Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért ilyen erőszakos a...

Miért ilyen erőszakos a rokonom és mit lehet tenni ellene?

Figyelt kérdés
25 éves nő vagyok, saját családi házunk van, mindkettőnknek viszonylag jól fizető állása van, van mindkettőnknek külön autója. Ezt csak azért írom le mert a történetben lesz jelentősége. Jelenleg várandós vagyok, 12 hetes és nemrég jelentettük be a család felé a hírt. Van egy 42 éves női rokonom, nagybátyám felesége. Neki van két felnőtt gyermeke előző házasságából és most nekik van egy közös 3 éves gyermekük. A nagybátyámnak már megvolt ház autó meg minden, a csaj egy szatyor ruhával költözött oda. Sose voltam szimpatikus neki, azt hiszem. Mégis próbált a szemembe kedves lenni. De azt érzem nagyon irányítani akar. Pl amikor összeházasodtunk azt feltételezte azért, mert ők is összeházasodtak. Ha valaki másnak a környezetben gyermeke született azt állította biztos azért, mert nekik is és ő nem igazi anya, csak divatból szült. Most hogy kiderült a mi kis csodánk jövetele mindenbe okoskodni próbál. Az orvos akihez magán úton járok nem jó, jelentkezzek át oda ahová ő járt. Erre nemet mondtam. De nem fogadja el. Az üzeneteit màr némítottam. Szó nélkül megjelennek nálunk és nagybátyám kint van a férjemmel az udvaron ő meg bent addig próbálja osztani az észt. Lehajoltam rám szólt hogy ne mert elmegy a baba. Van kertünk ahogy tudom művelem és erre is azt mondta nem akar rosszat de el fog menni így a baba majd meglátom mert nem vigyázok. Ne csináljak ezt ne járjak boltba ne csináljak azt. Kezd az agyamra menni. Ha meglesz a baba 4 hónapos koráig ne vigyük sehova pl boltba a férjem menjen egyedül. Konkrétan semmit ne csináljak ne is takarítsak mert ő se takarított mert a baba így meg úgy. A vitamin amit szedek hagyjam abba mert sz@r. Azt szedjem amit ő szedett. Férjemmel beszéltem erről és ő is egy véleményen van vele hogy ez a nő mérgező. Legutóbbi alkalommal be se engedtem egyedül voltam itthon. Ja és már azt tervezi ő lesz a keresztanyja. Meg se kerdezte egyáltalán meg fogjuk-e keresztelni. Blamál folyamatosan minket a két autó öreg az autóm 20 éves és most fogjuk cserélni. Minek cserélem le miért nem jó nekem az bezzeg amikor ő volt 25 biciklivel is elvitte a gyereket az óvodába. Mindig azzal piszkál minek kellett nekem jogosítvány mikor a férjemnek van és miért kell a két autó. Mondtam hogy azért mert megkerestem az árát és ha megtehetem miért ne? Erre az a válasz hát jó te tudod. De majd ha megszületik a baba nem lesz pénzetek majd meglátod stb. Szerintetek ebben a helyzetben van esély a békés leépítésre? Vagy már csak az maradt hogy mindenhonnan tiltás és kapcsolat megszakítás? Nagybátyám teljesen el van ájulva tőle hogy milyen jó feleség és milyen jó anya szóval neki ezt fel se merem hozni mert úgyis őt védi meg.
márc. 29. 13:46
 1/10 anonim ***** válasza:
98%
A nagybátyám felesege? Nem kell vele ilyen szoros kapcsolatot tartani. Amúgy meg el lehet mondani, hogy nem, Gizike, nekem X az orvosom, nem Gizike, én így csinálom. Ennyi
márc. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván te is tudod, hogy egy ilyen habitusú és gondolkodásmodú embert békésen nem lehet leépíteni. Üzeneteit, hívásait ignoráld, tiltsd le. A "szó nélkül megjelennek nálunk" egyszerűen érthetetlen számomra minden hasonló történetben, nekünk elég laza és összetartó családunk van, de ilyen eszébe nem jutna senkinek, hogy szó nélkül beállítanak.


Én itt kezdeném a határhúzást, nagybátyáddal: szívesen látjátok őket, ha előzetesen meg van beszélve, és azt már ti egyeztessétek férjeddel, hogy ez nektek milyen gyakorisággal fér bele, havonta 1x, 2x stb. És tnyleg ne is engedjétek be őket, ha hívatlanul, váratlanul beugranak. Ha mondjuk látják, hogy a kertben vagytok vagy otthon, akkor ki lehet ballagni a kapuhoz és megmondani, hogy ne haragudj, de nem volt megbeszélve, most nem alkalmas (nem kell magyarázkodni, hogy miért nem alkalmas).


A nővel szemben ... Egyrészt NE magyarázkodj neki az ilyen kérdésekre, hogy miért kell nektek 2 autó. Miért kérdezed, miért érdekel/fontos ez neked? Így döntöttünk és slussz. Ha nem hagyja el a témát, akkor "ne haragudj, de nem szeretnék az autóinkról társalogni, sem az én jogosítványomról, fejezzük be ezt a témát". Biztosan meg fog sértődni, de az ilyen típusnál sajnos általában ez a "megoldás": ha legközelebb nekiáll osztani az észt bármiben, akkor kb. ilyesmit lehet mondani "nézd Julcsa, ez a mi gyerekünk, és azt szeretném kérni, hogy a jövőben semmilyen tanácsot ne adj, hacsak nem kérdezek, kérek tőled. Majd mi eldöntjük, hogy milyen vitamint szedek, melyik orvoshoz járok, napi hányszor hajolok le és majd ha egyszer megszületik a gyerek mikor és hova visszük, továbbá egyelőre az sincs eldöntve, hogy meg lesz-e keresztelve, de ha igen, akkor sem te leszel a keresztanya, ez egészen biztos".


Nagybátyád a te rokonod, még ha vele jóban is vagy, nem fogod valószínűleg megúszni, én a helyedben őszintén megmondanám neki, hogy tudod, hogy nagyon szereti a feleségét és hogy nagyon jó feleség és anya, de a te életedbe olyan szinten akar beleavatkozni folyamatosan, kérés nélkül, erőszakosan, amit nem fogadsz el, és mivel sajnos a szép szóból, célozgatásokból nem ért, hát kénytelen vagy neki egyértelműen megmondani, meddig és ne tovább.

márc. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Hű, fárasztó lehet a hölgyemény. Mivel nem ért a szép szóból, nem sok esély van kulturáltan leépíteni.
márc. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen meg kell szüntetni vele a kapcsolatot. Teljesen. Nem hiányzik a mérgezés az életetekbe.
márc. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyeneket sajnos lehetetlen békés, sértődésmentes úton elintézni, mert bármit mondasz nekik, egyik fülükön be, másikon ki, egyszerűen nem fogják fel.
márc. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
90%
Bazki a keresztanyás részig full az én egyik rokonomat írtad le pontról pontra. Én már szó szerint elhajtottam a k-rv- anyjába, de ezzel se kopott le, mert jaj a hormonok... Már mindenhonnan letiltottam, de így meg átjön, vagy anyámékat cs-szteti. Hiába mondja neki bárki, hogy akadjon le rólam, vmelyik nap azt mondta anyámnak, mivel tudja, hogy nem lesz neki szólva azonnal, ha megszületik a baba, hogy anyám mondja nekem, hogy beteg, meg fog halni, hadd jöhessen be utoljára még meglátni a babát a kórházba... Gőzöm nincs mit tehetnék még.
márc. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagybátyád feleségének azt se kéne tudnia, hogy melyik orvoshoz jársz.

Ha életed minden mozzanatát megosztod vele, persze, hogy lesz mibe belebeszélnie.

Egy ilyen távoli rokonnal évente 1-2 találkozás vagy telefon elég kéne, hogy legyen. Legközelebb akkor keressétek, amikor megszületett a babátok, az tényleg elmondásra érdemes hír lesz.

márc. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Aztán majd jönni akar megnézni. Semmi kapcsolat, semmi!
márc. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Itt csak a drasztikus lépés segít.

Ez a fajta nem ért a szép szóból.

márc. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a rokont en szaz szazalekban iktatnam ki az eletembol. Ha elvileg joban vagytok, mindig vissza fog elni vele. Primitiv, korlatolt, nem szazas, kellemetlen ember. Senki mas rokonra valo tekintettel nem lenne szabad kapcsolatban maradni.
márc. 31. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!