Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Azon miért értetlenkednek...

Azon miért értetlenkednek sokan és miért kell megmagyarázni, hogy apukám egy alkoholista segédmunkás, de közben mégis van egész sok pénze és vagyona?

Figyelt kérdés

Apukám 60+ -os alkesz, aki lassan belehal a dologba, már legalább 20-25 éve vedel napi több üveg bort. Az utóbbi 20 évben már csak ilyen kaliberű munkákra képes, mint biztonsági őr vagy udvaros, de egész életében hónapról hónapra élt, sosem vitte semmire. Viszont van egy 30 milliós és egy másik 20 milliós lakása, ezen felül 50%-os tulajdona egy 25 milliós lakásban. Van egy 7-8 milliót érő garázsa, pár hektár földje (évente felvesz utána 150 ezer forint támogatást), egy pármilliós autója és néhány millió forintja bankbetétben.


A titka nyilván az, hogy a nagyszüleim jómódúak voltak és apa egyke is, szóval egész életében támogatták. De még a nagynénjének sem lett gyereke, szóval tőle is örökölt. Azt hogy apukám miért csúszott le és hogy lett ekkora csöves, miközben nagyon sokra vihette volna ezzel a háttérrel, annak a lelki okait sajnos nem tudom. A kérdésem viszont, hogy ezen miért értetlenkednek sokan? Mit gondoltok más ilyen család nincs, ahol a meglévő generáció már csak a korábbi generáció vagyonából él? Ennyire ritka, hogy semmittevő emberek egész jómódban élnek és nagyobb vagyonuk van?


2022. dec. 13. 12:24
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
96%

Miért akarod te nagy dobra verni apád életstílusát és vagyonügyeit?


És igen, ritka. Apád sem magának köszönheti mindezt hanem az örökségnek.

2022. dec. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
97%
Valószínűleg azért értetlenkednek, mert aki ilyen szinten van, az nem nagyon szokta megőrizni az örökölt vagyont, hanem hamar a seggére ver, elissza, feléli; ingatlanokat áron alul eladja; kicsalják tőle stb. Ráadásul nem kizárt, hogy ez így is van,, mert valamiből csak piál. Nehogy meglepődj majd, ha meghal és akkor derül ki, hogy az állítólagos nagy vagyon már rég a múlté. Hagyatékkal foglalkozom, nem egy ilyet láttam már, sajnos.
2022. dec. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
99%
Az ilyen azért ritka, mert a lecsúszott emberek el szokták herdálni a pénzt. Szerintem nagyon örülhetsz, hogy dolgozik és a fizetését issza el. Más alkoholista eladná szép sorban, amit lehet és nem dolgozna.
2022. dec. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 Morzsi007 ***** válasza:
79%

És még ezt is el…..

Ezt dobta a gép. Sok oka lehet, hogy annyi bort iszik, dehát abban az igazság. Kérdezd meg tőle.

Amúgy mit kell megmagyarázni? Hogy segègmunkás vagy, hogy örökölt valamit?

2022. dec. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
92%

"A kérdésem viszont, hogy ezen miért értetlenkednek sokan?"

. Mégis kik azok "sokan"?

2022. dec. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
72%
Én csak azt nem értem, ha ekkora ingatlanvagyon van a családban, akkor miért nem lehet az egyiket eladni, aput meg benyomni egy kemény, zárt elvonóra?
2022. dec. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
70%
Mienke gyaltalan ezt barkienk elmondani.
2022. dec. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
99%
Szerintem nem nagyon lehet valakit akarata ellenére elvonóra küldeni.
2022. dec. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
91%

Faj a fogad a nagy vagyonra, aztan elore dicsekszel vele masoknak, mi?


Csak nehogy koppanj, mert lehet mire odakerul a sor, neked mar semmi nem marad :)

2022. dec. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
100%
Eleve nem értem, miért tudnak sokan apukád vagyoni helyzetéről? Aki családtag, az nyilván tudja a hátteret, az nem is csodálkozik, idegenekre meg nem tartozik.
2022. dec. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!