Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Lehet azt kérni, hogy a...

Lehet azt kérni, hogy a családi pótlékomat 18. évem betöltése után egy bankszámlára utalják? Ugyanis a nagymamám nem adja ide nekem és nem költ rám semmit belőle

Figyelt kérdés

2013. máj. 24. 21:50
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
90%
Mi kértük saját nevünkre a családi pótlékot és az árvaságit apánk után, mert anyánk alkoholista pasija elzavart a saját házunkból (haszonélvezet és a fél ház ugye anyánké). Szóval lehet kérni, ha otthon veszélyeztetve vagy, családod lesz.rja hogy mi van veled, honnan szedsz pénz hogy eljuss a suliig vagy egyél, utána meg még az utcára is vágnak. Amúgy ha gondoskodnak rólad, szeretnek, ha gondolod cseréled veled. Odaadom a pénzt, én meg megyek a helyedre.
2013. máj. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
72%
Milyen világot élünk már, a gyerek követeli a "családi pótlékát"! Milyen családi pótlékodat akarod? Nekem sem adták oda soha, de eszembe sem jutott követelni, mert hogy az az enyém. Nem a tiéd, azt a szüleid kapják, benne van a nevében hogy családi pótlék, tehát némi plusz jövedelem a családnak, amiből rád is költenek, hiszen velük élsz, így van rád költség is!
2013. máj. 24. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
66%
Utolsó, tökéletesen egyetértünk! hihetetlen, hogy milyen undorító követelőző a kérdező. Komolyan, hogy képzeled?
2013. máj. 24. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
86%
"mert mamám szerint az ételen kívül minden más felesleges..." Na, legalább tudom, kit láttam állatbőrökbe burkolózva, mezítláb baktatni az utcán. Mert a te leírásod szerint ez van.
2013. máj. 24. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
80%
szerintem tényleg kérd el a családi pótlékodat és tartsd el magad belőle. Megnézném, hogy mennyi nadrágot tudnál belőle venni. Ja, egyet igen, és akkor utána csövezhetnél a nyugati aluljáróban...
2013. máj. 24. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

Ha tényleg elhanyagolnának, megérteném. De te csak azon picsogsz, hogy nem menő nadrágod van. Jézus. Örülnél, hogy a családi pótlékból fedezve van a lakhatásod, a kajád, a rád eső rezsi és az a sok egyéb, ami előfordulhat (tankönyv, tömegközlekedési költségek)...

Ja, meg a másik: nem a nagyid azért a hülye, mert kinéznek az idióta agymosottak azért, mert nem trendi cuccokban jársz, hanem ők, és te is, amiért ennyire próbálsz megfelelni nekik. Amíg nem teljesen elrongyolódott és lyukas a nadrágod, addig az jó. Aztán majd szépen eltarthatod magad...

2013. máj. 25. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
Mond el a nagyidnak, hogy neked fontos enne pár új ruha. Akár turiból is be lehet szerezni jókat. Mondjuk én sosem követtem a divatot meg nem is érdekelt, mindig azt vettem fel amiben jól éreztem magam. Például nem szeretem a farmert...
2013. máj. 25. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

Én 15 évesen hülyültem bele, hogy a családi nekem jár.

Aztán anyukám levezette a költségeket.

Azt mondta, hogyha ez az én jövedelmem, akkor ebből számolunk.

Jószándékúan elengedte a lakbért, mert mégis a gyereke vagyok.

Mivel, kollégista voltam, ezért csak a hétvégéket számolta.

Ezekre kért kaja és rezsiköltséget.

Kiszámolva 13ezer minuszban voltam.

És akkor még nem számoltuk a piperéket, ruhákat, zsebpénzt, cipőt.

Na be is fogtam a számat.

2013. máj. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
igazatok van
2013. máj. 25. 15:41
 20/25 A kérdező kommentje:
csak ugye nem is mama kapja a családit, aki mindent fizet nekem, hanem a szüleim, akikkel nem élek együtt... még ha mama kapná az jogosabb lenne
2013. máj. 25. 15:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!