Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Van valakinek valami ötlete?...

Van valakinek valami ötlete? Intézett valaki ilyet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tudom, a google a barátom, de nem találtam semmi érdemlegeset arra vonatkozóan, ami ténylegesen érdekelne.


A helyzet a következő:

85 éves mozgásában korlátozott, cselekvőképtelen nagypapámat szeretném gondnokság alá venni, én (vagy valamelyik másik rokonom) lennék a törvényes képviselője.

A háziorvosunk nincs a helyzet magaslatán, ő nem tud erről semmit. Én nem tudom hogy induljak neki. Van egy neurológustól szerzett papírom, amire rá van írva, hogy a papa súlyos demens. Nem tudom, hogy elég-e ez a papír vagy más szakvéleményt is be kell-e szereznem. Ha elég ez a papír, akkor hova forduljak első körben? Hol tudnám elindítani a folyamatot?

Szeretnénk igénybe venni a TB alapon működő otthonápolást is (amíg mi dolgozunk), de a háziorvos erről sem tudott semmit mondani.


Ha valakinek lenne valami jó ötlete, annak nagyon örülnék.



2018. ápr. 24. 10:59
 1/5 anonim válasza:
100%

A nagypapa lakóhelye szerint illetékes bíróságon kell gondnokság alá helyezés iránt pert indítanod. Ha bemész a panasznapra, segítenek megírni a keresetet. Fizetned nem kell érte, illetékmentes. A per során a bíróság ki fog rendelni igazságügyi szakértőt, az ő véleménye alapján dönt. A keresethez viszont csatold a már meglévő orvosi véleményt. Arra készülj, hogy a teljes eljárás kb. egy-másfél év.

Az otthonápolás miatt hívd fel az önkormányzatot, bár az orvosnak tudnia kellene ebben segíteni.

2018. ápr. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod. :) én is abban bíztam, hogy a háziorvos segít majd nekem ebben, de csalódnom kellett...

Akkor első körben lemegyek az önkormányzatba, mert amíg nincs ápoló, addig nem tudunk intézkedni sem, egész napis felügyeletre szorul.

2018. ápr. 24. 11:15
 3/5 anonim ***** válasza:
79%

Annyival egészíteném ki az egyest,hogy ápolási díj igénybevételével,csak 4órás állást lehet vállalni,mi annak idején a helyi kormányablaknál intéztük,volna mert inkább hagytuk,nevetséges összeget adtak volna,plusz mire jogosultak leszünk az évek,úgyhogy nekünk ez értelmetlen lett volna.

Egyébként így van a háziorvosnak is képben kellene lenni,jó orfos lehet.

2018. ápr. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Néztem én is ezt az itthonápolási marhaságot, "jó esetben" 40.000 forintot kaphatnék ha itthon maradnék vele, rosszabb esetben 20.000 ft körül lenne az összeg. :D de ide mindenképp szaksegítség kell, ez meghaladja a korlátainkat mint szellemileg mind fizikailag. Elvileg 4-6 órás ápolót rendel ki az önkormányzat, ami nem lenne rossz, mert nekem kötetlen a munkaidőm, így be tudnék ugrani hozzá miután az ápoló elment. Viszont ezt sem hosszútávon, mert más dolgaim (munka, otthon, család) rovására menne. Az ideális az lenne, ha találnánk egy ápolót aki félig-meddig bentlakásos. Ha ezt nem tudjuk megoldani, akkor otthonba kell beadnunk, mert mindenki dolgozik, senki nem tud rá 0-24ben figyelni.
2018. ápr. 24. 11:55
 5/5 anonim ***** válasza:

Ilyen esetekben a vége mindîg az otthon,sajnos.

Minis végigkártuk ezt az utat,először heti pár alkalomra volt szükség,majd napi,majd ez sem lett elég.

Én is szerettem volna ápolót igénybevenni,azt nem fogadta el,és miután gyámság alatt nem volt,így nem tudtam mit tenni. Makd ment tovább így,hogy naponta járkáltam,mígnem a szomszéd hívott,hogy az utcán áll télen....

És az volt a vége,ozthont kerestünk a számára,hihetetlenül fáj a szívem miatta,de a sok rossz közül ez volt a legjobb rossz,így legalább nem veszélyes a saját életére.


Ez nem érdemi hozzászólás,csak elmeséltem a mi történetünket. #2hozzászóló vagyok.

2018. máj. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!