Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Sokan tartják magukénak azt a...

Sokan tartják magukénak azt a felfogást, hogy a vér kötelez?

Figyelt kérdés
Úgy értem a kérdést, hogy amiatt, mert valaki rokon (mindegy, hogy közelibb vagy távolibb), segítenünk KELL rajta. Pl. támogatni kell anyagilag, be kell venni őt a vállalkozásba üzlettársnak, el kell menni neki segíteni építkezéskor vagy betakarításkor stb. A hangsúly itt a "kell" szón van, tehát ne úgy értsd a kérdést, hogy most magadtól elmégy szívesen segíteni, hanem hogy el kell-e menned segíteni, mert az illető a rokonod.
2020. dec. 6. 09:25
 1/10 anonim ***** válasza:
59%

Segíteni kell lelkileg, segíteni kell, hogy munkát találjon.

De nem vagy köteles alkalmazni. Bevenni társnak az üzletbe meg főképpen nem szabad.

Sokszor nem szül "jó vért".

2020. dec. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%

Én nem tartom magaménak ezt. Csak azért mert valakivel van egy közös ősünk nem kell kedvelnem, szeretnem. És így segítenem se kell neki.

Ahogy tapasztalom a mostani 30 alatti korosztálynak már annyira nem a vérségi kapcsolat számít, hanem hogy ténylegesen mennyire van jóban az adott emberrel.

2020. dec. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%
A legkevésbé sem érdekel a vér, annak segítek aki megérdemli.
2020. dec. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tartom magaménak.
2020. dec. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
60%

Nem pont olyan értelemben, ahogy te írod, de alapvetően igen. Természetesen a rokonság foka és legfőképpen a kapcsolat minősége rengeteget számít. Van olyan rokonom, akiért nem tennék semmit, és van, akiért nagy áldozatot is hajlandó vagyok hozni, és igen, ebben az is benne van, hogy rokon, ha nem lenne az, nem tenném meg, jó viszony mellett sem.

Ez tehát egy fontos adalék, egy "belépő", amihez hozzá kell tennie mindenkinek a magáét is, élnie kell a lehetőséggel.

2020. dec. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Fiatal koromban igen, most már nem. Gyakran egyik rokonommal sem találkozok, viszont akit jó embernek tartok (mégha ritkán is találkozunk) annak segítenék. Akivel nem vagyunk jóban vagy tudom hogy nem kedvel mert szüleimmel is rögös volt a kapcsolata biztos hogy nem. Szerencsére szűk családom is így gondolkodik, senki sem akar semmit rámerőltetni.

Nem hallottam még ilyenről hogy üzlettársnak bevenni valakit csak mert rokon. Már tizenévesen hallottam azt hogy "üzletben nincs barátság". Később értettem meg mikor megtapasztaltam hogy mennyi konfliktus lehet a pénz miatt rokonok, barátok között is. Mivel megélhetésről van szó nem szabad összekeveri a kettőt, kivéve talán ha mindenki tudja hol a helye.

2020. dec. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor tartják magukénak, ha megszorulnak, ha más szorul meg, akkor nem
2020. dec. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem értek vele egyet, és nem is tartom magaménak ezt a szemléletet. Pedig nem vagyok már fiatal.

N/54

2020. dec. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A vérszerinti emberekben csalódtam a legnagyobbat.Segitettem igen, és utána én lettem ki taszitva,mert igy is irigyek voltak.
2020. dec. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem a tettek számítanak végső soron!


Férjembe verték bele ezt, hogy a vér a minden és más nem számít kb, csak a vérségi kapcsolat ér valamit. Nagyon zavart hogy így gondolja mert az sem számított, hogy tetű szemétláda vele a saját családja, mert a vér kötelez és szeretni kell őket akkor is és mindent el kell nézni... De ez csak neki van így betanítva, ő felé ez nem így van! Őt nem tartják ennyire nagy becsben és a közös vér sem számít.


Én mondtam neki, hogy idiótaság ez a gondolatmenet, mert ennek hála sosem leszek családtag náluk és ezek szerint ő sem tekint annak??? S mi lesz akkor amikor a tisztelt családja hátba támadja ahogy meg is történt? Testvére pusztán mérhetetlen önzésből megtagadja őt, mert egyszer nemet mert neki mondani egy kis dologra... Ennyit a szent vérségi kapcsolatukról!


Plusz akkor egy árva gyerek akiket felnevelnek nevelő szülők, sosem érezheti magát jól, boldognak, mert nulla vérségi kötelék? Ezt megkérdeztem a férjemtől és hát ezzel a kérdéssel megfogtam őt....

Talán másképp látja már ő is egy kicsit a dolgokat.

2020. dec. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!