Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogyan tudnám elfogadni, hogy...

Hogyan tudnám elfogadni, hogy az unokatestvérem meleg?

Figyelt kérdés
Az unokatestvérem nemrég jelentette be, hogy meleg, amivel totálisan sokkolt engem. Eddig nagyon jó volt a kapcsolatunk, szinte együtt nőttünk de most azt érzem, hogy valami eltört. Nem tudok úgy tekinteni rá, mint korábban. Konzervatívabb gondolkodású vagyok és számomra nem elfogadható ez, de nem szeretném, ha emiatt megromlana vele a kapcsolatom. Mit tudnék tenni, hogy el tudjam őt fogadni?
2023. okt. 6. 17:15
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
90%

Ha konzervatív lennél, nem foglalkoznál más szexualitásával.


Gondolom ha heteró lenne már nem is lennél olyan konzervatív.

2023. okt. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 A kérdező kommentje:

1) Nő vagyok, így engem ő nem bámul!


2) Ő az egyetlen fiúgyermeke a szüleinek. Nem fogja tovább vinni a család nevét, nem lesz gyermeke, nem viszi tovább a család tradícióit.


3) Számomra nehéz elfogadni, hogy nem egy egészséges környezetben él és azt sem szeretném, hogyha majd a leendő gyerekeim előtt ilyen példa lenne.


4) Szeretném elfogadni, de valahogyan nem megy még. Szeretnék nyitott lenni, szeretném megérteni, de egyszerűen nem megy még.

2023. okt. 6. 20:56
 33/50 anonim ***** válasza:
93%
Én a leendő gyerekeidet sajnálom őszintén, hogy egy ilyen bigott, begyepesedett nő lesz az anyjuk! Ha valaki nem fog egészséges közegben felnőni, azok pont ők lesznek. Ezeket amúgy mondd el neki, hogy még időben meg tudja veled szakítani a kapcsolatot!
2023. okt. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
92%

A másik oldalról tudok nyilatkozni

Akkor ne fogadd el,jobb lesz neki nélküled

Én se sirom vissza azokat akik ezt NEM BÍRTÁK ELFOGADNI

mintha lenne bármi köze hozza hogy kihez bujok oda esténként

Az a baj hogy azt hiszed hogy szamit a beleegyezesed🤣

2023. okt. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
92%

És akkor mi van, ha nem viszi tovább a családi tradíciót? Istenem, ez komolyan egy érv??


Nem szeretnéd, hogy a gyereked előtt ilyen példa legyen? Mert? Még a végén az a gyerek megtudná, hogy sokféle szeretet és sokféle család létezik? Vagy attól tartasz, hogy ha megtudja, hogy léteznek melegek, ő is az lesz? Ezt ugye nem mondod komolyan? Mert ha igen, akkor az észbeli képességeidet erősen megkérdőjelezném.

2023. okt. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
93%

"2) Ő az egyetlen fiúgyermeke a szüleinek. Nem fogja tovább vinni a család nevét, nem lesz gyermeke, nem viszi tovább a család tradícióit."


Te figyelj, kérdező! Ugye tudod, hogy a gyermekvállalás nem kötelező? Ergo akkor se biztos, hogy lenne gyereke, ha a szülei egyetlen, hetero gyermeke lenne. Komolyan nem értem, mi a bánat annyira értékes a ti családotok tradícióiban, hogy azt neki feltétlenül tovább kell vinnie?

2023. okt. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
90%

És akkor mi van, ha nem lesz vér szerinti gyereke és nem viszi tovább a család nevét? Összedől a világ? Sok embernek preferálja a gyerek nélküli életet, vagy valamiért így alakul, ők is ugyanúgy teljes értékű emberek, mint a gyerekesek.

"nem viszi tovább a család tradícióit" - azokat bárki továbbviheti, nem csak a fiúgyerek, és amúgy sem olyan szentek és sérthetetlenek a családi tradíciók, hogy muszáj lenne nem tudom hány generáción keresztül megőrizni azokat.

"nem egy egészséges környezetben él" - ha olyan környezetben él, ahol elfogadják és támogatják, vagy legalábbis nem kezelik alsóbbrendűként csak a szexuális orientációja miatt, akkor az egy egészséges környezet.

A szexuális irányultság genetikailag meghatározott, vagyis tökmindegy, hogy a te gyerekeid mit látnak majd, nem az fogja meghatározni, hogy ők melegek vagy heterók lesznek-e. Az viszont nagyon is jót fog tenni nekik, ha sokféle példával találkoznak, mert így tanulják meg, hogy a világ nem fekete-fehér, hogy az emberek sokfélék, ez pedig természetes, az viszont nem helyénvaló, ha valakit pl. azért ítélnek el, mert a saját neméhez vonzódik. Ha ők egészséges környezetben nőnek fel, akkor nekik már nem lesz olyan problémájuk, mint neked, hogy "Szeretném elfogadni, de valahogyan nem megy", hisz természetes lesz számukra, hogy vannak melegek, heterók, biszexek stb, ilyen a világ.

2023. okt. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:
87%
Az irományából ítélve az ő környékükön kötelező a gyermekvállalás, különben kibeszél a falu.
2023. okt. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:
88%

Marha önző vagy kérdező. Neked csak az a fontos,hogy mások mit szólnak,főleg ha valami közöd van a dologhoz. Pl hogy rokonod. De az eszedbe sem jut,hogy neki ez lenne a jó élet,a boldogság,a nyugalom? Látom,arra felé csak az a fontos,hogy mindenki megfeleljen még a szomszédnak is.

Tudod,az ilyen begyöpösödöttek miatt nem meri egy nő kivinni a szemetet smink nélkül. Meeeer miiitszóóónak???

ELFOGADÀS! Mond neked valamit?

2023. okt. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
91%

És kit érdekel, hogy nem viszi tovább a tradíciót?

Nem azért élünk, hogy mások elképzelései szerint éljünk!


Mi hárman vagyunk testvérek, és nem akar egyikünk se gyereket.

És leszaarjuk az idiótákat, akiknek ez nem tetszik!

2023. okt. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!