Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Jogosan haragszik a nagyapám rám?

Jogosan haragszik a nagyapám rám?

Figyelt kérdés

Hétvégén elvittem az Aveóját az engedélyével, amíg a boltba elmentem volna. Az odaúton sajnos egy elém szaladó állat miatt bepánikoltam a volán mögött, és az árokban kötöttem ki. A kocsi elejének annyi. A lengőkarok is sérültek.

Mikor az autómentős ismerősöm hazavitt kiosztott, hogy mit csináltál a kocsimmal. A kocsival se volt minden rendben, ezeket mind felsoroltam neki.


1. A műszakija holnapután lejár

2. A fékek nem az igaziak

3. Nagyapám nem hordta szervizbe, nincsenek benne kötelező felszerelések.


Azóta nem szól hozzám. Sajnàlom nagyon



ápr. 8. 16:29
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Meg tud valaha bocsájtani?
ápr. 8. 16:29
 2/12 anonim ***** válasza:
85%
Biztos megbocsájt. De nyilván ideges. Én is mérges és ideges lennék,ha valaki összetörné a kocsimat.
ápr. 8. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%
Amit megcsináltatod ami tönkretettél vagy veszel neki másik kocsit megnyugszik.
ápr. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
94%

Kérdező, miként tervezed öregapádat kártalanítani?

Amiket felsoroltál - a fékek nem az igaziak; nem hordta szervizbe, nincsenek benne kötelező felszerelések - ezekről tudtál? Ha igen, miért is vitted a kocsit a forgalomba..?

Én legalábbis nem ülök bele egy olyan autóba, amiről tudom, hogy műszakilag nincs rendben. És ha mégis, akkor nem mutogatok a másikra, hogy de hát te adtad ide ezt a f*stalicskát..

ápr. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
58%

Milyen állat volt az, amit elütés helyett az árokban kerültél ki?

Víziló?


Mert tudom, genyaság, de én inkább keresztülmegyek egy kismacskán pl minthogy a kocsit és magamat veszélyeztessem. Ez sem jó, de volt olyan, amikor csúszós úton kijött elém egy macska és kb 1/100-ad másodperc alatt vettem a lapot, hogy ha elkezdem kikerülni, akkor én is az árokban kötök ki, így átmentem rajta. A kocsin minimálisan látszott csak. De ütöttem el így rókát is, kiugrott elém az M0-áson, ha elkezdek "elrántani a kormányt" akkor tömegbalesetet okozok. Így csak Vuk bánta.

ápr. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
91%

Jogosan haragszik. Összetörted az autóját és ahelyett, hogy bocsánatot kértél volna, elkezdted terelni a történetet azzal, hogy amúgyis rossz volt a kocsi a nagyapád miatt. Szerintem menj el hozzá, kérj tőle bocsánatot és fizesd ki az autójában keletkezett kárt, vagy legalábbis szállj bele valamennyivel. Meg fog bocsátani, csak ne legyél vele ilyen tuskó.


Hány éves vagy?

ápr. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
11%
Egy kutya pótolható, de nagyapád bizalma nem.
ápr. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
71%

Először is mikor kértél bocsánatot? Azt sehol se látom leírva a történetben.

Mert ez a minimum, pofádat befogod, szemlesütve sűrűn elnézést kérsz és felajánlod, hogy minden szervizt intézel, természetesen a költségeket állva.

Az pedig, hogy nem a legújabb a fék, sehogy nem függ össze azzal, hogy alkalmatlan vagy a vezetésre, bepánikolsz és összevissza kormányozva, belezuhansz az árokba. Isteni szerencse, hogy nem öltél meg senkit az idegbeteg bénázásoddal.

A holnapután lejáró műszaki ma érvényes amúgy.

ápr. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
41%

Régen rossz hogy autót vezetsz úgy hogy bepánikolsz ha vmi kimegy eléd. Kimegy eléd de ha nem tudsz biztonságossan megállni úgy hogy beléd se mennyenek hátulról,ne köss ki az árokba vagy ne csúsz átt a szembe sávba akkor üsd el! Hidd el az elöbb felsoroltakból nagyobb kár keletkezik mint ha elütnéd!

Vissza térve nagypapádra érthető hogy haragszik hiszen megbízott benned erre te össze törted az autóját azért mert pánikoltál!

Szerintem ha úgy keletkezett volna kár hogy kiment eléd és te elütötted úgy nem akadt volna ki annyira. Legalábbis magamból kiindulva ha oda adnám valakinek az autóm hogy vigye és elüt valamit oké hát ez van erről nem tehet.(Nyilván mindenki azon van hogy elkerülje de mint írtam ha nem lehet biztonságossan elkerülni)De arról hogy bepánikoltál és rossz döntést hoztál arról tehetsz és ráadásul még neked áll feljebb hogy amúgy is rossz az autó! Kérj tőle bocsánatot! És füzesd ki a kárt vagy vegyél egy új autót neki!

ápr. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
22%

Számomra nagyon gáz a történetben, hogy egy nagyszülő, mikor az unokája belehajt az árokba, azon van kiakadva, hogy mi lett a kocsival, nem pedig odarohan hozzá, hogy jól van-e, és megöleli, hogy megnyugtassa...

Igen, a rohadt autó pótolható, az unoka nem, és bőven ráér megkérdezni, mi van a kocsival akkor, mikor már mindenki lenyugodott, hogy jól van...

ápr. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!