Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Miért változnak meg az idős...

Miért változnak meg az idős nagymamák?

Figyelt kérdés

Eddig nagyon szoros volt a kapcsolat, de ahogy idősödik úgy távolodik el tőlem. Még nem demens, emlékszik magára és rám is, nem beszél félre de úgy 2 éve egy lassú eltávolodást érzek, eleinte nem engedte hogy látogassam, nagyon sokáig telefonon hívtam, most már az is idegesíti. Másik fiával és a menyevel el együtt, azokkal jól kijön, és van egy öreg barátnője akivel mindig telefonálnak.

Velem szinte megszakitotta a kapcsolatot.

91 éves a nagyi, gondolom kezdődik nála már valami furcsa dolog.. de nekem nagyon rosszul esik ez és amikor megpróbálom vele megbeszélni, akkor közli, hogy ha megsértődöm ezen, akkor nekem nincs igazam!!!

Szóval ahogy idősödik a 90 éves ember ez már nem lesz jobb ha jól gondolom.


ápr. 21. 22:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Jobb biztos nem lesz 90 felett. Elhiszem, hogy rosszul esik, de ne vedd magadra, fogadd el így, ne akard vele megbeszélni. 90 felett van. Nem tudhatjuk, mi játszódik le egy ilyen idős ember fejében. Valószínűleg már nem nagyon figyel kifelé, a fiát és menyét megszokta, együtt élnek, és a barátnő mege vele azonos helyzetben van. Távolodik el a világtól, bár még élhet jópár évet.
ápr. 21. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Sajnos én is ezt érzem és nagyon szomorú vagyok, hogy eljött ez az időszak is. Én már idegesítem őt és ezt nagyon nehéz feldolgozni
ápr. 21. 23:12
 3/10 anonim ***** válasza:
78%
Nem lehet, hogy valaki kavarta a szart? Vagy mégis demens, és kitalált valamit.
ápr. 22. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
97%

Még ha valaki kavarta is a szart, nem hiszem, hogy a helyzeten sokat segítene.

Kérdező:

Sajnos csatlakozom az elsőhöz. Az emberi lét, az öregedés szörnyű folyamat, főleg az utolsó fázisokban.

Próbálj emlékezni arra ami volt.

ápr. 22. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
36%
De vajon mi lesz a fiatalokkal akik már egyedül magányosan képzelik el a jövőt? Őket ki tartja majd el öregen?
ápr. 22. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Sajnos 8 évvel ezelőtt a fia és a menye megkavarta a szart, kiutálták az egész családomat, nem látogathatomca nagyit (szerintem vajmi kis örökség miatt, ami majd a menyere száll holott a nagyi évtizedeken át nekem ígérte- egyébként engem soha nem érdekelt az a pár szem arany, én a mamát szerettem és nem az örökséget).

És azóta lejtmenetben megy lefelé a nagyival a kapcsolatunk, eleinte nem mehettem el hozzá, később már a dedunoka sem, most már telefonálni sem akar, azzal a címszóval, hogy inkább a menyevel beszélget.

Apukám azt mondta, ez a maman múlik, hiszen ha ő kiállt volna értem, akkor most nem tartanánk itt.

Én tegnap megkértem, hogy ne tegye rám a telót, ha hívom, és még neki állt feljebb, hogy azt csinál amit akar és az én hülye mondandómra nem kíváncsi, mert csak myavalygok, és ha ezen megsértődöm akkor én vagyok a hibás és nincs igazam. Én egy kis enyhe demenciat is érzek benne :(

Sose hittem volna, hogy az én szeretett nagyim ilyen lesz velem

ápr. 22. 07:15
 7/10 anonim ***** válasza:
39%

Ha mindenki mással hasonlóan jó a viszonya, mint korábban, akkor ez neked szól, nem a korának, vagy betegségnek.

Azt kellene végiggondolnod, mit tettél/nem tettél/változtál az elmúlt időszakban, amit ennyire "nem vesz be a gyomra"

ápr. 22. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Megvizsgáltam magam, de azon kívül, hogy 30 éven át látogattam, ott aludtam nála a földön egy szál paplanon a hidegben, mert nem volt pénze feltekerni jobban a gázfűtést.. hogy állandóan hívtam telefonon, mert magányos . Nem érzem magam hibásnak, de köszönöm a választ. Azt nem irányíthatjuk, hogy kivel akár szoros kapcsolatban lenni a mama, a múltkor is lopva mentünk be a férjemmel meglátogatni a mamát, a 90ik szülinapjára és alighogy megérkeztünk, 2 körül már haza is küldött.

Amúgy a másik mamám, sokkal rosszabb állapotban van, neki már hangulat ingadozásai vannak, itt felejti a gáztűzhelyen az ételt és az leég, na mindegy szóval mivel még nincs tapasztalatom hanyatló idős mamakkal, ezért kérdeztem tőletek, hogy normális ez.

ápr. 22. 08:02
 9/10 anonim ***** válasza:
80%
Akkor a fia és a menye bemesélt neki valamit, ő meg elhitte. Ne is keresd a továbbiakban, ne menj házhoz a pofonért.
ápr. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
64%

Nagyon fáradékonyak már ilyenkor. Szellemileg is.

Egy - másfél óra még a legszeretettebb unokából is elég. Utána elkalandozik, akár ülve elalszik. De ha pihenhet, akár három látogatóval is szívesen elbeszélget egy félórácskát.

A mi mamink ilyen lett.

Nem hall nagyot? Nálunk abból volt egy ideig zűr, hogy a telefonos hangokból semmit se értett.

ápr. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!