Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Családi veszekedések avagy...

Családi veszekedések avagy vegyünk mindenkit egy kalap alá?

Figyelt kérdés

Ha a párom és szüleim nincsenek jóban elvárás, hogy én se legyek az ő szüleivel?

Amennyiben összeveszünk egy rokoni pár egyik tagjával már ne beszéljünk annak gyerekeivel, házastársával sem?


Nekem a kérdésekre határozott nem a válaszom.Azonban úgy látom a környezetemben, hogy mindent egységként kell nézni , és mindent vissza kell adni.



2023. nov. 4. 14:39
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
90%

Ez az egész úgy működik, hogy te összeveszel valakivel. Te elkezdesz panaszkodni a férjednek. Ő is elkezd panaszkodni a férjének. Addig addig csűritek a dolgot a közeli családtagoknak míg mindenki megharagszik mindenkire. Vagy ha a nagynéni nem foglal álláspontot akkor meg azért haragszanak meg rá.

Ha meg a férjed szerint is téged sérelem ért, bántás alap hogy megorrol arra aki bánt. Ha meg szerinte nincs igazad, akkor sem mondja meg a vele való béke miatt. Mindenképp harag van.

2023. nov. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

"Ha a párom és szüleim nincsenek jóban elvárás, hogy én se legyek az ő szüleivel?"


Nem lehet ez elvárás. Te olyan viszonyban legyél a párod szüleivel, amilyen viszony a viselkedésük alapján helyénvaló. (Feltéve, hogy te mindig udvariasan, korrektül viselkedtél velük.)


"Amennyiben összeveszünk egy rokoni pár egyik tagjával már ne beszéljünk annak gyerekeivel, házastársával sem?


Én nem tartanék mással haragot abból a családdal. De itt az a kérdés, ők mit lépnek? Ha ők maximálisan a haragot tartó családtagjuk mellé állnak, akkor szükségképpen őnekik lesz bajuk velünk, tehát ők nem akarják majd a kapcsolattartást. Ha ők távolságtartóbban kezelik a dolgot, akkor én simán tartanám a kapcsolatot velük. Pláne a gyerekeikkel, akik nem okvetlen értenek egyet a szüleik hülyeségeivel, csak ha kicsik, akkor nyilván nem mondanak ellent nekik, ha nagyok, akkor meg lehet, hogy nem is laknak már velük.


De ha konkrét példákat írnál a magatok rokoni viszonyairól, összeveszéseiről, kérdező, akkor konkrétan lehetne állást foglalni. Jelenleg egy balladai homály az egész kérdésed.

2023. nov. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Senior Séf ***** válasza:
78%
16 év Orbánizmus megtette a hatását. Az"aki nincs velem, az ellenem" elv már a családba is beférkőzik.
2023. nov. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!