Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Kimenekültem külföldre és...

Kimenekültem külföldre és most a nagyinak kérnek hoyg adjak pénzt a gondozására?

Figyelt kérdés
Szülők balesetben elmentek. Nagymamám maradt meg mikor 20 voltam. Az egyetemet még kinyögtem vele, segítettem, de az idegem ráment, mert akár rosszul hangzik, akár nem, egy nagyon rosszindulatú, nehéz természetű, veszekedős öregasszony. Egyetem után kimentem külföldre. A fiáék itt laknak az utcában. Egy ideje a nagymami állapota rosszabb lett. Hordani kell vizsgálatokra, és ügyeit már nem tudja egyedül intézni. Otthonba nem megy, mert az esze úgymond még rendben. Ezt úgy kell érteni, hogy ő megmondta, hogy oda nem megy és kész. Még boltba is eljár vagy szomszédba, parancsolgat, kioktató. Fú nagyon idegesítő. De szomszédolni meg családi partikra még simán elmegy. Lassan állandó figyelmet igényel, mert múltkor is majdnem leégett a ház. A ház amúgy közös, én örökségem is van benne. Mindegy mivel ő nem adta el én nem tudtam eladni. A lényeg, hogy kint napról napra élek, nincs pénzem ilyesmire. Meg amúgy is engem utál kb. Én is.
márc. 30. 11:55
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
82%
Elsősorban a fiától/lányától várható el, hogy anyagilag segítse. Tőled nem várható el, hogy segíts a jelen helyzetedben.
márc. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
93%
Nem kell segítened neki. A mama magának intézte el, hogy idős korára egyedül maradjon. Pontosan tisztában vagy vele, hogy milyen, téged is kis híján tönkretett, kell ez neked még egyszer? Leírtad, hogy utál téged, te is őt, akkor meg egyáltalán milyen alapon várja el, hogy istápolgasd? Ja, hogy sz.rba se néz téged, de a pénzed azért kellene? Hát bocs, ez nem így működik.
márc. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
77%
Mi a kérdés?
márc. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Ha esetleg a fia meghal, akkor viszont én vagyok érte a kezes? Meg egyaltalán külföldről én ezt hogy intézném?
márc. 30. 12:08
 5/19 anonim ***** válasza:
89%
Nagymamád gondozására, így írtad. Tehát a nagybátyádék cseszegetnek ezzel?
márc. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
92%

kinyitod a picike szádat, és azt mondod: NEM!

Nem kell magyarázkodnod sem.

De ha mégis..

1. én is napról napra élek

2. gyerek kötelesége a szülőről gondoskodni, nem az unokának

3. ha találnak vevőt, szívesen aláírod a ház eladását, és máris lesz a maminak pénze

Amúgy meg nekik is Boldog Húsvéti Ünnepeket!

Telefon letesz.

márc. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
92%

#4

Dehogyis!

De mégis hogy gondolod, kimegy valaki külföldre, és hazarángat? Semmi kötelezettséged nincs. A kedves nagyinak van ingatlana, majd azért cserébe gondoskodik róla valaki, ha akar. De ha nem, akkor sem fognak Téged külföldről hazacincálni.

márc. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Nem vagyunk rosszban bár sosem kedveltem őket hasonló okok miatt. Igen, cseszegetnek. Beszélőviszonyban vagyunk, ennyire durva nem akarnék lenni. Na de mégis...Igazából ők sem érdekelnek jó ideje.
márc. 30. 12:13
 9/19 A kérdező kommentje:
Nekem pláne kéne a pénz a házból de nem hajlandó aláírni.
márc. 30. 12:14
 10/19 A kérdező kommentje:
Szerintem így tart zsarolva. Mert fél, hogy totál eltávolódnék tőle. Meg is érdemelné.
márc. 30. 12:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!