Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit tegyek? ( A többi lent)

Mit tegyek? ( A többi lent)

Figyelt kérdés
Most tudtam meg hogy kb 5 évvel ezelőtt a nagyapám öngyilkos akart lenni,bevett egy csomó gyógyszert, és telefonban búcsúzott el az apámtól, de szerencsére időben hívták hozzá a mentőket. Azt tudni kell hogy már nagyon rég óta szívbeteg és sokszor rosszul van valószínűleg ezért akart véget vetni az életének. Javasolták neki hogy járjon pszichológushoz de ő nem akart. Én ezt most tudtam meg és nagyon lesokkolt tudtam hogy nyomasztó neki ez az egész, hogy sokszor rosszul van és hogy gyenge már de hogy megpróbálná öngyilkos lenni azt nem gondoltam. Annyira szeretnék neki segíteni hogy jobban legyen, hogy ne fájjon neki semmi de sajnos nem lehet. Tudom hogy jó pár évvel ezelőtt történt mégis félek hogy újra megpróbálná mert napközben egyedül van otthon csak délután ér haza a nagymamám. Kétségbe vagyok esve nagyon szeretnék neki segíteni de nem tudom hogyan, nagyon nagyon szeretem őt és nem tudom elviselni hogy ennyire rosszul van. Sajnos nem olyan fajta aki az érzéseiről beszélne, de érzem hogy lelkileg is fáradt. Most belegondoltam hogy ha sikerült volna neki kioltani az életét mekkora fájdalmat éreztem volna, és hogy mennyi mindenről lemaradt volna. Szeretném most a nyári szünet alatt többet látogatni őket, esetleg van valami tanács hogy mit tudnék csinálni ami talán felvidítaná őt? Az öngyilkosságról nem szeretnék vele beszélni mert nem akarom hogy megtudja hogy tudom és nem akarok rossz emlékeket felhozni neki.

2021. jún. 25. 13:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha sok időt töltesz vele, az segíteni fog. Átértékeli az életét. Utána pedig szépen finoman beszélhetsz arról, hogy mit érez.

De ne egyből ezzel szaladj neki, mert csak rontanál a helyzeten.

2021. jún. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én megkérném, hogy mondjon el mindent, amit tud, adja át a tapasztalatát. De ez csak egy ötlet. Az ember gyakran akkor kap erőre, ha másokon kell segítenie. Kérj tanácsot, oszd meg a gondolataidat, érzéseidet. Konkrétan ezt a dolgot szerintem ne hozd fel neki, mert azt hinné, hogy sajnálatból közeledsz. Egyszerűen csak próbáld meg jól érezni magad vele, amíg lehet. :)
2021. jún. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Katona Dius ***** válasza:
100%

Bár papám nincs ennyire kétségbe esve, de tudom, hogy magányos, mióta mama meghalt. Szintén magának való, érzéseiről nem beszélő ember. Én a sok év alatt azt tapasztaltam vele kapcsolatban, hogy neki állok vele beszélgetni, bármiről. Imád beszélgetni, csak magáról nem szeret elmondani semmit. Beszélünk arról, hogy milyen a szomszéd pici unokája, hogy de jót játszott a nagyszüleivel, hogy a néni áthozta kicsit kutyázni papámhoz. Hogy miket csinált a kutya nap közben, mi van a veteményessel, stb. Ő is kérdezget, hogy mi volt a munkában, mi van otthon, férjem jól van-e, mikor megyünk hozzá mindketten (általában hétvégén mindketten meglátogatjuk, hétközben csak én), mi van a kutyusommal, cicáimmal, stb. Aztán ha úgy jó hangulatba kerül, akkor el-el eljt pár megjegyzést magáról.

A sok év alatt sok mindent tudtam meg így róla. Milyen volt neki a II. világháború (9volt mikor kitört), hogy ha húst akartak enni, verebeket kellett fogniuk, hogy elvitték mindenüket, ilyenek. Hogy ismerkedett meg mamámmal, milyen volt ő/ők fiatalon. Sok sok idő kellett hozzá :D És végtelen türelem. De ha kibeszélheti magát, ha csak beszélhet valakihez egy órát, sokkal vidámabb a végére.

2021. jún. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Ma voltam lent náluk nagyon jót beszélgettünk:)
2021. jún. 25. 21:36
 5/5 anonim ***** válasza:
Azért arra figyelni kell, hogy azt e érezze, hogy azért teszed, mert tudsz róla. Siman csak törödj vele ugy mintha nem is történt volna ilyesmi, mármint foglalkozz vele, de ne emiatt.
2021. jún. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!