Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » "Vegàn" esküvőm lesz. Jogos,...

"Vegàn" esküvőm lesz. Jogos, hogy több rokonom nem jön el ezért?

Figyelt kérdés

A párommal mindketten növényi étrenden vagyunk, azaz semmilyen állati eredetű terméket nem fogyasztunk (húsok, tejtermékek, méz, tojás stb).

Az étrendünk állatvédelmi okokból van így.

100 fős esküvőnk lesz szeptemberben. Tucatnyi állatnak kellett volna meghalnia azért, hogy legyen az esküvőn hús.

Mi ezt értelem szerűen nem akarjuk,így beleírtuk a meghívòva, hogy növényi ételek lesznek, illetve személyesen is elmondtuk.

Ez annyit tesz, hogy zöldségleves lesz, rántott zöldségek,köretek, saláták, gomba pöri tojás mentes tésztával. Lesz még töltött káposzta is hús nélküli töltelékkel, magföllel.

Éjfélkor zöldség pástétomok és sült zöldségek lesznek kenyérrel. +vegàn kolbász is lesz, házilag készül, nem szójàs.

A sütik és torták növényi tejjel készülnek, tojás nélkül. Illetve rengeteg gyümölcs és gyümölcs saláta is lesz.


Itt jön a probléma, hogy 12!! rokon mondta vissza az esküvőt emiatt. Közölték, hogy ők nem nyulak és nem jönnek el.


Nagyon kiborultam, elképesztően rosszul esik, hogy életünk nagy napját kihagyják, mert nem bírnak ki néhány órát hús nélkül.

Azért írtam le az ételeket, hogy lássátok, nem olyan szörnyű, tényleg mindent megteszünk, hogy úgymond a hagyományos esküvői kaják legyenek..


Ti visszamondanátok ezért egy meghívást?

Mi évek óta a párommal úgy járunk esküvőre, hogy egy falatot nem eszünk, mégsem szóltunk egy rossz szót sem!! Soha nem vártuk el, hogy külön kaja legyen nekünk! Mindig alkalmazkodtunk és örültünk az ifjú párnak..

Tényleg olyan nagy kérés, hogy életükben egyszer ők is alkalmazkodjanak? Annyira rosszul esik. Mit gondoltok?


2019. aug. 10. 10:11
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/275 A kérdező kommentje:
A hideg tálat kihagytam, a rántott zöldségekkel együtt lesz a tálon töltött gomba és hasonló jellegű dolgok. Igyekeztünk nagyon sok felé variációt kitalálni az étteremmel, hogy mindenki találjon kedvére valót.. Savanyúság is lesz, pogácsa, alkoholos italok, frissen préselt gyümölcslé a bárban, hagyományos üdítők stb.. Szóval tényleg igyekeztünk mindent megtenni, mégsem jó..
2019. aug. 10. 10:14
 2/275 anonim ***** válasza:
85%
Te informáltad őket, ők meg úgy döntöttek, hogy nem jönnek. Ez szerintem fair.
2019. aug. 10. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/275 A kérdező kommentje:
2# most őszintén, szerinted éhezne bárki, amikor ennyi féle kaja lesz?
2019. aug. 10. 10:17
 4/275 anonim ***** válasza:
88%

Akkor is elmennék a szeretteim esküvőjére, ha csak egy pohár vizet kapnék citromkarikával. Ha ők csak azért járnak esküvőre, hogy zabáljanak, akkor tényleg jobb ha el sem mennek. Vond le a következtetést, hogy mennyire vagytok fontosak nekik, de ne emészd magad rajta, érezd jól magad a többi 88 emberrel akiknek te magad vagy fontos, nem a húsleves meg a csirkepörkölt.

(Nem vagyok vegán, se vega, de nem rossz ez a menü, lehet válogatni bőven, csak az marad éhesen egy ilyen menü mellett aki direkt tüntet)

2019. aug. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/275 anonim ***** válasza:
38%
Én elmennék,csak vinnék magammal normális kaját.
2019. aug. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/275 anonim ***** válasza:
65%
Elmennék, de nem tetszene a menü. Voltam már máskor is olyan esküvőn, hogy hazafelé megálltunk kajálni.
2019. aug. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/275 anonim ***** válasza:
92%

Biztos nem mondanám vissza ez a TI nagy napotok úgy szervezitek ahogy nektek tökéletes ilyen rokonokkal nem kell törődni! Egyébként én nem vagyok vegán, de nagyon jól hangzanak ezek az ételek. Én vendégek helyében örülnek, hogy kipróbálhatnak egy új dolgot és nem a szokásos esküvői menüt eszik.

Sok boldogságot!

2019. aug. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/275 anonim ***** válasza:
67%
Ha az őszinte véleményre vagy kíváncsi, akkor illene a nem vegákra is gondolni.
2019. aug. 10. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/275 anonim ***** válasza:
85%
Ez hol éhezés? Egy estét simán ki lehet bírni hús es tej nélkül.
2019. aug. 10. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/275 anonim ***** válasza:
72%
Én visszamondanám, el is mondom miért. Tiszteletben tartom és elfogadom, hogy a meghívóm vegán, és szeretné mások számára is bemutatni kicsit ezt az életmódot. Viszont én úgy gondolom, hogy a vendéglátómnak cserébe illik tiszteletben tartania azt, hogy én viszont nem követem ezt az étrendet, és ha húst nem is, de legalább egy nyomorult mézes teát, sütit, tejfölt, tejet, tojást ne sajnáljon tőlem. Ezekért ugyanis nem halnak meg állatok, sőt, ha olyan helyről szerzed be az alapanyagokat, akkor még abban is biztos lehetsz, hogy egyébként ezek az állatok jól vannak tartva.
2019. aug. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!