Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Számodra mennyire lenne...

Számodra mennyire lenne elfogadható egy elhunyt rokont Kegyeleti erdőbe temetni temető helyett?

Figyelt kérdés
Hamvasztás után a hamvak egy biológiailag lebomló urnába kerülnek. Az erdőben egy kiválasztott fa gyökerei közé helyezik az urnát. Egy kis rézlapra vésik fel az elhunyt nevét és a fa törzsére kötik. A temetésre nem csak egy egy szál virágot lehet vinni, semmi drót műanyag koszorú.
2019. márc. 3. 20:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel mi a gond? Szerintem sokkal értelmesebb, mint a temetö.
2019. márc. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
22%
Én nem választanám ezt a temetési "módot" semelyik közvetlen hozzátartozómnak sem. Távolabbi rokonokról, meg nyilván a házastársa/gyerekei szervezik a temetést, így nem szólnék bele és nem kötözködnék.
2019. márc. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha engem temetnének, ém még a réztáblához sem ragaszkodnék, sem a lebomló urnához, akár egy tetszöleges erdöszélen is szétszórhatnak, nekem az lenne, ami a legjobban tetszene.
2019. márc. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen elfogadható.


Eddig nem is hallottam még róla

2019. márc. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Eddig még nem hallottam ilyenről.

Számomra az lenne az elsődleges, hogy az elhunyt mit szeretett volna. Ha ezt, akkor semmi kifogásom nem lenne vele. Ha hagyományos (koporsós vagy urnás) temetést szeretett volna, akkor ez nem lenne elfogadható. Ha nem beszélt ilyenről, akkor házastársa vagy gyerekei véleményét tekinteném mérvadónak.

2019. márc. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
95%

Számomra elfogadható, koporsot nem akarnek es urnat se. Páromnak szórás volt, ezt akarta, sztem nagyon szépre sikerült....folyóparton, szintén biourna. Tábla nem lett, a szívemben pedig örökké él! Én is igy szeretném majd enyémet, gyerekeim tudják (remélem nem felejtik el).

A kedvenc zenéit hallgattuk...nagyon szép volt !

2019. márc. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 piroska és a farkas ***** válasza:
93%
Tudtommal Magyarorszàgon erre egyetlen erdőben van lehetőség. Nekem nagyon szép és emberi ez a fajta végső nyugalom, de mindenekelőtt aszerint döntenék, amit az elhunyt szeretett volna.
2019. márc. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Én is szétszórást szeretnék, urna nélkül és réztábla nélkül, családi körben, mindenféle szertartás és felhajtás nélkül, valami szép helyen, ahol a jelenlévők jól érzik magukat. Erdőben, mezőn vagy vízparton. Semmiféle síremléket, sírkövet, urnafülkét nem szeretnék.


Örömmel olvastam, hogy ketten is hasonlót írtak, azt hittem, ez csak az én hülyeségem. :)

2019. márc. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon szép lehet, sokkal jobb, mint egy rakás kő. Sajnos nekem most aktuális a dolog, nem rég halt meg egy hozzátartozóm és folyamatban van a sírkő kiválasztása. Ahogy jövünk megyünk a temetőben nem egy és nem két olyan sírt láttam, amibe bele van vésve a készítő neve és TELEFONSZÁMA! Már a sírkőnél is az a lényeg, hogy kié a legszebb, legegyedibb formájú, legkülönlegesebb színű. Undorító...
2019. márc. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem szép, de az a lényeg, hogy az elhunytnak mi volt a végakarata.

(ez a telefonszámos durva volt, előző... :O

2019. márc. 3. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!