Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Más is van úgy, hogy gyakorlat...

Más is van úgy, hogy gyakorlatban vannak rokonai, de nem tartják a kapcsolatot, szóval olyan, mintha egy rokona sem lenne?

Figyelt kérdés
Nincs családi találkozó, összejövetel, felköszöntés, még egymás telefonszáma sincs meg.

2023. szept. 2. 21:50
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
96%
Van.
2023. szept. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
95%
Persze.
2023. szept. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
94%
Én se tartom egyel se, pedig vannak akik 10km-en belül laknak.
2023. szept. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
94%
Igen
2023. szept. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
93%
Mi sem tartjuk pedig közel laknak.
2023. szept. 2. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim válasza:
89%
Szintén. Csecsemőkoromban ha láttak. Azután csak néha tűntek fel, amikor lehúzták pénzzel anyukámat, de sose adták meg. Azt se tudom mi van velük, nem is érdekel ezek után. Viszont én mindig vágytam helyettük, 1-2 normális rokonra de ilyesmire nem lehet jelentkezőket keresni sajnos.
2023. szept. 3. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
90%

Anyagi ágon él az anyám, a nagyanyám, a dédnagyanyám, a nagynémém és nagybátyám, de egyikükkel sincs semmiféle kapcsolat.


Apai ágon ki vagyunk halva, van az apám, vele élek, és ennyi.



Az anyai egyáltalán nem hiányzik.


Nagyanyámmal én vetettem véget a kapcsolatnak, annak az éves látogatásnak nyaranta 1-2 hétre, csak szenvedés volt, hogy mindenbe beleköt és sajnáltatja magát és mintha ő hős lenne. Gyerek voltam, nem hülye. Nem akartam az életembe, nem mentem hozzá többet.


Nagynénémet akkor láttam, ha éppen akkor jött haza az anyjához, véletlenszerűen, de őt kedveltem gyerekként, aztán semlegessé vált, hiszen nem keresett, nem érdeklődött, felfogtam, hogy nem érdeklem őt, tehát semlegessé vált.


Nagybátyámmal olyan kapcsolatunk volt, hogy ha éppen otthon volt, amikor nagyanyámnál voltam, és kijött a szobájából, köszöntünk egymásnak. Amúgy semmi érdeklődés, egymás nevén se hívtuk a másikat, nem szóltunk egymáshoz. Teljesen semleges.


Dédnagyanyámat kedveltem volna szerintem, ha jobban az életem része. Ő igazán nagymamásan viselkedett, tömött fagyival, édességgel, minden ritka alkalommal amikor láttam, kaptam tőle csecsemőt, barbi barát, másféle babát, valami játékot. Amennyit láttam, nem tudott felőlem kötődés kialakulni, de ő volt az, aki tényleg inkább nagyiként viselkedett.



Anyámról no comment, maradjon magának.


A vér nem jár együtt a szeretettel. Én ezeket az embereket nem szeretem, a vér, a rokoni kapcsolat hidegen hagy. Így is éri az embert naponta valami idegesség, nem az ilyesféle kapcsolat miatt fogok szorongani, hogy van, miközben nem kötelező, hogy legyen.

2023. szept. 3. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
90%
Igen.
2023. szept. 3. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
93%

Van.

Ès teljesen egyet értek a 7-es válaszolóval, hogy a vér nem jár együtt a szeretettel, és hogy az embert naponta amúgy is éri valami idegesség. Nekem is van olyan kapcsolatom amit azért tartok fenn, mert úgy éreztem, hogy a vér miatt "muszáj", aztán amúgy meg szorongok miatta, mert felcseszi az idegeimet meg a vérnyomásomat minden egyes alkalommal amikor találkozunk. Ezért minimalizálom a találkozást, meg a beszélgetéseket, csak egy "látszat" meg "muszáj" dolog az egész.

2023. szept. 3. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
72%
Párszavas "kapcsolattartás", "mi van, hogy vagytok?" szinten, csak akkor találkozunk, ha jönni akarnak, mert pl. elintéznivaló van a környéken vagy bármi. Mi azért nem megyünk, mert nem hívnak.
2023. szept. 3. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!