Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Alkoholista a családban,tényle...

Alkoholista a családban,tényleg senki nem tud segíteni?

Figyelt kérdés

Az egyik szülőmről van szó,szó szerint kemény alkoholista.(reggeltől- estig,nincsen józan pillanata). Mellé társul,hogy ordíbál,veszekszik.

Sehol nem kapunk segítséget,tényleg magunkra maradtunk?:(

Nem látja be ezt a próblémát,saját maga nem megy elvonora.

Tönkretesz mindenkit a környezetében.



2023. aug. 19. 10:11
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Ki kell rakni, mielőtt magával rántja a családot. Adósság, hitel, balhék. Csak magán tudnak segíteni, ő jól elvan, hogy ti tűritek, és ő vedel. Neki ez kényelmes, ebből nem fog kijönni. Csak akkor lehet rajta segíteni ha belátja probléma van, és kéri a segítséget.
2023. aug. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Magatokon tudtok segíteni, ha még ma kidobjátok.


Ennyi, aki piás, az ha nem önszántából, sehogysem változik de legalább tönkreteszi a környezetét.

2023. aug. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm,hogy válaszoltatok!


Megértem amit írtok,de nem tudjuk megtenni,hogy utcára tesszük,az nekem nem férne bele a lelkiismeretembe:(

2023. aug. 19. 10:42
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Anyám is alkesz, és tényleg nem segít senki. Ha önmagától hajlandó bemenni elvonóra, oda beveszik, de ha nem akar, akkor senki nem tesz semmit. Én mindem kapcsolatot megszakítottam, ez volt az egyetlen megoldás. De azt írod maga nem látja be, hogy baja van, így nem tudtok mit tenni. Meg kell tőle szabadulni, változni soha nem fog, saját tapasztalatból írom.
2023. aug. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem fér bele a lelkiismeretedbe, akkor a te életed fog miatta tönkremenni, gondold át!
2023. aug. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Dehogynem, a másik szülőd tud segíteni. Ha ő nem akar, meg te is lelkizel rajta, akkor csak tűrjétek.
2023. aug. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
11%
Nekem az öcsém alkesz. Semmit sem lehet tenni. Az utcára sem lehet kitenni, mert a szüleimnél van az állandó lakcíme. Így a rendőr hazahozza. Kijelenteni sem lehet addig, amíg nincs másik lakcíme és neki kell kérvényeznie. Rendszeresen jár addiktológiára, ahol felírják neki a több száz Frontint és ennyi. Most már arra is iszik.
2023. aug. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Én nem lakom velük,némileg el tudok határolódni,csak ugye anyu aki leginkább tűr.

Kértem,hogy költözzön hozzànk,mert kikészül,de nem teszi meg,mondván,hogy apám beköltözteti a részeges haverjait.

Nálunk erős nyutatóra iszik( rivotril)

A házirovos évek óta simán kiadja,nem kér felülvizsgálatot.


Számomra az a szomorú,hogy sehova nem tudunk segítségért fordulni:(

2023. aug. 19. 11:09
 9/19 anonim ***** válasza:
89%
Ki segítene olyannak, aki magán se akar? Ehhez nem empátia kell, hanem hülyeség. Az anyád se akar magának jót, különben rég nem lenne ott.
2023. aug. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
88%
Komoly trening kell ami hatasos de nem mennek el rá , az elvono lofassz erre példa a körtisz genyó esete munkássága . Fater volt az , szétesett 65 felett most 10 éve fonnyad élve rohad , nem sajnalom,mert anyámat késsel leakarta szúrni, amikor 2 infarktust kapott azt mondta orditva gyorsan pusztuljon . A szomszéd hivta a mentőt mi suliban foltunk. Anyam néha ezek után is ápolgatja . A mentőt a szomszéd hivta . A haverokat is elüldözte . Melohelyen imádták , aljas sumák tetű cigány viselkedesű szemétláda . A hétvégi telken dekkol , már 4szer újjá elesztették, feleslegesen , más élne de az egyből meghal kisebb problémáktól .
2023. aug. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!