Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Miért vállalt munkát a nagyapá...

Miért vállalt munkát a nagyapám, nyugdíj mellett😳?

Figyelt kérdés

ápr. 29. 11:26
1 2 3 4
 31/36 kriszpo ***** válasza:
100%

Általában két okból kifolyólag szoktak a nyugdíjas nénik, bácsik dolgozni:

1. kell a pénz, mert alacsony a nyugdíj (és venni akarnak egy Lamborghini-t)

2. unatkoznak otthon, nincs hobbijuk, nem szeretnek kötni, rejtvényt fejteni

máj. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 Senior Séf ***** válasza:
57%

Nincs szerencsétlenebb ember, mint egy frissen nyugdíjazott férfi. Évtizedeken keresztül szükség volt rá. Szükség volt rá a munkahelyén,szükségvolt rá otthon, a családban. Aztán egyszer csak vége szakad, és ott találja magát a nagy semmi közepén. Egy férfinak az a halála, ha nincs szükség rá. Ha nem kell problémákat megoldania, ha nem kell a szaktudását, a tapasztalatait a kisujjából kirázva előrelépni.

Titokban abban reménykedik, hogy felhívják a munkahelyéről, hogy gyere, öreg, szükség van a tapasztalatodra... De persze nem hívja senki, és ha nem épített ki jó előre menekülő útvonalat, valami napi elfoglaltságot, nagyon megsínyli az első éveket.

Én 25 éve vagyok nyugger, és azért (is) élek vidéken, mert itt megvan a napi munka, a fejlődés.

máj. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
52%
Senior Séf : Ha Te 25 éve vagy nyugger akkor irigyellek. Én 64 éves vagyok. még van egy évem nyuggerségig. Van egy 1200 négyzetméteres kertem, közel ugyanennyi két gyermekemnek, mellette 3 család műszaki (és sok egyéb) dolgainak ellátása.Valahogy nem félek attól hogy szerencsétlen leszek egy év múlva.(mellesleg van 45 éve egy qrva jó házasságom)
máj. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 kriszpo ***** válasza:
52%

32-es: Ha maga 65 évesen ment nyugdíjba és 25 éve nyugdíjas, akkor most 90 évesen mit akar?

De valószínűleg tévedek, mert nem 65 évesen ment nyugdíjba. Lehet korkedvezmény vagy rokkantosítás. Ne féljen, nem fogják hívni, mert a maga után érkezőknek is lehet annyi tapasztalata, mint magának.

Én még csak 40 felett vagyok nem sokkal, de megfordultam már pár munkahelyen, de mindenhol volt olyan idősebb kollégám, aki azt gondolta, hogy azért, mert ő már X évet lehúzott a cégnél, azért nagyon tapasztalt. Aztán később kiderült, hogy mégsem az, mert a fele annyi idős kollégája simán kenterbe verte szakmai szempontból. (Nem magamra gondolok!) Aztán még meg is sértődött, amikor közölték vele, hogy: Kedves Kolléga! Maga nem rossz munkaerő, de van magánál jobb.

Tanulság: nem biztos, hogy a cégnél eltöltött évek száma tesz valakit jó munkaerővé, tapasztaltá, mert az ember 30 éven át "sz@rul" is végezheti a munkáját, akár...

Ezzel nem magát akarom minősíteni, mert nem is ismerem, csak egy példa volt az emberek sokszínűségére.

Én úgy vagyok vele és azt javasolnám a nyugdíj előtt állóknak, hogy gondolkozzanak el, hogy mit csinálnak majd, ha vége lesz a "munkás éveknek". Találjanak maguknak hobbit! Lássanak világot! Valósítsák meg azt, amit az elmúlt évtizedekben nem tudtak!

máj. 2. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 Senior Séf ***** válasza:
92%

Nem vagyok hülye,kedves 32-es, hogy 65 éves koromig dolgozzak. Ahogy illik, 40 évesen letettem a lantot.

33-as, hasonlók az "adottságaink", azzal a különbséggel, hogy nekem csak 25 éve van qurvajó házasságom, mert az első nem sikerült.

máj. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:

35

És miből élsz? Mert hogy nem a nyugdíjadból, az biztos.

máj. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!