Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ilyen esetben mit lehet tenni?

Ilyen esetben mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Engem Nagymamám nevelt fel, a szüleimtől soha egy centet nem kaptam, az iskoláztatásom, ellátásom soha sem fizették...

Azonban, itt jön a gond, erről tulajdonképpen semmiféle "igazolás" nincs, tehát hivatalosan nem mamám volt a nevelőm...

Neki van egy lakása, amiből én is jogosnak érezném, hogy örököljek majd.

Egyedül max a lakcímemmel tudnám bizonyítani, hogy ott éltem, mert oda vagyok, és oda voltam kicsi koromtól bejelentve.

Pár éve feljött bennem ez az örökösödés téma, mert sajnos páromnak is meghalt egy közeli hozzátartozója (kérem senki ne értse félre, egyáltalán nem arra várok, hogy meghaljon, nagyon szeretem őt, de már majdnem 90 éves).

Így akarva-akaratlan feljött bennem, hogy vajon én majd mennyit öröklök idővel..(szüleimtől max adósságot)

A legnagyobb probléma a történetben az, hogy Mamámnak két gyereke van (egyik az apám), és mindkettő "ügyesen" elherdálta a vagyonát, illetve kb hónapról-hónapra élnek, saját ingatlanuk már nincs. Hivatalosan mamám a lakás tulajdonos, de értelemszerűen majd a gyerekei örökölnék..

Pár éve beszéltem ezzel kapcsolatban Mamámmal, és mondta, hogy nyugodjak meg, a lakás apámra eső részéből valamennyit rám irat a végrendeletében.

Sajnos fogalmam sincs, hogy hogy írta meg, megírta-e egyáltalán, és hogy az egyáltalán korrekt lesz-e és elfogadják-e majd...


Ha netán rosszul írta meg, és végül csak a két herdálóé lenne a lakás, tudok majd valahogy fellebbezni? Hisz nekem nem voltak úgymond szüleim, így igazságtalannak érezném, ha egy ft-ot sem kapnék a mamám örökségéből...


Bár ne érdekelne ez a pár millió ft, de sajnos nem vagyok olyan helyzetben.



ápr. 23. 09:28
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
95%
Eltartási szerződést lehet még kötni.
ápr. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 anonim ***** válasza:
34%

Akkor nyugodj meg, vegyél egy nagy éevegőt, és bármit szeretett volna a nagymamád számodra, egyetlen fillért, egyetlen könyvet, és semmit nem fogsz örökölni tőle, max. a szülőd hozzád vág 2db azaz 2 db fényképet kell-e neked. Majd pár év múltán megkérdezi, hogy a nagyanyád használt vasalódeszkája ami porosodik náluk a garázsban kell-e, mert már nincs hely, és nekik kettő van, és nem akarják a lomot tárolni.


Kapaszkodsz? A valóság.

ápr. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/59 anonim ***** válasza:
23%

*levegőt


Úgy hogy szeresd a nagymamádat amig él, és bármit tesz más, ne érdekeljen, mert egy valamit senki tőled elvenni nem tud: az az emlékeid. Éld a kis életedet a saját családoddal.

ápr. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 anonim ***** válasza:
88%
Ha a mamád másképp nem rendelkezik a végrendelétben, akkor az apád és a testvéred fogja megkapni a lakást. De a mamádnak lehetősége van az egészet rádhagyni, vagy az unokatestvéreire. Ha csak nem nagyon rossz viszonya a gyerekeivel, akkor ilyen esetekben az öreg mama a gyerekeire fogja hagyni a nagy részét. Ami felelőtlen döntés lenne a részükről, ha úgyis elkótyavetyélnék.
ápr. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/59 anonim ***** válasza:
20%
2+ Még akkor is ez van, ha történetesen az egyik kedvenc unokája voltál, mert te születtél első unokaként, és különleges volt-kettőtök viszonya.
ápr. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/59 anonim ***** válasza:
99%

De hiába érzed jogosnak, hogy örökölj, ha nem vagy örökös jog szerint. Az örökség a gyerekeknek jár, most hiába szólt oda a lakcímed vagy nevelt nagyanyám, annak semmi köze az örökléshez.


A házat a két gyermeke fogja örökólni, kivéve, ha ír végrendeletet, de az is támadható.

ápr. 23. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/59 anonim ***** válasza:
87%

Az élet ilyen, igazságtalan.


Neked meg van szülőd, csak lesz*r, ettől még nem leszel mamád örököse.

ápr. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/59 anonim ***** válasza:
37%
Tanulj, dolgozz, spórolj, mint más fiatalok, akik nem kapnak egy büdös forintot sem.
ápr. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/59 anonim ***** válasza:
74%
Szóval azért érzed jogosnak, hogy te örökölj, mert ő felnevelt téged? Még ha fordítva lenne pl.Te gondoznád évekig stb. akkor érteném miért érzed magad jogosultnak bármire is. Így is sokat köszönhetsz neki, rengeteget tett érted. De attól hogy ő ennyi pénzt, energiát fordított rád életében, miért érdemled még jobban az örökséget? Hiszen így is sokkal többet kaptál, mint a többiek.
ápr. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/59 anonim ***** válasza:
100%

Ha a mama nem ír hivatalos, végrendeletet, ügyvédnél(vagy esetleg közjegyző?) akkor a gyerekei fognak örökölni. Lehetnek a világ legnagyobb semmirekellői, akkor is, jogilag ez senkit sem érdekel. Igen, lehet hogy ez igazságtalan, de ez van.

Ha van hivatalos végrendelet, akkor van esély, hogy te örökölsz, főleg ha nem tudják/akarják/nem sikerül megtámadni. Nálunk a tágabb családban is volt olyan, hogy a mamának az unoka lett az örököse.

ápr. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!