Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nem értem mi a probléma,...

Nem értem mi a probléma, tényleg én lennék a kiállhatatlan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nagypapám egyedül maradt, én lakom hozzá a legközelebb, rugalmas a munkaidőm és home office-ban dolgozom. Ezért volt kézenfekvő, hogy amikor arra járok, akkor benézek hozzá, hogy mi a helyzet. Anyu délutánonként (kb kétnaponta) látogatja, plusz hétvégente benéz hozzá.


A történethez hozzátartozik, hogy sosem volt jó a viszony, gyerekkorban sem, erről kb regényt tudnék írni, szóval csak azért nézek be, hogy anyut tehermentesítsem egy kicsit munka után.


Most a nagypapám kitalálta, hogy ő rendel magának hétköznapra kaját, de hétvégente igazán főzhetnék rá, mert ő utál főzni. Mondtam neki, hogy akkor 1-1, mert én is, szóval felejtse el, hogy főzicskézni fogok pluszba. Eleve hétköznap ha van időm megfőzök 2-3 féle kaját amit lefagyasztok, hétvégente meg vagy elmegyünk valamerre kajálni vagy a férjem főz bográcsban vagy grillezünk. Szóval esélytelen, hogy én még nekiállok pluszban a konyhában robotolni.


Anno felajánlottuk neki, hogy segítünk kivágni a fákat a kertjéből, mert nagyon sok van (gyümölcsfák, fenyők tuják stb). Akkor azt mondta nem, maradjanak. De most elvárja, hogy minden hétvégén ugráljon neki a férjem és vágjuk le a fák tetejét. A diófa több mint 5 méter magas, 2 fenyő is, már lassan rálóg az elektromos vezetékekre. A cseresznyefa szintén. Mondtam neki, hogy nem fogunk minden hétvégén odaugrálni, hogy levágjunk 10 centiket a fák tetejéből vagy kivágjuk vagy hívjon X időközönként szakembert és ő majd metszegeti neki.


Nekünk is itt a kert amit most alakítunk át, a férjem is hulla fàradt a munka miatt, plusz azért néha szórakozunk, van magánéletünk. Ő meg (nem vicc) megírta előre fél évre a "beosztásunkat", hogy mikor mit kell vágni.


Nyilván nem fog összejönni, de már így is közellenség vagyok amiért megmondtam a véleményem, anyuval is összevesztem, mert nem érti, hogy ennyit miért nem tudunk megtenni.


Azt elismerem, hogy anyu mindig számíthatott a papámra (bár megvolt az ára a segítségnek), de mi a bátyámmal 1 jó szót sem kaptunk, csak folyamatosan a beszólogatásokat, lelki terrort és a kritizálást.


Anyu azt mondta legyek különb nála, de nálam ez egyenlő azzal, amit én baleknak hívok, plusz ha akarnám sem lenne időm/időnk ennyi hülyeségre.


Nem is tudom milyen tanácsot várok, csak jól esett kiírni magamból, mert már előre felidegesít az egész. Ti hogy kezelitek az ilyeneket a családban? Én sajna elég hirtelen haragú vagyok és elég őszinte ahhoz, hogy simán natúrban közöljem a véleményem, amiből aztán sértődés van.


2020. aug. 31. 16:20
 1/6 anonim ***** válasza:
85%
Ha hètvégén bogràcsoltok akkor abból miért nem tudsz vinni neki? Csak hétvégére kell neki nem? Az azért nem olyan nagy dolog. A fákat meg elég 1x egy évben levágni, ne mondd már, hogy minden hètvégén kell.
2020. aug. 31. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
94%
bocs, de szerintem te nagyon mesélni akartál, egy 5 méteres diófa pl kimondottan kicsi.
2020. aug. 31. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
91%
Nem tudom, hogy te kiállhatatlan vagy-e, de ha valaki beosztást csinál nekem, az főnököm, és az bizony fizetést kell, hogy adjon, vagy nyasgem.
2020. aug. 31. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A diófa a legkisebb probléma, a fenyők már rohadt magasak. Elég 1 évben 1x levágni, persze. Ha nem fél méterenként kell levagdalni belőle, hanem normálisan vissza lehet vágni, de ez nem opció. Az meg a másik fele, hogy rengeteg gyümölcsfa van, szóval az nem egy hétvégi meló és akkor ott vannak még a fenyők, amiből van vagy 20 db, de lehet hogy több is, mert csak egy gyors fejszámolást végeztem. Plusz az elkorhadt fákat kiásni, a virágfákat metszeni, permetezni.


Lehet én vagyok makacs, de ha valaki közli velem gyerekkoromban, hogy "nem vagyunk ingyenkonyha", akkor annak én sem vagyok ingyenkonyha.

És nem arról volt szó, hogy átjártunk a tesómmal kizabálni a vagyonából, hanem amikor anyu üzleti úton volt, megkérte őket, hogy 2 napig mehessünk át kajálni és kifizeti nekik vagy előre bevásárol. De mi akkor megkaptuk (én voltam asszem 5 körül, tesóm 8 körül), hogy a mama nem szakács meg bejárónő stb. Én meg etessem mosolyogva?

2020. aug. 31. 18:19
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Rendeljen ebédet hétvégére is, vagy péntekre kérjen dupla adagot.

Nem várhatja el, hogy a szabad óráidat őrá áldozd, akár ki is.

2020. aug. 31. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha anyukád hétvégente úgyis benéz hozzá, akkor tök nyugodtan főzhet is neki, nem értem, hogy ezért miért te vagy a közellenség.

Szerintem nagyon szép dolog, hogy segítesz néha, de ez baromira nem a te feladatod. Ha akarja, pesztrálja csak a lánya, vagy fizessen neki bejárónőt. Te meg éld az életed a férjeddel. Semmivel nem tartozol a kedves papának.

2020. szept. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!