Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Tudok segíteni nagymamámon?

Tudok segíteni nagymamámon?

Figyelt kérdés

A nagyszüleim nevelnek engem mióta az eszemet tudom.Fél éve meghalt nagyapám.Azóta a mama folyamatosan iszik.Eleinte nagyon ritkán nyúlt a pohárhoz,de mostmár rendszeresen.Csak ül az asztalnál és iszik.Mostanra már ott tartunk,hogy dűt,borít,szétveri a házat.

Gondolom kiül az arcomra a félelem és olyankor ordít rám,hogy mit nézek? Meg,hogy ne nézzek rá,ha nem tetszik valami takarodjak a háztól,meg igyak én is ha problémám van vele.Rugdossq a széket,az asztalt,vázákat tördel a falhoz vágja őket.A nagyapám által főzött pálinkát issza és csak azon aggódik mit fog inni ha az mind elfogy....

Sosem volt ilyen,mindig csöndes adszony volt szeretetre méltó és én tudom,hogy ez nem ő! Hogy tudnék segíteni? Nincsennek más rokonok a közelben,csak én és Ő.Egyedül nem akarom hagyni,de már a macskába is bele rúgot pedig mindig imádta a macskáját,az utal teszi ezt vele.Félek,hogy baja esik és őt is elveszítem.Ott tartunk,hogy fürdeni se akar,csak üvölt,tör zúz szétver mindent.Az állatokat sem akarja etetni,megcsinálom én de ez nem rá vall mindig gondoskodott a disznókrol,tyúkokról.

Nagyon aggódom érte.



2022. júl. 12. 11:35
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
87%

Hány éves vagy?


Ha 18 felett, akkor a legközelebbi dührohamos bepiálásnál hívj mentőt. Elviszik és "kipucolják".


Tiszta pillanatában próbálj meg vele beszélni, hogy forduljon szakemberhez és kérjen segítséget.

2022. júl. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

Az a baj nincs tiszta pillanata, folyamatosan iszik. Mostanában rendszeresen rombol,tör és zúz...

Rugdos mindent,káromkodik

2022. júl. 12. 11:46
 3/28 anonim ***** válasza:
22%

Én kiöntenem a pálinkát vagy legalábbis alaposan felvizeznem.

Mást nem nagyon tudsz tenni.

2022. júl. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
17%
Amikor alszik, készíts az asztalra virágot/sütit stb. amit szeret, hogy lássa, érezze, hogy szereted és próbálod megérteni.
2022. júl. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

Megértem őt,

nekem is fáj és hiányzik a nagyapam.Sokszor hívom,menjünk rendezni,megkapálni a sírt,de annyira elvan keseredve.Attól félek ha így folytatja őt is elveszítem

2022. júl. 12. 12:03
 6/28 anonim ***** válasza:
72%

1) Kiöntöd sz összes pálinkát.

2) Mikor dühöng, mentőt hívsz rá, hogy életveszélyesen viselkedik.


Máskülönben még az idén belehal az ivásba.

2022. júl. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
69%
Ismerős anyja volt ugyanilyen. Ismerős elment a háziorvoshoz, tanácsot kért tőle. Az elintézte, hogy detoxba vigyék a nem beszámítható anyját. Vagy ez, vagy meghal a mamád.
2022. júl. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
28%
Lehet, hogy megbolondult a néni szó szerint. Akkor megbeszélve az orvosokkal lehetsz a gondnoka, ami azt jelenti, hogy nem az ő kezébe megy a nyugdíja, nem vehet fel hitelt, magyarul nem tud miből inni.
2022. júl. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
88%

A nagyi problémáján nem fog segíteni a süti és a virág. Gondolom, évtizedek óta egy párt alkottak. A társát vesztette el, akivel megosztotta az életét. Nem tölti be senki az űrt, az unoka szeretete sem tudja pótolni élete társát. Ráadásul csak néhány hónap telt el, ő meg ugye sok éve osztozott vele... nos mindenen.


Kérdező! Szerintem ezen csak az idő segíthet. Ha elé állnál azzal, hogy a nagyapa nem akarná, hogy ilyen állapotban legyen, az is csak olaj lenne a tűzre, hogy mit tudsz te róla, meg ne mondjad ne neki, mit csináljon. Gyászol... sajnos nagyon nem jó úton haladva, de ez is gyász.

2022. júl. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
97%
Az én mamám is elvesztette a férjét, azóta magába fordult, depressziós. Minden segítséget elutasít, fizikailag sincs a toppon. Mivel cselekvőképes személy, a saját döntése mit csinál és mit nem.
2022. júl. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!