Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akik fiatalon (20-25 évesen)...

Akik fiatalon (20-25 évesen) vállalnak gyereket, azoknak mennyivel könnyebb mint azoknak akik később?

Figyelt kérdés
21 éves leszek, és mindig úgy képzeltem el, hogy fiatalon leszek anyuka. (A környezetemben is kb 23 évesen szült mindenki, de ők akkor már hosszú évek óta tartó párkapcsolatban voltak) nekem meg jelenleg nincs barátom, tanulok még kb 2 évig, és utána dolgozni is szeretnék valamennyit. Ha kitolódik a gyerekszülés mondjuk 26-30 éves korom környékére, akkor az már nagy "hátrány". Csak mert engem anyum 35 évesen szült, és én azt soknak gondolom. (Már mondogatják a hátam mögött, hogy mikor lesz már újra barátom meg gyerekem...)
2010. júl. 2. 13:59
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%
Pénz nélkül túl fiatalon azért eléggé megterhelő lehet, mind a felelősség, mind az életkörülmények. Épp ezért sokan (kinek nem inge..) annyira lestrapáltnak és sokkal idősebbnek néznek ki, hogy bár ne tették volna... ez nem verseny így igaz! Aki meg később szül (nem jelent ez 40 évet) az meg tovább marad fiatal, tovább lesz kisebb gyereke, erre nem gondoltok? :)
2010. júl. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
82%

"rossz látni az anyákat akik a tömött buszra próbálják felküzdeni a babakocsit, ahelyett, hogy autózni tudnának."


Azért nem hiszem, hogy az autó alapvető feltétele lenne a normális gyereknevelésnek.

2010. júl. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%
Én is 22 vagyok, még egyetemre járok. :) Párom sincs még, de én sem tervezem 30 előtt a gyereket. Rengeteg tervem van még.
2010. júl. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
85%

Egyetértek Petrával. Speciel én nem érzem annyira megalázónak, ha buszra kell szánni a babával. Gyerekem van, és kész. Nálam idősebbek is szállnak buszra babakocsival. Ez nem feltétlen korfüggő.

27/N

2010. júl. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
82%

Ember,milyen hülyék itt sokan..uuvííí...

Csak azért,mert a környezeted 20-23 évesen szül,azért még neked NEM kell akkor!!!Majd ha kész leszel,és biztos leszel benne,hogy akarod.Amúgy későn szülni nem hátrány.Aki ezt kitalálta,az egy nagy majom volt.

2010. júl. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
41%
Örülök, hogy nem minden nő karrierista, és még lehet találni olyanokat, mint te. Ettől függetlenül, szerintem is várd meg, hogy adottak legyenek a körülmények két év tanulás, plusz egy kis munka, az durván 24-25 év. Az szerintem már ideális a családalapításra.
2010. júl. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
75%
24 évesen szültem a kisfiamat. van 3 olyan ismerősöm, akik évekkel 30 fölött szülték a gyereküket és egyet értenek velem abban, hogy én sokkal jobban bírom. a szülés után már majd hogy nem ugráltam, az első néhány hétben én is sokat voltam fenn éjjelente mégis mindig friss voltam, mindenki azon csodálkozott, hogy vagyok ilyen kipihent... és most is, hogy 10 hónapos a fiam. egyáltalán nem szoktam olyan fáradt lenni, mint ez a 3 ismerősöm, pedig igazán nem vagyok egy energia bomba. csak mind a hármójuknál minimum egy tízessel fiatalabb vagyok.
2010. júl. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
80%

én most leszek 23,van egy csodálatos kislányom,aki fél éves. Apuci 31. Egyetemre nem jártam,de soha nem is akartam,van érettségim és egy szakmám ami mellé szeretnék még 1-2t. 14 évesen kezdtem suli mellett dolgozni. Igaz,saját lakásunk nincs,de nem hiszem,h jobb lett volna lakáshitel mellett babát vállalni. Főleg,h nem itt szeretnénk örökre lesátorozni,mivel mindketten vidékiek vagyunk és majd inkább ott vennénk házat,addig gyűjtünk. Itt csak a meló miatt lakunk.

Amúgy a fiatalon szülésnek és az 'idősebben' szülésnek is vannak előnyei és hátrányai. Akkor szülj,ha készen vagy rá! Hülyén hangzik,de pl valaki 18 évesen lehet jobb anya,mint más 30 évesen. Ez fordíva is igaz!

2010. júl. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

15:52-es válaszolóval egyetértek. Nem kor függö abszolút. Amikor érzed, hogy vágysz rá.

Én sosem akartam gyereket, de jött valaki, aki villámgyorsan megváltoztatott bennem mindent! És ezt szó szerint vedd. 22 éves vagyok, 29 hetes terhes és úgy érzem ennél megfelelöbb idöt és apát a gyermekemnek keresve sem találtam volna. Persze minden családban vannak nehézségek, de lekopogom olyan súlyos sosem volt. Anyám elején nem örült mert akkor úgy gondolta, hogy korai (33 évesen szült engem). Aztán ahogy telt az idö rájött, mennyire felelösségteljesen tudok gondolkodni 22 éves létemre.

A fiatalon szülés mellett szól nagyon sokminden, most nem is sorolom. Édesanyám és én köztem úgy érzem, nagy a generációs szakadék, nem nagyon képes átérezni a gyerek problémáját, kicsit le van maradva a korral, képes órákig gyözködni valamiröl, ami manapság már teljesen másképp müködik mint az ö idejében stb.

Azért nem egyszerü. Én a fiatalon szülés mellett teszem le a voksom, de az sem baj, ha a körülmények miatt valaki késöbbre tolja.

2010. júl. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

25 évesen szültem, házasságban, nem érzem, hogy korán lett volna. Igaz, a baráti körömben én vagyok az egyetlen, akinek gyereke van, ők még buliznak, meg rohangálnak a Balatonra, én egyelőre nem tudok, de nem zavar. Dolgoztam előtte 2 évet, de úgy éreztem mindig, hogy nem a karrieremben tudok kiteljesedni, hanem a feleség- és anyaszerepben. Ilyen is van.


Azt gondolom, mindenki maga döntse el, a késői szülésnek szerintem az egyetlen hátránya, hogy akkor már nehezebben szánják rá magukat a nők a második-harmadik gyerekre. De ez is alkatfüggő, van, aki nem akar nagy családot, mi szeretnénk legalább 3-4 gyereket, azt érdemes időben elkezdeni. :)

2010. júl. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!