Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ti titkolnátok az abortuszt?...

Ti titkolnátok az abortuszt? Kérdés kifejtése lent

Figyelt kérdés

Előre leszögezném hogy nem vagyok ilyen helyzetben, de volt egy rövid szóváltásunk a nagymamámmal erről. Van egy másfél éves kisfiunk és ideiglenesen a nagyimnál lakunk a férjemmel. Ha esetleg terhes lennék (nem tervezzük és használok fogamzásgátlót) szerinte megkell hogy tartsam. Egy nagyon vallásos nőről beszélünk és szerinte ez gyilkosság. Megértem a nézeteit de nem vágyunk még egy gyerekre. A lakás ahova költözünk 50nm2. Hárman pont eléldegélünk majd. Anyagilag és megmondom őszintén idegileg sem bírnánk a 2 gyereket. A nagyim viszont egy életre meggyűlölne ha abortuszra adnám a fejem.


Ha ti ilyen helyzetbe kerülnétek és nem akarnátok még egy gyereket, eltitkolnátok az abortuszt?


A kérdés - ismétlem - csupán fikció és tudom, hülye vagyok hogy ilyeneken gondolkodom és sokaknak nem létezik a "mi lenne ha" felfogás, de egy pillanat erejéig éljétek bele magatokat a helyzetbe.


2014. jan. 30. 22:51
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
98%

Először is, csak a Nagyi kedvéért biztos nem szülnék, ez nonszensz lenne.

Nem kell mindenről beszámolni a nagymamának. Van, ami nem rá tartozik.

2014. jan. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
98%
Ha abortuszom lenne, az csak rám és a páromra tartozna. Ha meg tudnám, hogy a mamám milyen véleménnyel van, főleg nem mondanám neki. Teljesen egyértelmű.
2014. jan. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
15%

Hát én meg egyáltalán nem vagyok vallásos, és én is azt mondom hogy gyilkosság. Aki tanul biológiát meg is tudja mondani hogy miért. Főleg ha járatos a bioetikában is.


A fogamzásgátló mellett nem hiszem hogy összefog jönni megint. Ennek nagyon kicsi az esélye.


És amúgy persze, hogy titkolnám, ha valami elképzelhetetlen okból beleegyeznék az abortuszba, hiszen az abortusz szégyellnivaló. A gyilkossággal is csak a söpredékek kultúrájában dicsekszenek az emberek.

2014. jan. 30. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
98%
Minek mondanád el neki? Egyrészt nem az ő dolga, nem az ő döntése. Másrészt neki biztosan nagyon rosszulesne a dolog. Szerintem teljesen fölösleges lenne összevesznetek emiatt.
2014. jan. 30. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
87%

Igen.

Egy vallásos emberekről úgy peregnek le az észérvek, hogy csak na... Nem érdemes vele vitatkozni. Amiről nem tud, az nem fáj neki.

2014. jan. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
97%

Titkolnám. Ez amúgy sem olyasmi, amit nagydobra ver az ember.

De úgy általában, semmin nem változtatna, ha tudna róla, csak a kapcsolatotok romlana meg. Akkor mi értelme lenne beszámolni erről?

2014. jan. 30. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Az egyik válaszadó nagyon megfogta a lényeget az észérvekkel. Ez valóban így van...
2014. jan. 30. 23:16
 8/29 anonim ***** válasza:
79%

Én a saját boromon tapasztaltam meg a dolgot. Párommal együtt éltünk akkor, de mindketten tanultunk, mellette dolgoztunk napi 4 órában. A szoba amit béreltünk kicsi volt, állandó jelleggel voltak egérproblémáink, de a kaját csak a szobában lehetett tárolni, mert a konyhában már kb 2 éve harcok folytak a csótányok ellen. Szülői támogatásra nem számíthattunk, páromnak már csak az édesanyja élt, de o maga is gondozásra szorult, az én szüleim meg az ország másik felén, de ók is szegény körülmények közt. Óvszerrel védekeztünk, de egyik este megtörtént a "baleset". Esemény utánira nem volt pénz, plusz naptármódszer is biztatott, hogy kevesebb az esély. Aztán pár hét múlva, mikor már 3. napja késett, vettem egy tesztet és beigazolódott amitől féltem.

Nem akarok kibújni a felelősség alól, persze hogy a mi hibánk volt, viszont akkor már nem azok kellett rágódni, hogy "mi lett volna ha..." hanem eldönteni, hogy mit akarunk. 6 hetes terhesen lett meg az abortusz. Egyértelmű volt, hogy nem tarthatjuk meg a babát.

Egyedül legjobb barátnőmnek mondtam el egy hét elteltével, hogy mi történt. Szüleimnek azt mondtam, hogy beteg vagyok. Ha elmondom az igazat, akkor csak szomorúságot éreztek volna. Biztos, hogy mellettem álltak volna és támogattak volna a döntésemben, de minek keserítsem őket? Így ez örök titok marad előttük.

2014. jan. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
12%

Én próbálnék megegyezni a nagymamával, hogy ha várandós leszek, akkor megszülőm, de nevelje fel ő, mert nekem anyagilag és idegileg is meghaladja az erőmet.

Úgyse tudja vállalni.

Az én életemmel, időmmel, erőmmel nem gazdálkodhat ő, ezt majd belátja eddigre.

Ha nem, akkor mondanám neki 10 percenként, hogy nagymama, szerintem neked meg szárnyakkal kéne repülnöd, és mégsem teszed.:)


De amúgy mi a bajod avval, hogy gyilkosnak fog tartani?

Az ő dolga, mit gondol, efölött nincs hatalmad.

2014. jan. 30. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
27%
Igen, van, aki mindig kimondja, amit gondol, a többieknek meg vannak barátaik.
2014. jan. 30. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!