Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mennyire "harcoljak" az...

Mennyire "harcoljak" az unokámért? Vagy hagyjam a dolgot, nyeljem le a békát?

Figyelt kérdés

Van egy 3,5 éves unokám. Jó vele a kapcsolatom, eljárok érte az oviba, hétvégén néha nálam hagyják éjszakára a lányomék. Ismer és szeret a kislány.

Megbeszéltük a gyerekeimmel, hogy idén meghívom őket nyaralni, de lányom és a férje nem tud szabadságot kivenni arra a hétre, így a másik 2 gyerekemmel, az ő párjaikkal és az unokámmal mentünk volna.

Most hétvégén viszont a lányomék lemondták. Nagyon nem értettem. Kiderült, hogy a másik nagymama (aki óvonő) telebeszélte a vejem fejét, hogy ez milyen sok idő egy ekkora gyereknek, milyen rossz anya a lányom hogy ilyen egyáltalán eszébe jutott, ebben az időszakban nagyon érzékenyek a gyerekek az ilyen elhagyásra és komoly problémája lehet belőle később. Ráadásul biztos nekem is megterhelő lesz, ne legyenek ilyen önzők. A vejem ezt elhitte neki és nem engedi a kislányt.


Mit tegyek? Nem akarok sem velük összeveszni, sem köztük vitát, de nagyon fáj ez a dolog :-( Úgy vártam ezt az egy hetet.


2014. jún. 23. 09:42
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
79%
Nem tudom, a nővérem lánya most volt 2 éves És volt már 1 hétre a mamáéknál és nem volt gond belőle... a másik nagyszülő egy gyökér és irigy. De ha támadólag lép fel te leszel a rossz, szóval észérvekkel győzd meg a lányod.
2014. jún. 23. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
76%

Esetleg, ha nem messze mennek nyaralni, akkor megmondani, hogy bármikor érte tudnak jönni.

Én lányom is ennyi idős és gond nélkül elengedem, mert imád Ő is a mamáékkal lenni.

2014. jún. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
92%

Több dologtól is függ: milyen messzire mennétek, és hány napra? Eddig mennyi volt a legtöbb idő, amit a kislány a szülei nélkül töltött, akár veled, akár mással?


Az én gyerkőcöm (a nagyobb) 4 éves. Korábban is aludt már 1-1 napokat a mamáknál, más is vigyázott rá, és nem volt gond. Idén megy először "nyaralni" a mamáékhoz több napra. (3 nap 2 éjszaka). Ennyi időre merem rájuk hagyni, mert tudom, hogy a nap 24 órájában vigyázni rá elég fárasztó.

Szóval, ha én lennék a kicsi anyukája, ennyi időre simán elengedném, ha megoldott, hogy bármikor érte lehessen menni, ha bármi történik (belázasodik..stb.)

Viszont pl. egy egy hetes nyaralásra én sem szívesen engedném el, függetlenül attól, hogy mindkét nagymama nagyon szereti, és máskor is szoktak rá vigyázni.

2014. jún. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
83%

Lehet, hogy tényleg, csak téged akarnak kímélni, mert úgy gondolják kis energiabomba a gyerkőc és túl sok lenne neked. :)

Mondd el a lányodnak is úgy, mint ahogy itt leírtad, hogy már többször is volt nálatok a kislány, nagyon szeret és, hogy Te is mennyire várad már ezt a hetet. Biztos, hogy csak nem akartak terhet tenni a válladra, de ha szóba hozod a dolgot megint, belemennek. :)


Szép nyarat nektek!~

2014. jún. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
56%
Ez egy nagyon nehéz dolog. Szerintem ne harcolj. Ne is szólj semmit sem. Viszont ha majd a nászasszony szeretne valamit akkor te se engedd meg. Én akkor tuti felhívnám és ezt közölném vele.
2014. jún. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
85%
UI: tavaly mentünk először nyaralni vele 1 hétre, de már az ötödik napon hazajöttünk, mert 4. nap éjszaka felment a láza. Összeszedett valamit a strandon:(
2014. jún. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

A legtöbb 2 éjszaka volt, amit nálam aludt, de azt többször. Most 4 éjszaka lenne.

Budapestiek vagyunk és a Velencei-tóra megyünk, nem távolság.


A másik nagymamával nem volt még, mert neki nagyon fárasztó lenne.

Én magam ajánlottam fel, nyilván ha megerőltető lenne, nem tettem volna. De lesz még ott velem 4 felnőtt ember akiket szintén ismer és szeret a kicsi, ha mégis kidőlnék akkor közülük valaki csak "átveszi" pár órára.

2014. jún. 23. 10:05
 8/23 anonim ***** válasza:
91%

Akkor a másik nagymama magából indul ki, hogy fárasztó lenne, és nem bírod.

Én a helyedben próbálnék kompromisszumos megoldást javasolni. Leviszitek 2 éjszakára, aztán a szülei mennek érte, és hazaviszik. Ennyi időre szerintem simán elmehetne, akkor nyaraltál is vele, de mégsem olyan sok időt tölt távol a szüleitől.

2014. jún. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
89%

Hű, nagyon mérges lettem. Másik nagymama óvónő,de fárasztó lenne neki unokázni? Észt oszt, keserűséget okoz a normális nagymamának, csak hogy ő legyen az okos? Pfejjj, undorító! És undorító az is, hogy a szülők elfogadták egy az óvónő véleményét, aki tehernek, nyűgnek éli meg a saját unokát?

Hát milyen ember a te lányod? Milyen apa a te vejed? A saját gyereküknek a nyaralását fúrják meg, hogy

jópofizzanak a szakmáját valamikor régen rosszul megtanult

okoskodóval?

2014. jún. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
83%
Megértelek, kedves Kérdező, és igazad is van, de ha a szülők egyszer így döntöttek, akkor jobb, ha elfogadod. Azzal csak rontasz a helyzeten, ha nekiállsz érvelgetni, meg "harcolni" a gyerekért.
2014. jún. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!