjük egymást és válni sem akarunk mert ragaszkodunk egymáshoz és van egy kislányunk is 2éves.
2010. júl. 1. 11:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Le kell ülni és őszintén megbeszélni a másikkal, hogy mi a gondotok. Fontos, hogy NE szakítsátok félbe a másikat, hallgassátok végig amit mondani akar, mert különben megint veszekedés lesz a vége. Ha valamit nem értetek, nem világos, akkor teljesen normális hangnemben rá kell kérdezni, hogyan érti pontosan. Próbáljatok kompromisszumokat kötni, adok-kapok alapon. Ha szeretitek egymást, akkor menni fog.
2010. júl. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Segithet, ha NEM beszéltek, hanem irtok - akkor nem ragadja el egyikötöket sem az indulat. Vagy elmentek párterápiára, ott egy kivülálló vezeti a beszélgetés, és nem engedi, hogy veszekedés legyen belöle.
2010. júl. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Leülni és megbeszélni,hogy kinek mi a baja a másikkal. Azután mindkettőtöknek engedni kell valamiben.

Egy idős,50 éve házasságban élő rokon néni mondta:

Mindig az asszonynak kell az okosabbnak lenni. Először is nem szabad egy nőcsábászhoz,vagy olyan férfihez feleségül menni,akinek felnőttként is az anyja parancsol.

Minden dolgot meg kell beszélni egymással. De egy okos asszony,ha venni akar valamit,vagy a gyerkkel van gond,nem akor mondja a férjének,amikor az fáradt,rosszkedvű,hanem kivárja az alkalmas pillanatot.

Fontos,hogy jól tudjon főzni is. A jó étel jókedvet csinál. Ha napközben összezördültünk,este nem feküdtünk le addig,amíg ki nem békültünk. Akkor is én kezdtem a békülést,ha az öregem volt a hibás. Ilyenkor belátta,hogy igazam van. Ha valamiről tudtam,hogy nem akar majd beleegyezni,arra csak célozgattam néha-néha,és úgy intéztem,hogy azt higgye,hogy ő találta ki a dolgot,nem én. Soha nem nyavalyogtam,hogy mennyit dolgozok,ilyesmit. Ha a segítségére volt szükségem,akkor megkértem rá,és mindig segített.

Ami a legfontosabb,hogy szerettük egymást,akarattal soha nem bántottuk meg a másikat,és bíztunk egymásban.

Valahogy így kellene most is csinálni.

2010. júl. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a tanácsokat
2010. júl. 1. 12:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!