Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogyan rázzam le a nagyszüleimet?

Hogyan rázzam le a nagyszüleimet?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok (lány, ha ez bármilyen szempontból fontos), és a nagyszüleim még mindig 14 évesnek kezelnek. Minden egyes nap lejönnek értem a szomszéd városból kocsival, és visznek magukhoz, ahonnan csak este 8-kor jutok haza mikor a szüleim jönnek haza munkából és bejönnek értem útközben. Szóval általában reggel 9-től este 8-ig kénytelen vagyok ott lenni. Ha nem minden napom kéne ott töltenem, nem zavarna, de így már belefáradtam, legszívesebben magamra zárnám az ajtót mikor hallom hogy reggel a nagyszüleim beállítanak a házba, hogy vigyenek magukhoz.


Nem tudok náluk mit csinálni. Besegítek a főzésbe, takarításba, vagy inkább megcsinálom én egyedül néha, mikor mamám nem érzi magát jól, de ezen kívül nem sok opció van. Már egy csomó könyvet kiolvastam náluk, festeni szoktam, de ezek sem minden nap foglalnak le.


Már többször megmondtam nekik finoman, hogy nem szeretnék menni. Aztán abból nem értettek, és elkezdtek azzal dobálózni hogy ne legyek egyedül otthon, mert az rossz nekem, meg nem tudok magamra főzni (de, de tudok, ha náluk vagyok akkor is én főzök, max nem csak magamra, hanem rájuk is). Múltkor viszont már keményebben odavetettem nekik, hogy nem megyek velük, programom van a barátnőmmel délutánra, erre mamám elkezdett sírni, hogy "ezért támogatunk téged". Igaza van, tényleg nagyon sokmindenben támogatnak anyagilag, folyton olyan dolgokat kapok tőlük, hogy csak lesek utána, soha nem kérek tőlük semmit pedig. Egyébként hálás vagyok nekik ezekért a dolgokért, és ott segítek nekik ahol tudok (pl. Ha elmennek nyaralni, én takarítok náluk, én gondozom az állataikat), ha bármiben segítségre van szükségük, rám mindig számíthatnak.


Nem tudom mit tegyek, a szüleim a nagyszüleim pártját fogják, én viszont már nem vagyok gyerek, egyedül is eltudom intézni a ház körüli teendőket, nem fogok belehalni abba, hogy egyedül hagynak pár órára. Ha viszont nem megyek velük, hatalmas sértődés lesz belőle, és megint nekem lesz bűntudatom, hogy ők mennyi mindent áldoznak rám, én meg nem teszem azt amit kérnek.


2018. júl. 27. 13:09
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
13%
Örülj neki, hogy ez a legnagyobb problémád a nagyszüleiddel kapcsolatban. Majd ha meghalnak, fog hiányozni a velük töltött idő.
2018. júl. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
96%

Egyszer mindannyian leültök (szülők is) és meg kellene beszélni.

Esetleg valamelyik reggel, mielőtt elindulnak érted, szólj nekik: "most telefonált a barátnőm, hogy segítsek neki valamiben, ne gyertek, vele megyek".

Ezt párszor.

Az a baj, mintha itt a segítés ahhoz lenne kötve, hogy "azt kell csinálnod amit mondunk, mert anyagilag támogatunk"...

Mintha az anyagi támogatásért cserébe valamiféle ilyen szintű gyerekes engedelmességgel kellene reagálnod, nagykorúként...

2018. júl. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
88%
18 évesen már nem kellene gyereknek nézzenek, lehetne magánéleted is, szerintem ülj le megbeszélni a szüleiddel.
2018. júl. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
87%

Egy 18 éves lánynak természetesen fiatalos programokra is szüksége van nem csak a nagyszülőkkel lenni.Ez meg nem jelenti azt,hogy ő hálátlan lenne.Kedves 1es...

Kérdező meg kell pedig mondanod nekik,hogy nagyon sajnálod de olyan programod van amin nem tudsz vàloztatni és ettől te még szereted őket. Megpuszulgatod gyorsan 😊

Előbb utóbb észre veszik ,hogy felnőttél.

2018. júl. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
93%

Mintha napi szinten szeretnének rád vigyázni hogy "biztonságban legyél".

Nagyon el kell mondanod nekik (egyszer legyen ott mindenki), hogy már felnőttél és szükséged van barátaid társaságára is.

2018. júl. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
85%

Nagyon aranyos nagyszüleid vannak, de ez kicsit már zsarolás és túlféltés a részükről. És a szüleid részéről is, ha nekik adnak igazat.

Ülj le első körben csak a szüleiddel, mondd el nekik, hogy szívesen mész a nagyszülőkhöz, de szeretnél napközben máshová is menni, barátnőkkel programokra stb. Erre minden normális tizenévesnek szüksége van, 18 évesen muszáj hagyniuk, hogy éld a saját életedet is. Jussatok kompromisszumra, pl. egy héten két alkalommal mész a nagyszülőkhöz, a többi napon pedig szervezhess egyéb programokat. Ha ők megértik, könnyebben meg fogják győzni a nagyszülőket is.

2018. júl. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
77%
Akármennyire is erőltetnék a lelkiismeret furdalást, mondd meg nekik, hogy nem mész velük. Ne indokolj, elég annyi, hogy programod van, amit nem mondhatsz le. Ha jönne a sértődés és a szüleid is rádszállnának ez miatt, felhozhatod nekik a nagykorúságodat és a szüleid, a nagyszüleid, a rokonaid és mások életét, hogy nekik is vannak programjaik. Felnőtt vagy, legyél határozott és ha jönnének a lelkiismeret furdalások, menj el onnan. Amikor ezt éreznéd, gondolj arra, hogy neked is kell magánélet! 22F
2018. júl. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 kovpet ***** válasza:
91%

Ők nem támogatni akarnak, hanem megvenni az életed.

Ne add el, csak egy van belőle.

2018. júl. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
88%
Mondd nekik, hogy ha valóban szeretnének, akkor megértenék a te igényeidet is és nem zsarolnának érzelmileg. Valóban kellene találni egy kompromisszumos megoldást, például azt, hogy csak minden második nap leszel náluk. Ha ezt nem fogadják el, akkor kénytelen leszel erősebben fellépni, és nem fogadni el az anyagi támogatást. Ezzel érzékeltetni tudnád azt, hogy így nem kenyerezhetnek le téged.
2018. júl. 27. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%
Odáig olvastam, hogy visznek magukhoz. Egyszerű: nem ülsz be az autóba.
2018. júl. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!