Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Felkértek keresztszülőnek,...

Felkértek keresztszülőnek, elfogadjam?

Figyelt kérdés
Párom testvére felkért minket keresztszülőnek, viszont kicsit bonyolult a helyzet. Nekünk van egy kislányunk, sógoroméknak meg egy kisfiuk és egy kislányuk. Sógorom párja engem sosem kedvelt igazán, nincs különösebb oka, de bármikor próbáltam közeledni felé családi összejövetelnél, látszott rajta hogy totál nem kíváncsi rám. Továbbá szokása féltékenykedni ha pl a mi lanyunkat elviszik fagyizni az anyosek vagy akárhova. Pedig az ő gyerekeiket is el szokták. Azt hiszem ahhoz lehet köze hogy én jóval régebb óta vagyok a családban és azt gondolja, őt nem kedvelik annyira a családtagok. Én mindig próbáltam éreztetni vele, hogy én kedvelem és a többiek sem mutatták az ellenkezőjét, de ő bemagyarázhatta magának. Tehát ennek fényében kérdezem elfogadjam e a felkérésüket, hogy legyek az egyik kisfiuk keresztszülője. Valójában a sógorom hozta fel ezt a dolgot, a párja nem. Őszintén, én kellemetlenül érezném magam ha például mennék keresztfiamhoz és sógorom párján meg látnám hogy számára kéretlen vendég vagyok. Ez szerintem elég kínos de ha nemet mondok akkor azzal meg lehet megsértem őket?

2022. febr. 20. 18:45
1 2 3 4
 1/38 A kérdező kommentje:
Elírtam. Az egyik kisfiuk helyett A kisfiuk..
2022. febr. 20. 18:47
 2/38 anonim ***** válasza:
81%
Ez egy határozott nem
2022. febr. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
12%
Nekem is elsőre ellenszenves vagy, nem értem, mi a csodálatos abban, hogy másoknak is.
2022. febr. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
52%

A keresztszülőség egy ígéret arra, hogy a gyereket te a keresztény vallás szerint fogod nevelni (elviszed misére minden vasárnap, olvasod neki a Bibliát stb.). Ezekről egy árva szót nem írtál, pedig a lényeg itt kéne, hogy legyen, nem a kötelető pofaviziten a szüleivel.

Ha csak parádézni akarnak, nem vallásosak és te sem vagy az, akkor nemet mondanék viszonytól függetlenül, ha meg vallásos vagy, akkor igent mondanék.

2022. febr. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:
4. Tudom miről szól a kereszteles és az azzal járó felelősség de én most egy ettől független kérdést tettem fel.
2022. febr. 20. 19:02
 6/38 anonim ***** válasza:
97%
Kerdes, hogy a párod mit szeretne, elvégre az ő testvérének a gyerekeről van szo
2022. febr. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 A kérdező kommentje:
Neki mindegy, ő nem lát akadályt a dologban. Arra is gondoltam hogy ő lesz a keresztszülő egyedül, én nem. Nálunk is így van, a sógorom a kislányom keresztapja, a párja nem, mert akkor még nem voltak együtt.
2022. febr. 20. 19:17
 8/38 anonim ***** válasza:
90%

"A keresztszülőség egy ígéret arra, hogy a gyereket te a keresztény vallás szerint fogod nevelni (elviszed misére minden vasárnap, olvasod neki a Bibliát stb.)."

A gyerek vallásos nevelésének felelőssége a szülőké. A keresztszülő csak azt vállalja, hogy támogatja őket ebben.

Egyébként egyetértek.

2022. febr. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
67%
Szia! Nagyjából olvastam el a kérdésedet,és a többiek válaszát.Inkább NE VÁLLALD !
2022. febr. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
66%

en nemet mondanek, de leginkab azert mert ateista vagyok. a gyerek egyik szuloje nem is bir teged, igy miert kotend magad meginkabb hozzajuk?


(amugy nem volt kerdes, de leirom: az en csaladomban a keresztszuloseg sose jelentett semmit. nem volt itt senkinek semmilyen vallasos neveles, ez csak egy extra cimke. nem is ertem miert vagyunk mind megeresztelve)

2022. febr. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!