Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Gáz lenne elkérni az unokatesó...

Gáz lenne elkérni az unokatesóm esküvői ruháját?

Figyelt kérdés

A sulinkban keringő lesz szalagavatón és mindig nagy, fehér ruhában táncolnak. Az unokatesóm októberben ment férjhez és van egy gyönyörű esküvői ruhája. Anya szerint simán elkérhetném tőle egy alkalomra, mivel megvette. Szerintem ez egy picit gáz, és nem akarom elvenni az ő ruháját.

Szerintetek?



2021. nov. 11. 06:31
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
95%

Én nem kérném el. Nyilván egy drága cucc és nem véletlenül nem kölcsönozte. Ne hozd őt kellemetlen helyzetbe.


Említsd meg neki hogy bérelni kell... Ha onkent felajanlja akkor jó.

2021. nov. 11. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
94%

Nem kérném el. Ha az enyém lenne, nem adnám kölcsön.

Ezek azért nem kétfilléres ruhák, ha bármi baja esik, mit csinálsz? Bérelj egyet.

2021. nov. 11. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem frászt kapna. Ugyanis neki saját ruha kellett, nem volt jó a kölcsönzős. Ha netán odaadja, baja lesz, érzelmileg és anyagilag is probléma lehet. Ha felajánlja, ok, ha nem, te ne említsd. Ne fokozd le a ruháját, hogy szalagavatós lesz.
2021. nov. 11. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
10%
Kérdezd meg. hogy oda adná-e? Mit akar a ruhával, ha már meg volt az esküvő?
2021. nov. 11. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
97%

A szalagavatós ruhák nem ugyanazok, mint az esküvős ruhák.


Tudom-tudom mindenki vigyázz rá, de aki volt már szalagavatón az tudja, hogy az egy rémálom egy ruhakészítő számára. Egyszerűen az öltözők (amiben 20 lány nyomorog), a helyszín (régi fapadló, székek, padok amik mind szálkásak) meg az ügyes táncos tinik, akik minden második lépésnél lelépik egymást a nagy izgalomban, egyszerűen nem egy olyan környezet egy menyasszonyi ruha számára, ami épséget ígér neki.


Nem azért, mert lenézlek kérdező, biztosan nagyon vigyáznál rá, de rajtad kívül álló okok miatt biztosan történne valami a ruhával. Ez pedig egy friss ruha (nem 10 éves, hogy "fakuljon" az eszmei értéke). Kész téboly, ami ilyenkor szokott lenni...



Ha elmentek egy kölcsönzőbe nem csak marketinfogás miatt lesz 50.000 egy szalagavatós ruha (lehet már drágább), és 250.000 egy menyasszonyi.

2021. nov. 11. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem kicsit pofátlan már a javaslat is, hogy kérd el.

Én egy sima pár ezer forintos ruhám se adnám oda senkinek, mert zavarna hogy más is hordta. Mi van ha beakad valamibe, lesz rajta egy szakadás, folt, akármi. Ha földig ér, rátaposnak esetleg, vagy húzgálod a retekben akkor biztos örülni fog neki.

Ha alacsonyabb is vagy akkor biztos le fog érni.

Rendelj netről, facebookos csoportokban vannak használtak olcsón.

2021. nov. 11. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
94%

Ha budapestiek vagytok, akkor ajánlanám, hogy itt nézz körül:

[link]

Gyönyörű ruháik vannak, és olcsóbban hozzájuk lehet jutni, mint az esküvői ruhaszalonokban. Annak idején a nagyobbik lányomnak is innen vittük a ruháját, remélhetőleg jövőre a kisebbikét is innen tervezem beszerezni.

Más menyasszonyi ruháját ne kérd kölcsön, főleg ne alig 1 hónappal az esküvője után.

2021. nov. 11. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
20%

Én probléma nélkül odaadnám. Pont azért, mert mit fogok kezdeni egy esküvői ruhával?

Barátnőm varratta magának, mert végig jártunk rengeteg szalont, de sehol nem találta meg az igazit, vagy nem volt az ő méretében. Így is rengeteg utána járás volt, mire elkészült a ruhája.

Pedig voltunk magánszemélyeknél is, akik ezer helyen hírdették, jóval áron alul az egyedileg varratott ruhájukat, amivel nem tudtak mit kezdeni, mert a helyet foglalta csak, de akkor jó ötlet volt.

Az ajánlat örök érvényű, hogy akármikor férjhez megyek, nagyon szívesen odaadja, kicsit kell rajta igazítani, mert alacsonyabb vagyok. Nem fogok vele élni, de csak azért, mert ezen a téren nem egyezik az ízlésünk, én valami egyszerűt szeretnék, nem ilyen habos-csipkés ruhát, de neki jól állt, ő boldog volt vele.

Egy kérdést megér. Veszíteni valód nincs.

2021. nov. 11. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
14%

Szerintem is megkérdezni meg lehet. (Ha olyan közeli a viszony, hogy nem kellemetlen azt mondania hogy bocs, de nem.)


Akik vásárolják a ruhát 99%-uk megpróbálja esküvő után eladni. Nyilván a nagyrészük nem megy el.


Én ha még el akarnám adni, akkor nem adnám kölcsön, félteném hogy baja lesz és utána nem lehet majd eladni, de ha márhordettem, nem ment el, csak áll otthon simán kölcsön adnám.

Megsértódni meg tuti nem sértődnék meg a kérdésen.

2021. nov. 11. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
20%
Mivel én simán odaadnám, a kérdést sem tartom gondnak.
2021. nov. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!