Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hazavihetnek a szüleim a...

Hazavihetnek a szüleim a kollégiumból akaratom ellenére?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, most fejeztem be a tizediket. Egy faluban lakunk a családommal, de én egy másik megyébe járok tanulni. Azért is jöttem kollégiumba, mert nem túl jó a kapcsolatom a szüleimmel, otthon sok balhé, veszekedés van.

Év végén kérelmeztem nyári kollégiumi bennmaradást, mert találtam a városban diákmunkát, ill. a koleszban vannak ilyen felújítások és ott is besegítek. A szüleim aláírták a beleegyező nyilatkozatot, hogy itt maradhatok. Erre pár napja folyamatosan hívogatnak, hogy mégis inkább menjek haza, nem érdekes a munka, ne dolgozzak, nem fontos. De én szeretném hogy legyen félretett pénzem. Azt mondták eljönnek ertem, ha nem megyek haza. Ha aláírták a beleegyezést, hazavihetnek úgy ha én nem akarom?


2019. jún. 25. 22:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%
HAza, mivel ők a szüleid. Nem örökre szól a beleegyezésük. Azért próbáld meg meggyőzni őket, vagy ha már extrrém súlyos a helyzet, az önkormányzat gyámügyi hivatalához fordulni. A kollégium igazgatóját is magad mellé állíthatod, ha olyan.
2019. jún. 25. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%
1es: Nem azért, mert ők a szülei,hanem mert még NINCS 18!
2019. jún. 25. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, hazarángathatnak.
2019. jún. 26. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi van még hátra a 18. szülinapodig? Bár az a baj, ha meg is úsznád, utána már nem valószínű hogy lenne hová hazamenned.
2019. jún. 26. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%
Ingyenes a kollégiumi elhelyezésed vagy a szüleid fizetnek érte?
2019. jún. 26. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
41%

Hazavihetnek, de te onnan felülhetsz az első buszra, és visszamehetsz.

Szóval majd egyszer megunják, hogy mindig érted mennek 😃


A szerződést valószínűleg nem thdják semmissé tenni. Ha elmondod a helyzetedet, akkor mindenképp tartják majd neked a koleszos helyet, és tudsz majd ott lakni.

2019. jún. 26. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Mivel nem vagy 18 és ők a törvényes képviselőid, így igen, hazavihetnek!
2019. jún. 26. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem vagy nagykorúsítva, haza.
2019. jún. 26. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Mikor leszel 18?
2019. jún. 26. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

#5: a kajáért kell fizetni, azt meg diákmunkából keresett pénzből meg a nagyszüleimtől kapott pénzből fizetem.

Próbálok beszélni a kollégiumigazgatóval, hátha ő tud segíteni...

A 18-at csak decemberben töltöm be.

2019. jún. 26. 09:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!