Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Miért nézik apát kevesebbe?

Miért nézik apát kevesebbe?

Figyelt kérdés
Apa szülei nagynénémet és unokatesómat sokkal többre tartják,tartották is apánál és nálam. Mikor nagynéném egyetemre járt apáék otthon nagyon szűkösen éltek, hogy ő elvégezhesse a 1.utána meg a 2. szakát is. Most kb. 20 éve dolgozik ugyanott kb 230 ezres fizetéssel a férjével csak ugyanabban a házban élnek manapság semmi több( persze nagyanyámnak ők az álom család mi mrg phf.), unoka nővérem kozmetikus ként gürizik és tartja el a semmire való pasiját. Persze őket mindig favorizálják meg jaj unokatesódat felvették a műkörmös képzésre ám PESTRE oda nyomják a pénzt stb. stb. Apa meg most ott tart, hogy egy érettségivel és rengeteg tudással, hogy olyan havi ~800.000-1.000.000 hoz haza de persze hiába dolgozik sokszor 48 órákat ő nem vitte semmire meg én se mert engem csak Járműmérnöknek vettek fel az egyetemre. Hogy lehet egy "szülő" ilyen a gyerekével?

2016. aug. 8. 00:08
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Gondolom azért, mert érettségi után nem tanult tovább, nekik meg csak ez számít... Bizonyos fokig végülis meg lehet érteni, de mi a francnak tanuljon valaki, hogyha anélkül is jó körülményeket tud teremteni magának és a családjának, és miért jobb az, hogy valaki továbbtanult, de annyit keres, hogy csak vegetál, ezt nem igazán értem...
2016. aug. 8. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
22%
lehet, hogy csak azért segítik jobban nagynénéd családját, mert látják,hogy ő az elesettebb...
2016. aug. 8. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem is inkább az van benne, hogy a jobban rászorulót ajnározzák. A járműmérnöki szak egyáltalán nem rossz, amúgy meg nem kell foglalkozni az egésszel, felteszem, kellemes életetek van ilyen jövedelem mellett, akoor meg minek izgatod magad hülyeségeken?:-)
2016. aug. 8. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
57%
Azért, mert a lánya, és a lányokat jobban szereti. Mint ahogy egyeseknél csak a fiú a minden, tök mindegy mit csinál a lány, itt a fordított eset van. Engem és tesómat azért nem szeretett nagyanyánk, mert lányok vagyunk. A fiúk mindig kaptak csokikat, mi sose. Az a család mindig kapott disznóvágásnál kóstolót, mi sosem. Pedig apa segített nekik. Ez van.
2016. aug. 8. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Az ilyen dolgokat nem lehet racionális érvekkel megmagyarázni. A mi családunkban is a nagynéném volt a favorit, meg az ő gyereke, mert csak. Pedig buta, mint a tök, semmire se vitte, de mindig mindent alátettek, állandóan ott álltak mögötte, finanszíroztak erőn felül minden baklóvést, így soha semminek nem volt számára negatív következménye. Amíg ki nem haltak mögüle. Azóta a világ sz..r, mindenki szemét, ő semmiben sem hibás. Miért ő volt a kedvenc? A fene tudja, ő az első szülött, őt még akarták, anyám már csak becsúszott, és még csak nem is fiú lett. Pedig rá mindig mindenben számíthattak, mint egy pincsikuya úgy szolgála őket mindenben, nagynéném meg csak vitt alóluk, amit tudott, de mégis ő volt a kedvenc. Amikor nagyanyám már az elfekvőben döglődött, és a kedvencnek (+felnőtt gyerekének) nem volt rá ideje, energiája, hogy meglátogassa egyszer sem, egyedül akkor tett rá negatív megjegyzést, hogy már nem kíváncsi rá. Kívánok minden, gyereke lelki világát egy életre megnyomorító, indokolatlanul kivételező, tetű szülőnek hasonlóan tartalmas utolsó heteket, de gondoskodó másik gyerek társasága nélkül!
2016. aug. 8. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
15%
Szerintem az egész sztori vicces :) kiakadsz hogy milyenek nagyszüleid, de gondolom te nem vagy már 12 éves ha felvettek mérnökire, pedig amíg le nem írtad eléggé úgy nézett ki :D bocsi. De ilyesmi nálunk is van, bár inkább rajtunk unokákok látszik, fiú unokatesók az istenek, mi meg mindenért a szidást kapjuk. De én már megszoktam, mindig így volt, nincs mit tenni :)
2016. aug. 8. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 acelsziv ***** válasza:
41%
5. az első mondattal megválaszolta a kérdésedet. Irracionális gondolkodást nem lehet racionális okokkal magyarázni. Nálunk mindkét szülői oldalról két testvér volt és mindkét oldalon a másik volt a kedvenc. Rájuk kell hagyni és élni az életeteket.
2016. aug. 8. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!