Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Jogosan szólogatnak be az...

Jogosan szólogatnak be az ismerősök és rokonok, amiért nem lesz a nagymamámnak temetése, csak hazahozzuk az urnát?

Figyelt kérdés

Sajnos nincs rá pénzünk, így ezt beszéltük meg a szüleimmel. Most kapjuk a beszólasokat, hogy milyen dolog ez!

Tudom, hogy minden csoda 3 napig tart, de akkor is rosszul esik.


máj. 12. 11:45
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
10%
Minden idős ember félretesz pénzt a saját temetésére.
máj. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 Katona Dius ***** válasza:
87%

Nálunk is volt olyan, aki hazavitte az édesapját, nem temettette el. Szerintem ez mindenkinek a saját döntése. Papám egy ideig zúgolódott, mikor az öccsét hazavitték, azt mondta, hogy "most akkor halottak napján menjek a Juci kamrájába, hogy megemlékezzek az öcsémről?"

Szerintem meg mindegy, milyen móson van nyugalomra helyezve az illető. Urnában otthon, urnafalon, vagy koporsóban a temetőben. Az a lényeg, hogy emlékezzünk rá, gondoljuk rá a halála után is.

Én ezért se nagyon szoktam a temetőbe járni. Ha eszembe jutnak (gyakran szoktak) az elhunyt szeretteim, akkor mindig jó szívvel emlékszem rájuk, az együtt töltött időkre. Szerintem ez fontosabb, mint hogy időnként kimenjünk egy (bocsánat) kupac csonthoz vagy porhoz és letegyünk egy csokor virágot.

máj. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
64%
Ugye tudod, hogy közeli hozzátartozók számára biztosítani kell, hogy látogatssák az urnát? Akkor is, ha te utáod őket, be kell engedni a lakásba, tájékoztatni kell őket, ha költözöl és máshová viszed...
máj. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
82%

Fizessék ők, ha nem tetszik.

A mai generációban a temetőlátogatás csak egy felesleges teher, és ez egyre inkább így lesz a kivándorlás emelkedésével. A szüleim generációjában ehhez kivándorolni sem kellett. 3 gyerekből 2 elköltözött az ország másik felére, így is az otthon maradtra maradt a sírgondozás terhe. Ő szívesen csinálta, én a leszármazott már nem folytatnám és a saját gyerekeimre se raknám. Mondjuk haza se vigyenek, inkább szórjanak.

máj. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
27%
5, egy urnafalban elhelyezni valakit nem százezres tétel, és azt gondozni sem kell...
máj. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
6, az is lejár egyszer, nem lehet megfeledkezni róla.
máj. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
71%
7, a megváltás 25 év, nálunk 50 ezer (és a város menőbb temetője). Inkább ez, mint mindenszentekkor fogadni az összes rokont, aki jönni akar, mert közeli ht-t kötelező beengedni.
máj. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
11%
Én azt hittem, Jézus vére a megváltás ára...
máj. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Igen, bizonyára a legtöbb idős tesz rá félre, de a legtöbb nem arra készül, hogy élete utolsó 9 évét demensként tölti, úgy hogy még az unokájának is hitelt kelljen felvennie a beugró és a havi térítesi díj kifizetéséhez, mert államiba 6 év alatt se jutott be... Most ezt fizetjük még 3,5 évig. Úgy érzem a szüleim házán levő jelzálog lekerülése sürgetőbb mint a szórás.

Gondolom pont annyiszor jönnek majd látogatni, mint az otthonba, "Sajnos sok a dolgunk, nem érünk rá, majd talán a következő hónapban!", majd mikor meghalt jött a "Pont most mentünk volna a héten!". Az otthonban töltött 5 éve alatt a szüleimen és rajtunk kívül senki nem látogatta meg.

Amúgy nemcsak az ő temetését, pontosabban szórasát kellene elintézni, mert nagypapámat is hazahozta, hogy majd együtt legyenek elszórva és az egyik testvérenek a hamvai is nála voltak, szóval így 3 emberét kellene kifizetni. Egyébként őket se akarta soha senki látogatni, pedig papa 15, a testvére 12 éve halt meg.

máj. 12. 12:46
 10/22 anonim ***** válasza:
89%
Ebbőlis látszik, hogy a rokonok milyen szinten vannak. Megérthetnék, hogy nincsen rá pénzetek, amúgymeg akkormár össze is dobhatnák, ha akkora világ szégyenének élik meg. De persze azt neeeeem, há' nehogymá' ők fizessék! 🙄
máj. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!