Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nagyapám szeretne öregek...

Nagyapám szeretne öregek otthonába menni. Hogy megy ez? Mennyit kell fizetni?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam a nyugdíj x %-a de mindegy mennyi a nyugdíj?
2019. szept. 14. 18:29
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Ez otthonfüggő, de ha a nyugdíja nem fedezi az árát, ki kell egészíteni!
2019. szept. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Ez általában a benti ellátás díja.

Ezen kívül van egy fix összegű beugró.

2019. szept. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Sokféle otthon van. Keress rá neten, amelyik szóba jöhet, a honlapjukon le vannak írva a tudnivalók.

Nem mindenhol kell beugrót fizetni. Attól is függ, kinek a kezelésében van az otthon.

2019. szept. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Itt az a baj hogy nagypapa nyugdíja 350.000ft és nem szeretném ha elvennék mondjuk a 65% át mert nem tartom fernek.
2019. szept. 14. 18:48
 5/25 anonim ***** válasza:
61%

Biztos,hogy a papa akarja?


Mert akkor neked nem mindegy, hogy a nyugdíjából mennyi megy az otthonnak?

2019. szept. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Igen ő akarja csak a testvérét szokta támogatni anyagilag. Meg egyébként szerintem nem lenne fer mondjuk az ő nyugdíja 65% a vagy egy 120.000ft os nyugdíj 65% a. Egyébként külföldről nehezen tudok neki segíteni, nem a pénzéből akarok elvenni
2019. szept. 14. 19:00
 7/25 A kérdező kommentje:
Egyébként hogy lenne mindegy hogy lehuzzak a nagyapámat vagy sem gondolkodj már
2019. szept. 14. 19:02
 8/25 anonim ***** válasza:
96%

Egyes öregek kifejezetten szeretnének korukbeli társaságban lenni, mások meg inkább meghalnának, mint hogy otthonba kerüljenek.


De egy kicsit gondolkozzunk már az ostoba kérdések előtt, ha egy családtagunk fizet valamit, nem mi, akkor mindegy, hogy mennyit fizet???

Nem akarjuk megóvni az idős rokont, hogy ne húzzák le?????????

Érdekes hozzáállás...

Szóval ha neked édesanyád havi 80 ezres villanyszámlát kap, akkor hadd fizesse, hisz az ő zsebéből megy?


Konkrétumot senki nem írt, mert gondolom senki nem tud. Én egyet tudok, ehhez lehet viszonyítani. Ez nem egy luxus kategória, hanem inkább alsó-középkategória, kapnak enni, és van "műszakonként" 1 fő ápoló, ami nem sok. Nem kapnak kiemelt figyelmet az idősek.

Ez kerül havi 120-ba.

2019. szept. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Az az igazság hogy ha nagyapád majd egész napos ápolásra fog szorulni, arra elmegy akár ez az összeg is, fekvőbetegére ennél több. Most tavasszal volt ez nálunk kérdés, sajnos meghalt akinek elhelyezését meg kellett oldani. Meg kell próbálni minél szinvonalasabb otthonba bejuttatni ha már ilyen jo nyugdíja van. A nagyapád érdeke az hogy a további éveit minél jobb minőségben és ellátásban töltse, akármibe is kerül. Én nem nézném hogy mennyi marad a végén, nálunk úgy lett volna h még mi fizetünk a szintén jó nyugdíjon felül. Sajnos erre nem került sor :(
2019. szept. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Persze, aki tud, fizet. De nem mindenki tud, és amúgy rákerestem, találtam is egy táblázatot, amiben több otthon van, és már ilyen 70 ezertől vannak havidíjak.

De gondolom ott a színvonal is olyan, meg 4-6 ágyas szobák vannak.

Még egy 3 fős családnál is problémás néha a fürdőszoba-használat, vagy a tv hangereje, és akkor még a horkolásról nem is esett szó.

Lehet, hogy ez csak az én vesszőparipám, de volt egy párkapcsolatom, ahol a párom horkolt, és éveken át csak akkor tudtam kialudni magam, ha éjszakás volt. Ez heti 2-3 napot jelent. Rengeteg és durva veszekedést eredményez, ha az ember nem tud aludni.

És az idősek körében ez méginkább jellemző, mármint a horkolás.

Az én apukám sajnos sokat volt kórházban, és ott sem tudott pihenni, egész éjjel ébren volt, kért füldugót, meg alatóval később sikerült. De azt állandóan szedni, nagyon hamar rá lehet szokni, leszokni esélytelen, és tönkretezsi a májad.

Szóval minél jobb ellátást akarsz, annál többe fog kerülni, ez evidens.

De akkor is körbe kell járni, mert akkor sem úgy működik, hogy inkább kerüljön többe. Azért reális keretek között!

És alaposnak kell lenni, nem volt olyan régen, mikor sorra buktak le az otthonok, híradóban meg mindenhol szerepelt, hogy az egyikben penészes kenyeret adtak az öregeknek, a másik helynek nem volt működési engedélye, stb.

2019. szept. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!