Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Honnan tudhatnám meg hogy...

Kalom89 kérdése:

Honnan tudhatnám meg hogy hová van eltemetve édesapám? Még gyerekkoromban halt meg, sajnos családon belül nem tud senki információt adni.

Figyelt kérdés

márc. 29. 21:49
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

9-es, persze lehet ilyen is. Csak tippnek írtam, én igy indulnék el, ha abszolút semmit nem tudnék.

Ha a kérdező írna, hogy van-e valami minimális információja, akkor lehet, hogy teljesen máshogy lenne célszerű keresni.

márc. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
21%
Azt csak tudod melyik városban temették el. És gondolom azt is tudod milyen élő rokonok vannak. Mert valaki megváltja időről időre a sírhelyet gondolom. Vagy ha nem, akkor meg már késő úgyis.
márc. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

#12 21:26

Nem biztos azért, hogy késő.

Egyrészt, ha le is járt a parcella (együtt szoktak a nagyobb temetők egyes részei), akkor sem bitos, hogy temettek oda (már) mást.


...és, ha temettek is, attól az adott sírhely ugyanott marad, csak más névvel...


Tehát érdemes minél előbb utánajárni.

márc. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
10%
#13: És az miért jó, hogy kimehet valaki megnézni, hogy "Itt nyugszik Kovács Béla", apu meg talán alatta van, a sírkő meg rég bezúzva.
márc. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
76%
13.: Többféle gyakorlat létezik. Van, ahol rátemetnek, de van, ahol eltávolítják és közös sírba helyezik a maradványokat, vagy elhamvasztják és szétszórják.
márc. 30. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
91%

12-14: nem biztos, hogy tudja, melyik városban, és nem biztos hogy van élő rokon.

Ha valakinek az életéből hiányzik egy fontos családtag, lehet olyan időszaka, hogy szeretne minden információt megtudni róla. Az is fontos lehet, hogy hol volt eltemetve.

márc. 30. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
41%

#14 21:51

Azért más az, ha el tudsz menni valahová, ahol "ott van" a szeretted... ezért nem túl jó, amikor hazaviszik a kredencre, mert neki még lehet, hogy fontos, de esetleg másnak (az ő halála után) már nem biztos, hogy az lesz, és a szerettei sír hiányában nem tudnak kimenni sehová.


Van, akinek ez fontos, és van, akinek nem.


Ha nem is feltétlenül az ő neve van már kiírva, azért számít a tudat, hogy ott van.

márc. 30. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
72%
#9: Én annyit tudtam, hogy valahol Budapesten temették el apámat (3 éves voltam, mikor meghalt). Körlevél ment e-mailben az ÖSSZES budapesti temetőnek, és kaptam is választ. Nem kell ehhez kis faluban élni.
márc. 31. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!