Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hazudtam! És most iszonyú...

Hazudtam! És most iszonyú bűntudatom van! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Hazudtam a nagyszüleimnek, és most nagyon szomorúak. De ha az igazat mondtam volna nekik, akkor is szomorúak lettek volna (talán jobban is), de lehet, hogy mérgesek is rám.

Most nagyon bűntudatom van, de az igazat már nem mondhatom el nekik. Azt sem tudom, hogy most jót tettem-e nekik, vagy csak könnyítettem a dolgon?

Mit tegyek, hogy elmúljon a bűntudat?



2013. júl. 29. 10:18
 1/7 anonim ***** válasza:

először is: miben hazudtál és miért.

Másodszor: Hány éves vagy.

Harmadszor: lehet az igazság fáj, de ha később derül ki, sokkal nagyobb sebet ejt.

2013. júl. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ennyi infobol nehez megmondani. Egyel tobb szilvasgombocot ettel, te torted el a vazat, vagy nem fogod visszafizetni az 5 millios kolcsont amit adtak neked?
2013. júl. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Az történt, hogy le akartam menni hozzájuk egy hétre, de beijedtem, és ezt nem mertem elmondani nekik, hanem kitalált indokkal mondtam le a látogatást, mert még sosem voltam olyan sokáig a szüleim nélkül, és totál stresszes voltam. Pedig tényleg nagyon el akartam menni hozzájuk! És már nagyon vártak.

:(

2013. júl. 29. 10:34
 4/7 anonim ***** válasza:

mitől ijedtél meg? két szeretett emberrel lettél volna.

Akárhány éves is vagy, függetlenedés folyamata elkezdődött, nem tudsz ezzel mit csinálni.

Hívd fel őket és mond meg, hogy mégis tudsz menni, a többi dolgot félreraktad.

Hidd el, jól fogod magad érezni, nem lesz baj, hogy a szüleid nincsenek ott.

2013. júl. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Na, akkor a rend kedvéért.

Viktória vagyok, 13 éves, Győrben lakom, a nagyszüleim meg Kecskeméten. És az szerintem túl messze van. A döntésemet már nem tudom változtatni, mert ez már vagy egy hónapja történt.

Csak abba segítsetek légyszi, hogy mit csináljak a bűntudat ellen!

2013. júl. 29. 15:27
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodtan mond el hogy féltél. Az nem szégyen! A nagyik tapasztaltak,bölcsek,meg fogják érteni. Arról nem is beszélve,úgy fogod érezni,mintha egy kő gördülne le a szívedről.
2013. júl. 29. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, megoldottam az ügyet.
2013. júl. 31. 10:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!