Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Baj az ha nem beszélek a...

Baj az ha nem beszélek a nagyszüleimmel? Rossz ember vagyok ha úgy érzem nem hiányoznak és kevés érzelem fűz hozzájuk?

Figyelt kérdés
Nagyon megsértettek utolsó alkalommal annyira hogy már nincs is kedvem beszélni velük. Szeretem őket és tisztelem is de az apámtól megkapom mindig hogy idősek,hívjam őket.
2019. márc. 8. 09:44
 1/10 anonim ***** válasza:
23%
Engem úgy neveltek, hogy a fiatalabbnak illő az idősebbet keresni, így én bizony rendszeresen mentem anno a nagyszüleimhez és hívtam is őket sűrűn.
2019. márc. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
29%

Figyi! Tényleg idősek,jól esik nekik ha telefonálsz nem kell naponta de pl.jelölk ki egy napot a héten és akkor kérdezz rá hogy vannak nincs e szükségük valamire?...stb.

Csak annyit gondolj tovább a témában hogy majd Te ha megéred ezt a kort mire számíthatsz? és milyen jól esne ha lenne egy unokád aki időnként rád csörög. Ők most pont ezt érzik. Tedd őket egy kicsit boldoggá ha ők nincsenek te sem léteznél.Neked semmiség egy telefon, nekik meg a világ.

2019. márc. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonymousreview60 ***** válasza:
68%

#1, #2 De sötétek vagytok! Nem tűnt fel az apróbetűs rész: "Nagyon megsértettek utolsó alkalommal"

"Ha ők nem lennének ..." Ez értelmetlen. A kérdező nem kérte az életet (legalábbis nem igazolható), így a gyermeknemzési tettük az unoka tekintetében nem tekinthető érdemnek.


Kérdező:

Alapesetben az unokának kell keresnie a nagyszülőt. De itt bántásról is szó esett. Milyen természetű? Érthető, hogy most a saját nyugalmad érdekében akarod a kapcsolatot minimalizálni. Beszélj erről az édesapáddal is, hogy ők megbántottak, és nem akarod, hogy csak úgy el legyen nézve!

2019. márc. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
30%

Anonymuska !


Sötét vagy te, kiscsibe. Nem derül ki a kérdésből, hogy ugyan mivel sertettek meg anynyira, plusz ott szerepel a szövegben, hogy "szeretem és tisztelem oket", így olyan hatalmas trauma nem érhette. Egy apróság miatt haragot tartani egy családtaggal pedig nagy baromság, pláne, hogy nem tudhatja, meddig lesznek meg nagyszülei. De hajra, szítsuk a tüzet, ne is álljon velük többet szóba a budos életben, max majd megbánja a temetésükön, akkornidoben lesz, ugye

2019. márc. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
24%

Azért ezt a "megbántottak" dolgot is megnézném a másik oldalról is.

Azért sok mainak az egója az egekben, önkritika nulla. Ötvenes barátnőm azzal "bántotta meg" a vejét, hogy (adószakértői végzettséggel és tapasztalattal) elmondta neki a vállalkozói lét hátrányait, mielőtt az belevág. Vej úgy "megbántódott", hogy azóta 4 éve nem megy hozzájuk, feleségét kiteszi a ház előtt és érte megy, mert őt "megbántották".

Kérdező, érdekelne, mi volt az a k...va nagy megbántás úgy egyébként. De megsúgom: ha te leszel vén trotty, század annyi "megbántást" sem fogsz lenyelni, nagyszülőként.

2019. márc. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
95%
Mivel bántottak meg? Nem mindegy...
2019. márc. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
54%

Kérdező, engem is van hogy nagyon megbánt valamivel idős édesanyám.Régen ilyen nem volt, mostmár egyre gyakrabban.De már az idős kor számlájára írom,és nem csinálok a bolhából elefántot.Helyreteszem magamban a dolgot és megbocsátom neki.

Nem haragudhatok rá, mert idős, és nem tudom meddig lesz még velünk.

Nagymamám mikor meghalt,egyszerre rám szakadt egy hatalmas lelkiismeretfurdallás, mert ő is megbántott, amire én azzal reagáltam, hogy haragudtam rá, és bár mentem hozzá, de sokkal ritkábban.Halálos ágyán sírva mondta, hogy nagyon szeretett mindig,csak alig látott.Azóta se felejtem el.Most nem bánnám már, bármit mondhatna, akár sértegethetne is, csak még élne.

2019. márc. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
66%

Nem baj, ha utólag nem bánod meg.


Az én nagypapám úgy halt meg, hogy 3 évig nem beszéltem vele. Én mentem hozzájuk rendszeresen, bevásároltam nekik, takarítottam stb, mindenben segítettem.

Aztán apám meglopta a családot (ők tudtak róla végig) és lelépett.


Amikor mentem hozzájuk látogatóba, én nem hoztam ezt szóba, hiszen a fiuk, meg nem is ezért mentem hozzájuk.


Nekem estek mindketten, hogy ez az én hibám meg a férjemé meg édesanyámé (őt is elhordták mindennek). Kb 5 perc csitítgatás és tématerelés után meguntam az ordibálást és a vádaskodást és én is elordítottam magam. Aztán felálltam, eljöttem és feléjük sem néztem.


Papám meghalt. Nem hiányzik. Nem érzem magam rosszul. Mamámat milliókkal lehúzta az új nőjével faterom. Ha nem így viselkedtek volna velünk, én nem hagytam volna neki. Most már kellenék mamámnak is. Ne kelljek. Nem érzem rosszul magam emiatt sem. Gusztustalan dolgokat vágtak a fejemhez és a férjemhez is, aki a saját nagyszüleinek tekintette őket és úgy is bánt velük. Innentől megérdemlik a sorsukat.

2019. márc. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
30%

1. kérdés: nekem nem

2. kérdés: leszarom, mit érzel, és mi fűz hozzájuk

2019. márc. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
48%

anonymousreview60:


az átlag GYK felhasználó szövegértése 0, és automatikusan az idősebbeknek/szülőknek/nagyszülőknek adnak igazat.


-

nem vagy rossz ember kérdező, mivel megsértettek, és még neked van lelkifurdalásod.


anno ismerősöm húgát a nagymamája lek_rvázta, mert egyszer nem tud elmenni hozzájuk, mert elutaztak vhova a barátjával.

ez után már ők sem vitték túlzásba a látogatásokat.


ha zavar a dolog, nézz be hozzájuk időnként egy kis időre, aztán kész.

attól, hogy nagyszüleid, nem kell elviselned a bunkó viselkedésüket.

2019. márc. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!