Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Van olyan rokonotok, akinek...

Van olyan rokonotok, akinek előreláthatóan nagyon magas lesz a gáz vagy villanyszámlája? Kisegítitek a rokonokat?

Figyelt kérdés

Ahogy beszéltük (informatikai cég) a kollégákkal, többünk rokonságában vannak olyan szülők, akik - rosszabb anyagi helyzetük miatt - nem épp modern házakban laknak, amiknek ilyen 40-60 ezres gáz számlái vannak, mivel nem volt pénz eddig sem felújítani (ugye 15 ugyanolyan áron van, mint eddig, a maradék 25-45 ezer meg háromszoroson, ha gáz, 12x-esen, ha áram, legalábbis jelenleg, ha kevesebb lesz a gáz, akkor nyilván nőhet).


Nektek van a rokonságban, aki hasonlóan meg fogja szenvedni a rezsicsökkentés hirtelen eltörlését?


Nálunk van ilyen szülő és nyilván, ha látják a tényleges árakat, akkor nem is vesznek ilyen házat vagy mondjuk a terasz helyett az új tetőre meg napelemekre költenek. De így csak falrahányt borsó volt, ha néha felvetettem, vitázni meg nem akartam rajta, mert nem voltam benne biztos, hogy tényleg 10-15 éven belül eltörlik a rezsicsökkentést.


Most viszont látszik, hogy két kb. a tanárokéval egyenlő (kicsit alatta) fizetésből nem fognak tudni 60 ezer forintos téli gázszámlákat kifizetni.


És ahogy beszéltük, nem csak nálunk van ilyen, hanem elég sokaknál a cégnél. Nálatok van hasonló? Ti mit fogtok tenni?



2022. júl. 14. 22:54
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
85%
Meghalunk. Mi mást tudnánk csinálni.
2022. júl. 14. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
3%
Van amelyik pálinkát főz és gázzal fűti, annak biztos magas lesz.
2022. júl. 14. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
100%
Mi 3x-os emelkedésre számítunk...
2022. júl. 14. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:

#1 Ez se rossz, de valami olyasmi válaszok érdekelnének, hogy beszálltok-e a rokonok rezsijébe, vagy hagyjátok, hogy eladják a házat vagy kigazdálkodják, esetleg van-e jobb ötletetek? :)


#3 A gáznál úgy láttam, hogy ez kb. reális, legalábbis az elején. Ti mit fogtok lépni?

2022. júl. 14. 23:45
 5/34 anonim ***** válasza:
97%
És gondolod hogy az embernek -akit magát is érint az áremelkedés, lesz pénze még a rokonok rezsijét is fizetni?
2022. júl. 14. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:
#5 Bocsi, erre nem gondoltam. :) Nekünk kicsi (58 nm-es) lakásunk van és új építésű, szóval azt gondolom - bár a számlákat még nem ellenőriztem -, hogy minket nem fog érinteni (vagy igen, mert az egész épület fűtése egy fogyasztóról van megoldva, még májusban is 7
2022. júl. 15. 00:06
 7/34 A kérdező kommentje:
bocsi, szóval még májusban is 70 ezer fölött volt, szóval lehet, hogy a fűtés 3x-s áron fog menni).
2022. júl. 15. 00:07
 8/34 anonim ***** válasza:
100%

Mi vagyunk ebben a helyzetben. Soha nem volt pénzünk szigetelésre, a 170 nm-es ház felét évekkel ezelőtt lezártuk, két szobát, egy fürdőt, egy konyhát fűtünk, ez kb.80 négyzetméter és 3000 köbméter gáz megy el egy télen. Valaki kiszámolta nekem, nekem még nem volt időm utánanézni, hogy most kb.350 ezer Ft volt a téli fűtésem, ugyanez a fogyasztás mostantól 1 millió 200 ezer Ft. És már augusztustól magasabb áron fizetnénk, mert idén már meghaladtuk a keretet.

Amit én tenni tudok: rendeltem fát és szenet. Megint ellehetetlenül az, hogy szigetelésre költsek. Amúgy is akartam venni valamennyi fát és szenet, mert ki tudja meddig lesz gáz, de biztonsági tartalékba akartam, nem feltétlen felhasználni. Most nem marad sok választásom. A másik, hogy sürgősen megpróbálok diktálásra váltani, mert tavaly októberben már nem lehetett valamiért, márpedig ha kiszámlázzák egy éven át nekem a tavalyi átalányt, akkor végem, hiába fűtök fával és szénnel. Gondolkoztam a levegő-levegő hőszivattyún néhány szobába az enyhébb téli hónapokra, de nem biztos, hogy bírná a villamoshálózat, a bővítés engedélyeztetése úgy tudom, nagyon sok idő. Pedig amúgy mi most az otthonfelújításban a felét visszakapnánk a szivattyúk árának, de nem tudom, bírná-e a hálózat és mennyivel lépnénk túl a keretet az áramban. Fa és szén iszonyat drága, de azzal talán 500 ezer Ft körül lesz az éves fűtésünk. Mivel tök mindegy, mennyibe kerül a gáz, ha nem lesz, ezért mindenképp a fa és szén tűnik most biztos megoldásnak nekem. De azt tudni kell, hogy szénhez se volt könnyű megfelelő mennyiségben hozzájutni az elmúlt években, szóval most könnyen előfordulhat, hogy aki későn kapcsol, annak nem jut. Mert most még nincs határozat, jó lenne azt kivárni, de addigra mi lesz, ha kétszeresére emelik a fa és szén árát vagy nem kapkodják el pár nap alatt? Mivel a házam nem kicsi, nyilván befogadnám a rokonaimat, ahogy menekülteket is fogadtam már be, de akkor már nem lesz elég csak a földszintet fűteni és ha valaki albérlőket vagy rokonokat fogad és amiatt lépi túl a gázfogyasztást, az hogyan fogja kifizetni?

2022. júl. 15. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
87%
Sajnos igen. A férjem szülei. Így is mindig kisegíti őket minden hónapban, mert a láncdohányzás is megy, meg kell a rengeteg gyógyszer. Óriási energiapazarlók, és egyszerűen nem értik meg, hogy spórolni kellene. Mi éves átlagban benne leszünk a keretben, de ők nem, és előre félünk, hogy majd azt is a férjemnek kell kifizetni, mert a nővére egyszerűen nem hajlandó ezekről a dolgokról tudomást venni, illetve hát ő gyesen van hosszú évek óta és a férje a kereső, sosem akar semmit fizetni, merthogy a férje nehogy megtudja, milyenek a szülei valójában (tudom, kicsit meredek, de hát ez van). Szóval ez is ránk fog maradni, de őrületes számlák lesznek és hát félek, nekünk is itt a 2 gyerek, nagyobb lakásra gyűjtünk, ez egyáltalán nem hiányzik.
2022. júl. 15. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
90%
9 vagyok, lemaradt, hogy mit akarunk tenni. A férjem beszél velük, számolunk, de ez már sokszor volt, nem volt hatása. Egy-két számlát megvárunk, hogy eszbekapjanak, és hát kegyetlenség, de a férjem először azt fogja mondani, hogy nem fizeti ki. Eddig semmi nem működött, hogy fogják vissza az energiafogyasztast (pl az egyik csapon folyamatosan meg van nyitva a mepeg víz 😯 ne is kerdezd, van valami oka, de valami hülyeség), hatha kellőképpen megijednek ettől. De sajnos pontosan tudják hogy a férjem sose hagyná őket fázni vagy ilyesmi, úgyis segít majd, szóval nem tudom.
2022. júl. 15. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!