Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Alkoholista szüleidet/ apóséka...

Alkoholista szüleidet/ apósékat tiltod a kisgyerekedtöl, tudtok nagyszülöként tekinteni az alkoholistára?

Figyelt kérdés
2014. febr. 10. 16:51
 1/9 anonim ***** válasza:
Anyám volt alkoholista, később apám is az lett. Én soha nem tiltottam a fiamat tőlük, de nem is vittem hozzájuk. Soha nem kellett egyiknek sem a fiamra vigyázni, mert megoldottam nélkülük is. Minél idősebb lett, annál jobban képben volt a fiam is, így amikor már elég érett volt ahhoz, hogy egyedül is meglátogassa őket, már ő maga sem ment. (néha a nagyapjához elment) Nagyanyjához sosem kötődött, sosem tekintette mamájának..
2014. febr. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére nálunk ilyen nincs.... viszont nem tiltanám,jöhet akkor amikor semmi pia nincs benne,de a gyereket nem vihetné sehova
2014. febr. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nálunk ez a helyzet sajnos, apósom, és a párja (nem anyósom, elváltak) mindketten folyton részegek, most egy éves a fiam, és most jutottunk el oda, hogy befejeztük, nem megyünk hozzájuk soha többet, mert még annyira sem képesek, hogy nem legyenek a gyerek előtt hulla részegek, a heti 1 látogatáskor, ami max 2 óra...ők jöhetnek, de csak akkor ha józanok, mi nem megyünk, elég volt.
2014. febr. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen a családban, de nem tudnék rá nagyszülőként tekinteni. Én nem akarnám, hogy a gyerekem ezt a példát lássa.
2014. febr. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mindkét szülőm alkoholista volt. Természetesen találkozhattak az unokájukkal, de úgy, hogy én ne legyek ott, úgy nem. Soha nem vitték magukkal a fiamat. nem mertem volna megkockáztatni, hogy bármi baj legyen. Mindig kifejezetten kértem, hogy ha a gyerekkel találkoznak ne legyenek piásak. Előfordult, hogy átjöttek hozzánk (vidékről Pestre) józanul és itt vették elő a "teás üveget". egy óráig bírtam, aztán szépen elküldtem őket. Ihatnak nyugodtan, engem már nem zavar, csak ne a gyerekem előtt.
2014. febr. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
én egyszer bíztam apa élettársára a 7 hónaposomat,mert elintézni valóm volt.apám meg jól beb*szott.és ráesett a 7 hónapos gyerekre aki az ágyon feküdt.arra mentem be hogy ordít a gyerek.kaptam a gyereket szinte ruha nélkül és elviharzottunk.nem engedem a fiam közelébe soha többé
2014. febr. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

valahaol szerencsés helyzetben vagyok, mert bár apám és apósom is alkoholisták, egyik sem az agresszív fajta.

Apósom akkor lett nagyon beteg, amikor a lányom született, egy éves koráig én ápoltam az öreget, a csecsemő mellett... a lány nem emékszik rá, milyen volt, mikor két pelenkát cseréltem, két embert etettem... :(

Apukámmal viszont jó a kapcsolata, első unoka, ráadásul lány, apu nagyon lányimádó volt mindig :) Szóval nem, én nem tiltom el tőle.

2014. febr. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

kifejezetten nem fogom tiltani apósomtól....de nem lesz sose nagy kapcsolatuk a gyerekünkkel...(még nincs)...nem hogy rám, a fiukra se annyira kiváncsiak..még anyósom úgy, ahogy, de nem esik tulzásba...ha havi egyszer megy át a férjem, akkor sokat mondok...akkor is inkább anyukája miatt...apósommal nem igen szeret találkozni se...én már nem megyek, esküvő óta nem is láttam őket (apósom akkor is kétszer lépett le a kocsmába:))...

külföld a cél, úgyhogy ha egy évben egyszer-kétszer elviszi hozzájuk az unokát a férjem az jó lesz...én nem megyek...ha esetlegesen maradnánk, akkor picit többet fogják látni, de nem sokkal...nem a tiltás miatt...nincs igény rá...hisz ránk sincs :) nekünk sincs rájuk...

de sebaj...ott vannak a szüleim, a hugom, a nagymamám...a családom bővebb tagjai, csomó jóbarát...a gyerkőc semmiben nem fog hiányt szenvedni:)

2014. febr. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%
Az én nagyapám részeges volt, de aznap, amikor az első unokája megszületett, letette a poharat, és azóta a haláláig egy korty alkoholt sem ivott. Összesen 10 unokája lett. :) Tisztelem is érte. :)
2014. febr. 11. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!