Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Extrém kérdés: hogy tüntessem...

Extrém kérdés: hogy tüntessem el a főzés nyomait?

Figyelt kérdés

A nagymamámal élek itthon, reggel azt mondta egész napra elmegy, csak este jön haza. Mivel itthon nekem tilos főznöm, így csak ilyenkor tudom kiélni magam.

Ananászos-csirkés rakott tésztát csináltam, már elmosogattam , miden segédeszköz a helyére került, a rakott tészta ott pihen a sütőbe, nemrég lett kész... erre beállít a mamám!

A felhasznált alapanyagokat még délután tudom pótolni, hogy ne tűnjön fel a hiányuk (általában előre bevásárolok hozzá, de néha előbb megcsinálom és utána töltöm vissza a készleteket), viszont a tészta még forró, nem tudom a dobozba merni és hűtőbe tenni a szobámba nem rejthetem el, mert a szobába nem szabad kaját vinni és megérezheti az illatát. Megenni ennyit egyszerre gyorsan és ilyen forrón nem tudok. Most épp fürdik, kérlek valaki tud valami jó ötletet, kifogást? Nem akarok most itthon patáliát. :(


2014. jún. 12. 12:54
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%

Közöld vele, hogy kiélted magad.

Ha látni fogja, hogy minden rendben van, nem gyújtottad magadra a házat sem...(hány éves vagy gyébként??? )

akkor megnyugszik, ha nem is ma...


Nyilván ilyesmiktől félt, nem?


De ez tök gáz, de az meg tök jó, hogy ennek elelnére van önbizalmad főzni

2014. jún. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%

Ha mindent elpakoltál és csak a kaja "elrejtése" a feladat, akkor mondd, hogy egy ismerősöd hozta, mert tudta, hogy nagyon szereted. Vagy rendelted.

Egyébként a hűtőben nem veszi észre a kaját? Csak ha nem a hűtőben van. Nem értem, hogy hogy jutsz előrébb azzal, ha már bent lesz a hűtőben :)

2014. jún. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%

Előszöris miért nem főzhetsz otthon? Örülnie kéne, hogy készítesz ebédet pl. mire hazaér. Ilyet még nem is hallottam, hogy dugdosni kell az ételt. Ilyenkor őt meg se kínálod belőle?

Én ha elmondani nem akarod neki, vidd fel a szobádba. Nem hinném, h egy lezáros dobozba megérezné. Max. elkerülöd h ne menjen be hozzád. De mivel megenni úgysem tudod mindet előbb-utóbb hütőbe kéne tenni nem?

2014. jún. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként ha a sütőben pihen, akkor biztosan lehet érezni az illatát. Szóval szerintem már tudja, hogy főztél.

De miért olyan nagy baj ez?

2014. jún. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
én anyám dettó ez, pedig nem hagyom ott a mosatlant, fel is porszívózok / mosok, minden, de talál egy morzsát és akkor balhé
2014. jún. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha már így alakult ideje az őszinteségnek és hogy végre kompromisszumot kössetek.
2014. jún. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

Mondd, hogy egy barátod hozta, de már elhűlt és te megmelegítetted a sütőben.

Bár szerintem abból sem kellene hogy baj legyen, ha kiderülne, hogy te főzted, nem is értem, miért nem szabad főznöd.

2014. jún. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, hogy miért nem főzhetsz. Nem hogy örülne neki, hogy az unokája tud főzni. Én még meg is kínálnám a helyedben.
2014. jún. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg vállald a patáliát, egyszer muszáj lesz, ess túl rajta most. Abból ítélve, hogy megcsináltad a kaját, és normálisan megfogalmaztál egy kérdést plusz egyedül otthon lettél hagyva, gyanítom elmúltál 8 éves. Mi a fenéért ne főzhetnél? Nemhogy örülne, hogy nem vagy egy életképtelen nyomorék, aki két nap alatt éhen hal, ha nem tesznek elé mindent.

Kínáld meg a kajából, mondd, hogy mész a boltba, és megveszed, amit elhasználtál, és kész.

A kaja illata miatt már szerintem is rájött amúgy. Azt nem olyan könnyű eltüntetni, ha semmiképp nem tudna együtt élni azzal, hogy főztél, már biztos leüvöltötte volna a fejed a nyakadról. :)

2014. jún. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

23 vagyok, egyetemista. Otthon a konyha a mamámé. Csak az egyetemen főzők. Már fél év után nem is vittem itthonról kaját, mert én akkor fedeztem fel, hogy milyen jó dolog a főzés. Nálunk otthon mindig ugyanaz van, ugyanazzal az ízvilággal. Én meg nagyon szeretek új ízeket felfedezni vagy kikísérletezni. De egy hét főzelék után már nagyon vágyok valami olaszra... mondjuk.


Egyszer már lebuktam aminek az volt a vége, hogy a kaját kibutította a WC-be és üvöltözött velem. Amit én főzök az moslék. Csak pocsékolom az alapanyagokat, egy csomó pénz megy a pocsékba, már nem olyan időket élünk mint rég, maikor lehetett a konyhába kísérletezni és amit én főzők azt amúgy sem eszi meg otthon senki, szóval ne főzzek. :(

2014. jún. 12. 13:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!