Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ha a nagyszülők gyerekkorom...

Ha a nagyszülők gyerekkorom alatt nem igazán foglalkoztak velem, akkor most miért várják el, hogy én nézzek feléjük?

Figyelt kérdés

Szóval gyerekkoromtól kezdve nem igazán foglalkoztak velem apukám szülei, csak nagyon ritkán volt olyan, hogy vigyáztak rám és a tesómra, mikor anyuék elmentek valahova pár napra. Rendszerint kitaláltak valamit, csak hogy ne kelljen ránk vigyázni. Most már felnőttünk és várnák, hogy mi rendszeresen látogassuk őket, mivel már öregek stb.

De ez sajnos nem alakult ki gyerekkorban nálunk, mivel nem foglalkoztak velünk, így nem is érzek nagy késztetést arra, hogy látogassam őket, csak olyan 2-3 havonta 1x.


2014. márc. 6. 08:49
 1/10 anonim ***** válasza:
72%
Nem is kell, bõven elég annyiszor.
2014. márc. 6. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Kései Sirató ***** válasza:
70%
Erről elsősorban ők tehetnek, hogy így alakult, én megértem, hogy nincs késztetésed. A helyedben én sem mennék gyakrabban.
2014. márc. 6. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
9%

"Rendszerint kitaláltak valamit, csak hogy ne kelljen ránk vigyázni."


Ezt tőlük hallottad vagy anyukádtól?

2014. márc. 6. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
11%
Szerinted az helyes hogy csak akkor kerestek a szuleid oket ha vigyazni kellett ratok?Attol mert unokajuk van nekik is lehetet mas dolguk nem.
2014. márc. 6. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem, a szülők nem csak akkor keresték őket mikor vigyázni kellett ránk és ezt nem is írtam. Jó volt a kapcsolatuk velük, de anyumékat sem látogatták sűrűn, szóval velük sem foglalkoztak nagyon mikor friss házasok voltak.

Pl. mikor anyum lába kibicsaklott egyedül volt otthon a tesómmal, apum dolgozott, akkor sem jött át a nagyim segíteni semmit. Amúgy meg kb évente 1x kellett volna így ránk vigyázni. Csak ezt azért írom, mert anyum szülei rengeteget vigyáztak ránk. Nem kellett anyuéknak semmit sem mondani, mert én is csak 1-2 alkalomra emlékszem, mikor vigyáztak ránk, mert én akkor már nem voltam olyan pici.

2014. márc. 6. 09:08
 6/10 anonim ***** válasza:
91%

Éppen azért várják el, amiért annak idején nem törődtek veletek: mert önzőek. Amikor adniuk kellett volna nektek (törődni veletek, szeretni, odafigyelni stb.), akkor nem adtak, de most, amikor lassan kopogtat a halál az ajtajukon, be vannak tojva, és elvárják, hogy kapjanak.


Az elvárások a csalódások forrásai - Buddha szerint.


Aki nem ad, az nem várjon semmit, pláne ne legyen képe ELvárni.


Ha nem érzel késztetést, akkor ne menj. Mire volna jó? Arra, hogy újra meg újra feltépjék a réges-régi sebeidet, hogy annak idején mennyire jó lett volna, ha adtak volna, és most ebből a NINCSBŐL még ők vennének el?


Én a helyedben egyszer sem mennék, maxiumum, ha biztosan tudnám, hogy rám írtatták a vagyonukat. Az legalább valamennyit kárpótolna. Ám az ilyen önző dögök inkább elisszák-megeszik, milliós sírkövet csináltatnak maguknak, de akkor sem a következő generációra gondolnak.

2014. márc. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy szegény 6-os miért lett lepontozva, pedig igaza van, tényleg önzőek a nagyszüleim.
2014. márc. 6. 09:15
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem érzel késztetést, ne menj. A törődés és szeretet kölcsönös kell legyen, most majd szépen rájönnek ők is.
2014. márc. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én nagyszüleim is ilyenek, nem foglalkoznak velünk egyáltalán, ellenben a másik két gyerekük családjával törődnek (egyáltalán nem szolgáltunk rá erre!). Édesapám állandóan ugrik, ha segítségre van szükségük, mikor a másik két agyonszeretett gyerekük a kisujját se mozdítaná. Ha nagyobb leszek, és a nagyszüleim el fogják várni, hogy majd menjek látogatni őket, meg foglalkozni velük, egyszer sem fogok odamenni, nem érdemelnek ennyit, ők se voltak részei az életemnek soha, pedig nagyon jól esett volna, ha néha eszükbe jutunk.
2014. márc. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én nagyszüleim ugyan ilyenek! Soha nem kaptunk szeretet, sose vigyáztak ránk, viszont unokatesómékra állandóan. Nem is tudok nagyszülőként nézni rájuk. Annyira lesz.rtak minket hogy mára már baromi jól elvagyok nélkülük, nem keresem őket hiába lakunk egy városban.


Akkor nem tudtak szeretni minket a tesómmal most meg már mi nem akarjuk hogy huszonévesen zaklassanak minket. :)


A másik nagyszüleim viszont istenek <3 mindenkinek ilyen jó nagyszülőket kívánok!

2014. márc. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!