Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Szerintetek nekem vagy anyának...

Szerintetek nekem vagy anyának van igaza?

Figyelt kérdés

Anya nevelőotthonban nőtt fel mert az apja nem akarta megtartani. Az anyja küzdött érte, de mégsem tartották meg anyát. Amikor felnőtt és összeházasodott apával felkeresték, hogy hopp mostmár nem egy idegesítő gyerek hanem egy felnőtt nő aki segíthet nekik a háztartásban apám, meg a kertben. A mamám még egész jó fej volt de egy éve meghalt. A papám azóta is nagyon durván kihasználja a családot. Anya folyton panaszkodik, és engem nyaggat hogy menjek délutánonként takarítani a "papámhoz", és meg megmondtam neki hogy nekem ő nem a papám. Ő egy senki, nem is tartom családtagnak, mert milyen szülő az aki eldobja a saját gyerekét. Anya meg ezen nagyon kiakadt és összeveszett velem hogy én még túl gyerek vagyok ahoz hogy ezt felfogjam.

17/L


2015. jan. 6. 18:51
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
91%
Én se mennék egy ilyen emberhez. Takarítson nála, aki akar. Még a kapcsolatot sem tartanám vele. Miért? udvariasságból? Teljesen felesleges.
2015. jan. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
95%
Én veled értek egyet. Ha ő hagyja, hogy kihasználják, az ő dolga, te nem hagyod, az is a te dolgod.
2015. jan. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
25%
TE egóból gondolkozol, ő szívből. ebben senkinek sincs igaza
2015. jan. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
91%
Neked van igazad. Anyukád nem tudom, miért hagyja, hogy így kihasználja az "apja".
2015. jan. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem sem családtag, ráadásul ő nem akarta anyádat. Most már persze kellene... Anyukád nem jószívű, hanem hülye.
2015. jan. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
7%
Anyádnak van igaza. Ő rendbe akarja hozni a családi kapcsolatait, és ebben a segítségedet kéri, mint a gyermeke, de te se segítesz, hanem azt nézed, hogy az apja mikor mit tett. És igaza van abban is, hogy te mindezt nem értheted meg, soha ne legyél hasonló cipőben, de majd max. csak akkor érted meg. Neked, amíg anyád nevel addig nem ítélkezned kellene a döntései felett, vagy épp nagyapád felett, hanem elsődlegesen engedelmeskedned kéne anyádnak. Majd, ha már a saját lábadra álltál és átéltél sok mindent akkor majd oszthatod feléjük az észt!
2015. jan. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
83%

Neked van igazad, ha anyud szivességet akar tenni, menjen õ.

Egyébként nem lehet, hogy az anyud az örökségre gondol?

2015. jan. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
69%
Kérdező 6-al ne foglalkozz! Ő egy elvakult hittérítő! Óvakodj az ilyenektől! Már minden kérdést végig dúlt az este folyamán.
2015. jan. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
78%

Nagyon nehéz ez.

Sokan nem tudnak nemet mondani a szüleiknek idősebb korukra. Neki nem adatott meg, hogy legyen apja egy ideig, aztán hirtelen betöltötte neki valami ezt az űrt. Ezt meg tudom érteni, hogy miért szeretné a kapcsolatát ápolni vele.


Azt nem értem, hogy ha nem tudja ezt tisztázni előtted, akkor miért kéri, hogy menj segíteni neki, amikor te egyértelműen megmondtad, hogy mi a bajod. Annyi, hogy "Ehhez még nem fogod fel, mert gyerek vagy." - Ezzel csak annyit mond, hogy ő sem tudja megfogalmazni, miért menjél el. 17évesen az embernek azért van annyi agya (általában), hogy felfogja a bonyolult helyzeteket is. Én úgy látom, hogy anyud és az ő apja szerepe nincs tisztázva anyukádban és az egészben nem rólad van szó. Bár érti, hogy miért gondolkodsz így, nem tud neked olyat mondani, amivel meg tudná indokolni még magában sem, hogy miért akarja ezt csinálni, ezért próbálja a témát terelni.


Lehet trükközni, hogy beszélsz vele az apjáról, az ő szemszögéből. Kifaggatod, mit miért, és terelgeted, de ehhez nem ártana egy kis pszichológiai érzék.

2015. jan. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Neked van igazad!
2015. jan. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!