Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Be tudnátok költözni elhunyt...

Be tudnátok költözni elhunyt nagyszüleitek lakásába?

Figyelt kérdés

Tehát adott a szitu, hogy nagyszülők azt mondták, majd rám lesz hagyva a ház. Azóta nagypapám sajnos elhunyt, s mostanában nagymamám sincs túl jól. Néha nagymamám felemlíti, hogy majd én kapom a lakást, de nekem ez elég rossz érzés, főleg, hogy ha belegondolok, hogy képes lennék-e ott lakni. Folyton rájuk gondolnék, és akkor még fel se merült a bútorok cseréjének gondolata (ami eléggé időszerű lenne).


Tudom, nem szabadna ilyeneken gondolkodni, de én sokmindent előre le szoktam futtatni az agyamban, de ezt a helyzetet nem tudnám hogy kezelni :S


Ti képesek lennétek nagyszüleitek lakásában élni? Ha igen, mennyi idő után? Eredeti bútorokkal, vagy újakkal, hogy ne mindig rájuk emlékeztessen minden?


2013. nov. 20. 16:45
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Az élet rendje,hogy születünk és meghalunk.

Én teljes felújítást,festést csináltam,új bútorokkal.és csak hálával emlékszem rájuk,hogy nem kell hitelt fizetnem és albérletben a főbérlőnek dobálni a pénzt.

2013. nov. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Igen, képes volnék.

Természetesen átrendezném a saját ízlésemnek megfelelően, de azért megtartanék 1-2 ikonikus darabot, emlékezésképp.


Én ebben nem érzek semmi rosszat, negatívat.

2013. nov. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Régen teljesen természetes volt, hogy otthon születtek az emberek és otthon haltak meg.Sőt több generáció lakott közös fedél alatt.

Nagyon szívesen éltem volna továbbiakban is a nagymamám lakásában,csak a szüleim eladták a fejem felől.


A bútorait is nagyon szerettem,de azt is eladták.

Azóta sokat változott az emberek hozzáállása.

2013. nov. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
72%
Ha ott haltak meg biztos nem! Amúgy igen, de kellene egy kis idő, de ha már oda költözök akkor biztos új lesz ott minden, bútorok, új festés, parketta stb..
2013. nov. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Be tudnék, most mennyivel lenne jobb üresen hagyni vagy eladni?

Bútorokat meg attól függően cserélnék ki, hogy milyen stílusban akarom berendezni a házat. Ami beleillene a képbe, vagy praktikusnak tartanám, esetleg nem illene a képbe de nagyon szeretném - azt megtartanám.

A felesleges bútorokat meg vagy felhasználnám valamire, vagy eladományoznám rászorulóknak, akkor végül is vehetnéd úgy, hogy a nagyszüleid nevében jót cselekedtél.

2013. nov. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

igen, és ezt meg is tettem, lassan tíz éve élek ott. nagyon szeretem a lakást és nincs bajom azzal sem, hogy korábban ők éltek ott.

sok bútor maradt utánuk és csak lassan tudtuk lecserélni őket. nem okozott gondot.

2013. nov. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
74%
Mellesleg ha nem vadiúj építésű lakást veszel, akkor abban is élt már valaki, sőt, jó eséllyel legalább 1 ember meg is halt ott. Szóval...
2013. nov. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

nézd, az én nagymamám otthon halt meg, a fürdőkádban sajnos. szívrohamot kapott. Nem otthon laktam már, de néha mikor ott aludtunk, nehezemre esett jó darabig fürdeni otthon, vagy akár az ágyára feküdni. Ma már ez természetes, bár sokszor eszembe jut.

Én beköltöznék, de nehéz lenne az elején. Meg fogod szokni, előbb-utóbb elfogadod majd a helyzetet.

2013. nov. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
16%
nem.
2013. nov. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
88%

Mi simán beköltöztünk az apósom házába (a férjem örökölte) úgy, hogy az apukája otthon halt meg, és csak 6 nappal később találták meg. Mi éppen nyaralni voltunk, és mivel beteg nem volt az apósom, így a halála mindenkit váratlanul ért.

eltemettük, majd a házat szépen a saját ízlésünknek megfelelően kifestettük, bútoroztuk. Sok régi dolgot meghagytunk ami az apósé volt. Nem igazán gondolunk arra, hogy az apósom pont a nagyszobában halt meg. A hajóparkettát kicseréltettük, mert csak ez az egy volt ami jelezte hogy az apósom teste hol feküdt napokon át.

2013. nov. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!