Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Szerintetek joggal sértődött...

Szerintetek joggal sértődött meg a nagymama?

Figyelt kérdés
Apai nagymamám 12 kilométerre lakik tőlünk, 78 esztendős, tavaly december 26 után augusztus 22.-én látogatta meg a kisfiamat. December 26-án mi vittük hozzá karácsonykor, utána hiába invitáltuk, hívogattuk nem jött át hozzánk, holott kocsival elmentünk volna, és kaputól kapuig oda-vissza vittük volna őt. Mindig kitalálta hogy fáj a lába, rosszul van, hideg van, meleg van, esik az eső...stb. Eközben szorgosan ecsetelte hogy a piacon volt, rendezvényeken volt, barátnőinél volt...stb. Az augusztus 22-i nagy találkozásnál amikor áthoztuk hozzánk akkor nagyon megsértődött a másfél éves kisfiúnkra , mert pont nem érdekelte őt a dédimama jelenléte, sőt, inkább félt tőle. Ez egyes rokonok szerint azért van mert tele dumáltuk a kisfiam fejét, és emiatt teljesen jogosan haragszik a nagymamám a kisfiamra és ránk is egyaránt.

2016. szept. 28. 11:39
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
96%

Azért nem érdekli a kicsit a nagyszülő, mert nem ismeri és fél tőle. Ennyi. A rokonok meg ha ilyeneket mondanak, nagyon rosszindulatúak.

Oké, h az idősek nehezebben szeretnek kimozdulni, de ha mindenhova kimozdul az öreg, csak hozzátok nem, nekem sem esne vmi jól. nem kell lelkiismeret furdalásod legyen.

Kérdésre a válasz: nem jogos a mama haragja.

2016. szept. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
96%

Ha ennyi esze van valakinek 78 évesen, hogy haragszik egy 1.5 évesre(?!?), mert az nem ismeri öt, akit egyébként 1.5 évig le se sz_rt, akkor szerintem hagyd rá!

Meg kell mondani mitől ismerné,mitől kötődne, ha évente 1x látja????

2016. szept. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
96%

Egy számára vadidegen ember ott volt nálatok és nem érdekelte őt? Szerintem teljesen normális reakció egy gyerektől, örüljön neki, hogy nem menekült el előle a lakás legtávolabbi sarkába.


Rokonok és egyéb jóakarók pedig duguljanak el.

2016. szept. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
96%
Az a felnőtt, aki egy másfél éves gyerekre megharagszik, mert az nem ugrik a nyakába, alapból idióta (elnézést a déditől, de ez a véleményem.) A rokonok dettó.
2016. szept. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 acelsziv ***** válasza:
88%
Egyes rokonoknak meg lehet mondani mit kapjanak be. Egy másfél éves fejét nem lehet telebeszélni ez marhaság. Ahogy írták előttem nem ismeri a mamát, ezért nem kötődik hozzá sőt fél tőle.
2016. szept. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
70%
Egy másfél évesnek nehezen lehet telebeszélni a fejét mert még a színeket is döcögősen érti, az öregek furák, lehet kéreti magát és ha odaálltatok volna kocsival, hogy "na mama, tessék öltözni, megyünk unokázni" akkor talán örült volna. De a többi rokon, aki azt hiszi, hogy egy másfél éves gyereket lehet hangolni akármire is, az teljesen elmeroggyant.
2016. szept. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
95%

Kérdezd már meg a rokonokat, hogy ők ezt a gyakorlatban hogy képzelik el, hogy a másfél éves!!!! gyereknek "tele dumáljátok a fejét"?

Én sajnos nem tudom ezt sehogy sem elképzelni, de biztos bennem van a hiba.

Jó hogy a nagymama nem azon sértődött meg, hogy a kisgyerek nem ment át hozzá látogatóba, neki is olyan messze van.

Ez inkább úgy tűnik, hogy csak keresett egy sz.r kifogást, miért nem akar menni a dédunokához látogatóba.

2016. szept. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
43%

Gondolom, azért félt tőle, mert ritkán találkoznak és nem ismeri igazán.

Azt nem értem, hogy miért ragaszkodtok ahhoz, hogy elmentek érte, elviszitek magatokhoz. Miért nem ti mentek hozzá és vagytok ott nála kicsit? 12 km annyira kis távolság, bármikor át lehetne ugrani hozzá. Azért 78 évesen gondolom, ő nem ugrál már olyan könnyen.

2016. szept. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
Az az érdekes hogy anyukám testvéréék szintén egy éve nem látták a kisfiamat, de odamentek hozzá, szórakoztatták, a gyerek pedig kacagott, és imádta őket. A mama ugyanakkor amikor nálunk volt csak ült az asztalnál és méricskélte a gyereket.
2016. szept. 28. 12:01
 10/31 A kérdező kommentje:
Volt hogy átmentünk a mamához meglepiből, és nem volt otthon, épp piacon volt, vagy barátnőjénél. Ha felvetettem neki telefonon hogy mikor lesz otthon , mikor tudunk átmenni akkor rögtön jött a lába fáj, esik az eső duma...Egészen egyszerűen úgy érzem nem akar velünk találkozni, nem csoda hisz a saját fia, a tulajdon apám pont ma 486 napja nem látta az unokáját, mert nem a családi életmodelljét vittem tovább az én családomba, és így nincs helyünk a családjába, nem érdemeljük meg őt.
2016. szept. 28. 12:04
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!