Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit lehet ilyenkor tenni?

Mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés
Megpróbálom röviden, lényegre törően felvázolni a helyzetet. 34 éves nő vagyok, van egy öcsém, alig fiatalabb nálam. Anyukánk egyedül nevelt fel bennünket, apu régen meghalt. Anyu mindent biztosított nekünk, nem volt sok pénzünk, de átlagos életet éltünk. Panel lakásban laktunk, ahonnan én költöztem el először 20 évesen. Miután öcsém összejött a most már feleségével- és szóba került hogy összeköltöznek, anyu kiköltözött a lakásból, kiment vidékre, a szüleinek a házába (már nem élnek). Állítólg tervezetten tesóméknak babájuk lett tavaly. Anyukám végtelenül örült neki. A sógórnőmmel azonban sajnos sehogy nem lehet kijönni. Az összeköltözésük óta teljesen irányítja a tesómat, és a tesóm, szerintem azért hogy kerülje a házastársi konfliktusokat engedelmeskedik neki. Anyuhoz nagyon ritkán mennek, most 14 hónapos a kisgyerek, de eddig háromszor vitték ki anyuhoz, egyszer a tesóm úgy, hogy a sógornőm nem is tudott róla. A sógornőm szülei mintegy 300 km re laknak tőlünk, ők elég gyakran jönnek hozzájuk, és a tesómék is évente többször mennek oda, 7-10 napra. Rám sem bízták még egyszer sem a kisgyereket, holott szinte szomszédok vagyunk a tesómékkal, és én szakképzett is vagyok, több mint 10 éve gyerekekkel dolgozom. Hozzájuk fel lehet menni, anyukám ha teheti bejön faluról, és meglátogatja az unokáját. Ezt a sógornőm megengedi. Mikor ott vagyunk, próbál kedves lenni de látszik rajta hogy alig várja hogy elmenjünk. Mndenért rászól anyukámra, -ne mondja az unokájának, hogy kisfiam, - ne puszilja meg arcát, ne érjen a kezével a kezéhez, az arcához - ne simogassa a hasát -ne mondja el annyiszor hogy szereti stb. Ezekhez anyukám próbál alkalmazkodni. A tesómék most elköltöznek, most is pl. inkább elvitték ügyintézéskor a gyereket magukkal, eladta nekik a bankot úgy sírt. Én az elején felajánlottam hogy bármikor vigyázok rá, sohasem éltek vele, és már nem is fognak gondolom. Én még kiheverem, bár nem esik jól, mert a tesómmal igazi testvéri kapcsolat volt a miénk. Viszont anyut nagyon megviseli, hogy ritkán láthatja az unokáját. Ezt viszont nagyon rosszul viselem, tudom, hogy ma este is sírt otthon, mert a sógornőm anyja egész nap a kisgyerekkel van, mert ők az új lakásukban takarítanak. Mikor a sógornőm szült akkor is anyu eljött, aznap mikor jöttek haza a kórházból ebéddel várta- ezt is jelezte neki a tesóm előre, mégis óriási hisztit rendezett, hogy neki senki nem szólt, hogy lesz ebéd. Mikor az esküvőjük volt az ő szülei itt voltak napokig, anyukám meg busszal ment haza, az esküvői ebéd után. (Mi nem tudtuk hazavinni aznap) Én párkapcsolatban élek, de évek óta küzdünk a babáért, lehet, hogy mostanában másik unokája nem lesz, hogy enyhítse a hiányérzetét egy kicsit. Biztosan van neki is hibája, de nem egy házsártos anyós, én pedig nagyon tehetetlennek érzem magam. Tudom, hogy az a sógornőm anyukája, és nyilván rá szívesebben bízza, ( amúgy ő nagyon aranyos, kedves közvetlen), de én úgy gondolom túlságosan ellenséges anyuval, és ő nem ezt érdemli.
2015. nov. 8. 20:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Mit akarsz tenni? A testvéred meg a felesége nem akarják, hogy sokat legyetek velük.

Az egyetlen értelmes tennivaló, hogy nem eröltetitek magatokat rájuk.

2015. nov. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Mi a kérdés?
2015. nov. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Hagyjam ennyiben, vagy kérjünk láthatást hivatalos úton. Mert ennél még az is jobb lenne ha mondjuk havonta egyszer láthatná egy teljes napra. Tudom, hogy akkor a testvéri kapcsolatomnak is lehet hogy annyi.
2015. nov. 8. 20:49
 4/16 anonim ***** válasza:
Nagyszülői láthatáskor a szülő végig jelen lehet.
2015. nov. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Igen, igazatok van, nem tudom milyen választ vártam, egyszerűen csak dühös vagyok a tesómra, hogy ekkora papucs lett, - ezt nem csak mi látjuk így hanem a környezetükből is sokan- mert amúgy ő szerintem többször menne anyuhoz, volt hogy a sógornőm otthon volt a szüleinél a gyerekkel, de tesómnak nem volt annyi szabadsága, hogy végig ott legyen velük, szinte minden nap ment ki anyuhoz, volt hogy kinn is aludt. Másrészt nekem sem hiányzik a plusz stressz, igyekeznék megoldani a konfliktusos helyzeteket. Meg ugye senki sem szereti ha szemétkednek az anyjával.
2015. nov. 8. 21:08
 6/16 anonim ***** válasza:

"Állítólag tervezett gyerek" ? Lathatas? Papucs? Olvasod magad???


Nem tudom... nekem gyanusak ezek a "papucs" fiutestveres sztorik ahol a gonossza való sógornő irányít.... a valóság az szokott lenni hogy menekül a fiú.... es ezt ugy mondom hogy akiket ismerek a fius anyakkal ugyanugy joban vannak a menyek. Unoka kezdetektol usmeri mindket nagyit ugyanugy.... szal ez a te olvasatod... dectul sok elszolas van benne...


Aztan lehet lepontozni de felnott emberek foleg pasik nem agymosottak. Fogadjatok el a tesod donteset. Tan akkor kicsit jobb lesz a hekyzet mert ilyenekkel hogy allitolag tervezett a baba stb ot vonjatok ketsegbe... hat ha tesod lennek en is kerulnelek gyerekestul titeket.

2015. nov. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
75%

mért nem lehet tiszteletbe tartani hogy ök egy családot alkotnak és nem akarják hogy

egy 30 feletti gyermektelen nő

meg egy unatkozó vénasszony a nyakukon logjon

pláne hogy süt belöletek az utálat

te szeretnéd ha haza mész a babádal és az anyosod a saját lakásodban rögtön kötelező programot szervez neked

hogy lehet így rá mászni a másikra

még jó hogy ez után kerüli a kapcsolatott...

2015. nov. 8. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Szerintem elég gáz, hogy a tesóm sokszor úgy megy ki anyuhoz, hogy a feleségének nem meri elmondani. Mielőtt a gyerek megfogant, előtte 3 hónappal az öcsém még ki volt akadva, hogy elege van, mert együtt voltak egy lagzin, ahol a tesómnak a rég nem látott barátai voltak ott, és a sógornőm ott is egyfolytában csesztette, miért nem vele foglalkozik. Akkor még anyunak azt mondta nem csinálja tovább, szakít. Szerintem elég gáz dolog, hogy a miután a kisgyereknek nyáron volt egy kisebb műtétje egy hónapra hazament a szüleihez, a tesómat egyedül hagyva itthon, mert segíteni kellett a pelenkázásban. De persze ez az ő dolguk. Nekem tiszta a lelkiismeretem abszolut. A gyermektelenségemet sem rajtuk élem ki, imádom a hivatásom, az ottani gyerkeket, bébiszitterkedek mellékállásban, a párommal is boldog vagyok, egyszerűen csak szeretem a kisgyereket, és nem esett jól, hogy itt lakom mellettük pár száz méterre, és inkább a tesóm sétálgatott a gyerekkel a bolt mellett, míg a sógornőm vásárolt.Nem traktálom őket folyton a segítségemmel, én az elején mondtam hogy bármikor szívesen. Anyut sem mondanám unatkozó vénasszonynak aki rajtuk éli ki magát, lefoglalja magát a ház körüli teendőkkel, részt vesz a falu életében stb. Ünnepekkor nálunk szokott lenni pár napot, az én párom teljesen jól kijön vele. Ezelőtt sem szállt rá a tesómra, sőt az ezelőtti barátnője is lakott ott a lakásban, míg anyu is ott lakott, és nem anyu miatt mentek szét.
2015. nov. 9. 11:12
 9/16 A kérdező kommentje:
Amúgy semmi kötelező program nem volt, egyszerűen csak mire ment haza a kórházból anyám főzött neki ebédet. Amikor körmös tanfolyamra járt számtalanszor megkért had gyakoroljon rajtam, mentem a vizsgájára, kézmodelleket szerveztem be neki, az esküvőjük előtt a fotózáson fél nap hurcoltam a táskáját a 30 fokos melegbe, nem voltunk vele ellenségesek soha. Ő viszont lazán beszól nekünk, vizsga után egyszer kérdeztem meg megcsinálná e a körmöm, azt mondta már megterhelő lenne. Igaz akkor már terhes volt, de előtte egy hónappal még számtalan barátnőjénk megcsinálta. Na mindegy. Át fogom gondolni a helyzetet, de én egyelőre nem érzem hogy úgy lenne ahogy ti írtátok. Lepontozni sem szokásom senkit, azér mert nem egy véleményen van velem.
2015. nov. 9. 12:23
 10/16 anonim ***** válasza:
Kerdezo.... figy ez TESODEK DOLGA!!! komolyan nem ertelek. Nincs jobb dolgod mint masok eleten csamcsogni??? Tesodat meghallgathatod stb, de o dontese. Ennyi. Te ugy irsz roluk mintha nezned figyelned oket mint egy valosagshowt. Fogkalkozz a sajat dolgoddal, neked is konyebb lesz ;)
2015. nov. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!