Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nagyon csúnya, önző dolog...

Nagyon csúnya, önző dolog lenne azt kérni a nagymamától, hogy viselkedjen bután a több pénz reményében?

Figyelt kérdés
Nagymamám lerobbant, én és édesanyám ápoljuk. Mivel jelenleg nincs munkám, elmentem vele ápolási segélyre. A háziorvos a szakértői véleménybe azt írta, hogy súlyosan fogyatékos, ezáltal magasabb összegre vagyok jogosult, de ehhez felsőbb vizsgálat is szükséges. A papír kiállításakor ténylegesen zavart volt, pelenkázni kellett, sokszor összevissza beszélt, nem bírt felkelni, erőtlen volt. Azóta szerencsére ki tud menni a mosdóba, de öltöztetni, fürdetni kell, biztonságképp pelenka is van alatta. Tudata tiszta, néha zavart. Viszont jövőhéten jön a szakértő felmérni az állapotát. Önzőség lenne azt mondani a mamának, hogy tegyen úgy, mint aki semmit nem tud? Így majdnem a mostani összeg duplája járna. Nem hasznot akarok húzni belőle, pénz nélkül is teszem a dolgom, eddig is tettem.
2014. febr. 12. 12:49
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

az lehet, hogy valamilyen szinten átverés, de teljesen érthető, és egyáltalán nem a nagymama kihasználása.

Az a nagymamának is jobb, ha a nagyobb anyagi biztonság miatt nyugodtabbak, nem égnek ki a gondozói, rokonai.


Egyébként a tesóm orvosának is át kellett vernie az oepet ahhoz, hogy a testvérem megkaphassa az életmentő kezelését. Ha a bürokrácia szerint cselekedett volna, nem tudott volna életet menteni, mert az osztálynak nem volt pénze, és emiatt egy másik ember (egy járóbeteg) nevére írta fel a gyógyszert.


Az meg egyáltalán nem biztos, hogy akkor is megkapná a magasabb összeget, ha az állapota miatt egyébként járna neki. Bonyolultabb helyzetben is tévedtek már (okosabb) emberek is.

2014. szept. 29. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

ja, és nem sajnálkoztam a kérdező áldozatán, hanem elismertem, megbecsültem azt.


Sajnálkozni maximum a helyzetén, amin egyébként meg lehet segíteni.

2014. szept. 29. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:
Köszi. Nem is kell engem sajnálni, mert nincs miért. Én szívesen teszem azt amit akkor is ha nem kapok érte semmit, merthogy jelenleg gyesen vagyok így nem kapok. Mégis ápolom a pici mellett, mert a nagymamám. Egyébként nem kellett senkit átejteni, abban a helyzetben már nem is kértem volna meg. A szakértő magától megírta a véleményt, a magasabb összeget kaptuk.
2014. okt. 16. 21:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!