Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nagymama a lánya gyerekét...

Nagymama a lánya gyerekét jobban szereti, mint a fiáét?

Figyelt kérdés
A környezetemben úy veszem észre, hogy így van. Ti hogy látjátok? Nálatok hogy van? Az ismeretségi körömben aki nagyszülő, és fia meg lánya is van, jobban húz a lánya gyerekeihez, mintha az jobban unoka lenne, mert nem egy idegen nő szülte. Saját nagymamám is jobban elvan a lányai gyerekeivel (köztük velem), mint a fia gyerekeivel. Mondjuk nálunk a mamám menye nem is nagyon akarta a nagy családi összetartást. Szóval érdekelne, másnál hogy van ez?

2017. jún. 16. 18:51
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
83%
Hú, hát mi 10-en vagyunk unokák és ha még nem is tudunk ugyanannyi időt együtt tölteni a nagyszülőkkel - elsősorban a távolság miatt -, a nagymama, nagyapa is egyenlően viselkedik mindannyiunkkal és egyformán szeretnek . Szóval szerencsére nálunk ez rendben van :)
2017. jún. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
73%
Igen ez szerintem is így van,sajnos. Bár nálunk megpróbál a nagyi igazságos lenni,azért látszik hogy a lánya fiát jobban szereti. Néha elszólja magát,hogy már 1 hete nem látta a kis xy-t. Ja a másik unokád meg 3 hete vagy 4.
2017. jún. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
80%
Azt hiszem, hogy itt inkább egyedi helyzeteket lehet megfigyelni és az egyedi érzelmi szituációk eredője érvényesül, hiszen itt családok kapcsolódnak illetve osztódnak. Sokszor a fiút beszippantja a feleség családja, míg a lány inkább a saját családjánál marad. Sokat számít unokaként az "elsőség" és az, hogy a másik oldali nagyszülő(k) irányából mi érvényesül. Ráadásul az unoka valakire hasonlósága sem lényegtelen. Nálunk az öcsémnek lett lánya, akit a szüleink meglehetősen kivételes helyzetben tartottak, fizették a londoni nyelvtanfolyamot, lakásügyletekhez járultak hozzá nem kis összeggel, öcsém nevére iratták utolsó lakásukat és végül is az unokahúgom most abban a házban lakik, amit a szüleink lakásából vettek meg. Az én fiamat is szerették, de látványosan semmiféle gesztus nem volt tapasztalható az irányában, pedig személyes teljesítményével többre vitte, mint az unokahúgom. A feleségem családját illetően a fiunk volt az első unoka, akit különösen az apósom imádott (megjegyzem testalkatát és személyiségét illetően mára már szinte kiköpött apósom). Apósom a saját fiát talán többre tartotta, mint a feleségemet, mégis a fia unokáit mintha kevésbé kedvelte volna (igaz, hogy ott a másik oldali nagyszülők voltak nagyon aktívak).
2017. jún. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
84%

Olvastam erről egy tanulmányt. Ez a jelenség már létezett sok száz évvel ezelőtt is. Márpedig olyan formában, hogy egy gyermekről jobban gondoskodott minden esetben az anyai nagymama, mint az apai. Ennek pedig az volt az oka, hogy az anyai nagyi 100%-ig biztos lehetett benne, hogy a gyerek a saját unokája, míg az apai nagyszülők nem.


A másik ok, hogy általában az anyák gondoskodnak inkább a gyereknevelésről. A nagymamák meg jobban megbíznak és több mindent elviselnek a saját lányuktól, mint a menyüktől.

2017. jún. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
84%
Nálunk egyértelműen így van. Anyósom csak a lánya gyereivel törődik.
2017. jún. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
89%

Ebben nagyon benne van az, hogy anyós-meny, illetve anya-lánya viszonyról van szó.


Gondoljatok bele, egy kisbabás, frissen szült nő, ha normális kapcsolata van az anyjával, tőle fog segítséget kérni, ha kell valami, őt fogja áthívni, tőle kérdez. Az anyja előtt simán szoptat, anyós előtt nem biztos, az anyja előtt nem érzi feszélyezve magát, anyós előtt viszont lehet, hogy igen. Ha valami nem tetszik, anyádnak megmondod, hogy mi zavar, anyóssal viszont általában kerülik a konfliktust, ezért feszkós a jelenléte. A nő van otthon a gyerekkel, és nyilván szívesebben van az anyjával, ha a férje dolgozik, mint az anyósával. Az anyád az anyád, az anyósod meg valamilyen szinten idegen, akkor is, ha amúgy jó a kapcsolatotok.

Ezek természetes és érthető dolgok egyébként, de emiatt a férj anyukája úgy érezheti, hogy ő nincs annyira bevonva, mint a másik nagymama, és hát jogos, mert tényleg nincs. Na de ha a lánya szül, akkor ő lesz az, akit hívnak, ha kérdés van, ha segítség kell, ő lesz az, aki nem "zavar", ha ott van stb. Ezért lesz teljesen más a kapcsolat a lánya gyerekeivel: ott ő elejétől jobban be van vonva, mint a fia esetében.


Anyósomnak a férjemen kívül még egy lánya van, de ő még nem szült. A mi lányunkat imádja, egyébként nekünk is jó a kapcsolatunk, én pl. szoptattam előtte, és sosem zavart, ha jött hozzánk, dehát igen, nekem is kézenfekvő, hogy inkább a saját anyámtól kérek tanácsot, segítséget, ha szükség van rá, és ritkán volt olyan, hogy úgy jött, hogy a fia nem volt itthon, anyum meg nyilván simán jön olyankor is. Kíváncsi vagyok, mi lesz, ha a sógornőm egyszer szül, de nem lepődnék meg, ha ott szorosabb lenne a kapcsolat.

2017. jún. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Szerintem ez ebben a formában nem igaz, inkább az van, hogy rengetegen kivételeznek valamelyik gyerekükkel... ez lehet lány és fiúgyerek is.

Nálunk pl. apai nagyanyámnak két fia volt (nagybátyám és apám) és a nagybátyám gyerekeinek a popsiját is kinyalta, minket öcsémmel meg rühellt. Ok nélkül, hacsak az nem ok, hogy a kevésbé kedvenc fia gyerekei vagyunk (ja és apukám volt az, aki mindig pénzelte és segített neki, tehát őt sem jogosan kedvelte kevésbé).

2017. jún. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Én is tapasztalom. Szerintem az lehet az oka, hogy a saját anyját részesíti előnyben általában az anyuka a gyerek születésénél. Mint nagymama egyenlő jogúak mindketten, de szülés után bem a gyerekhez kell jönni, nem neki kell segíteni, hanem az anyának, aki nyilván a saját anyját akarja maga mellett tudni. Később is nagy valószínűséggel tőle kér tanácsot, benne bízik jobban, tudja mit várhat, mert ismeri. Így közelebbi kapcsolatvtud kialakulni az anyai nagymama és az unoka közt. Nálunk így volt, anyósom nem is törekedett egyáltalán bevonódni a napi dolgokba, nem érdeklődött, nem találkiztak gyakran, anyukám meg jött, érdeklődött.
2020. szept. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!